škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arıyorum... ( Makyaj aynasının aydınlatma camı)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı makdemir5

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,
2014 superb aracımın makyaj aynasının aydınlatma lambası çalışmıyordu. Ampulü  kontrol etmek için camını çıkarmaya çalışırken kırdım.
İnternetten aradım  sadece Aliexpreste buldum fakat parçayı komple sattıkları için çok pahalı. Çıkma veya uygun fiyata sıfırını bulursam alacağım. Sizin için önemsiz olabilir ama benim için önemli. Yardımcı olursanız sevinirim.
Telefonum: 05304993699

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimiçi rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Parçanın neresini nasıl kırdın anlaşılmıyor pek ?!
Detaylı foto atarsan kırdığına dair daha iyi olur.
Bu arada sorun neredeymiş, ampülün durumu nasıl?

Çevrimdışı makdemir5

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mkoray79;646141
Parçanın neresini nasıl kırdın anlaşılmıyor pek ?!
Detaylı foto atarsan kırdığına dair daha iyi olur.
Bu arada sorun neredeymiş, ampülün durumu nasıl?
Sorun ampül de değil çünkü diğer sokete taktığımda çalıştı. Kablolarda sorun olabilir diye düşünüyorum ama emin değilim. Sizce sorun neyden kaynaklanıyordur?

Çevrimiçi rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sanırım güneşlikte bir yerde açma düğmesi vardır, arıza onda olmuş olabilir. Bir de camı düzgün şekilde 505 gibi bir japon yapıştırıcı ile yapıştırın ve iyice kuruduktan sonra yerine takın pek de belli olmaz.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Avometre ile devre testi yapmadan sorunun nerden kaynaklandigini bulamazsiniz, en akla gelen recep beyinde dedigi gibi anahtar, sigorta, ampul (ki sorun yok diyorsunuz), kablo kontrolu (ozellikle kivrilan sikisabilecek.ve baglantilarin oldugu noktalar. Sonra tum kablolar.
Ampul, sigorta, acma kapama anahtari ve gunesligin kablolarinida kontrol yapipta bir sorun tespit edemezseniz, daha fazla kurcalamayin, uzmanina gidin. Bir yeri yapayim derken baska biryer bozulmasin.

Çevrimdışı makdemir5

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese iyi akşamlar,
Bugün arızayı incelerken birşeyi farkettim. Aynayı sürgüsünden açarken   diğer elimle güneşliğe baskı yapıyorum (resimdeki gibi ) ışık yanıyor. Daha sonra elimi çektiğimde ışık yanmaya devam ediyor. Aynayı her açtığımda baskı yapmam gerekiyor. Güneşliği söktüm ama arızayı tam giderebilmem için yeterli değil, güneşlik aynasının sürgüsünü tamamen sökmem lazım ama mümkün gibi görünmüyor. Elektrikçiye de gitmek istemiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Çevrimiçi rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Emin olmamakla beraber sökülüp takılan tarafta, güneşliği aşağıya çevirince baskı yapan ya da gevşeten bir çıkıntı vardır ve arakasındaki düğmeyi açıp kapatıyordur (Bağlı olduğu tarafa da bakmak lazım). Bildiğim kadarıyla bağlantı yerlerinin kapakları kanırtılarak menteşe taraftaki vidalar sökülebiliyor.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu surgulu kapak icerde aradan ciktiginda birbirine temas eden bir ayak ve iletken zeminin temasini sagliyor buyuk ihtimak. Sicaklik sogukluk etkisi ile guneslik arasindaki mesafe acildi ise temassizlik yapiyordur.ve bu guneslik imalatta en son kenarlardan pres yapistirma ve kesim seklinde yapildigindan kesmeden icide acilmaz. En guzeli o evrak koyma seridine resimde baş parmaginin oldugu yere kalinlik ve baski yapmasi icin bi kac kat kagit sıkıstır.