škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia Silecek Tavsiyesi olan var mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı disenchanted

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

2017 Model Fabia aracım var. Sileceklerinin değişmesi gerekiyor internetten sipariş edip kendim takmayı düşünüyorum. Sizin önerebileceğiniz bir marka var mı? Teşekkürler

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: disenchanted;645100
Merhabalar,

2017 Model Fabia aracım var. Sileceklerinin değişmesi gerekiyor internetten sipariş edip kendim takmayı düşünüyorum. Sizin önerebileceğiniz bir marka var mı? Teşekkürler

Sileceksepetinden alabilirsin. Bosch marka ve kaliteli.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
metro markette Bosch sileceklerde indirim vardı bi bakin yakında varsa

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sakın ha markasına aldanarak uygun fiyatlı diye Bosch Aeroeco almayın. Bunu alacağınıza 15tl lik silecek almanız daha verimli olacaktır. Aerotwin ve plus ına laf yok tabiki...

Çevrimdışı erkan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba bende bugün bauhaustan Bosch aero twın  ap600u aldım 87 TL şöför kısmı 60cm diğeri 40cm bilginize

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben aerotwin plus takmistim. ne yalan diyeyim orjinali gibi randiman vermiyor. bir de en sola gidince (5-6 turdan sonra) tik tik diye ses yapiyor. kapatip aciyorum sessiz baslayip takiliyor. her halde vakumu cama yapisiyor anlamadim.

bir ara silecekleri kolonya filanla silecegim

Çevrimdışı BAFRALI

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende boch marka silecek aldım 1 sezon kullandım hiç memnun kalmadım devamlı ses çıkartıp atlama yapıyor.Bence en kalitelisini alıp kış lastiği gibi yazın çıkartmak gerekir
55 FB 375

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.skoda-motorsport.com/
Alıntı yapılan: irfun4ever;645502
ben aerotwin plus takmistim. ne yalan diyeyim orjinali gibi randiman vermiyor. bir de en sola gidince (5-6 turdan sonra) tik tik diye ses yapiyor. kapatip aciyorum sessiz baslayip takiliyor. her halde vakumu cama yapisiyor anlamadim.

bir ara silecekleri kolonya filanla silecegim

İrfan Hocam bende aynı silecekleri kullanıyorum. Kaymasında bir problem yok fakat hanım bi ara sabah vaktinde buz çözücü sprey kullanmış olacak ki camın üzerinde ince bi katman oluşmuş. Silerken kısa süreli buğu gibi bir şey oluşuyor bi kaç saniye içinde kayboluyor. Şu an için tek şikayetim bu ama bu da silecekten değil de kullandığımız buz çözücüden kaynaklı olduğunu düşünüyorum şimdilik. Geçen kış buz çözücü spreyi kullandığımda iyiliği kadar kötülüğünü de görmüş oldum spreyin. Yaz ayında bir çok yıkamadan sonra kurtulmuştum bakalım bu ne kadar sürecek.

Sileceğiniz cama yapışıyorsa eğer içerisine würth yada sonax ın yazlık konsantre cam suyu karışımlarından karıştırıp birde o şekilde denemenizi tavsiye ederim. Bu şekilde silerken kaydırıcılıkta problem devam etmeyeceğini düşünüyorum.

Ayrıca cam silecek lastiklerinin cama temas eden kısımlarının özel bir kaplamayla kaplı olduğunu ve aşındırıcı bir şekilde silecek uçlarının silinmemesi gerektiğini okumuştum bi yerlerde.

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.skoda-motorsport.com/
Alıntı yapılan: MATADOR;645514
Pahalı.... Bosch Aerotwin
Ucuz.... RBW

İlk defa Aerotwin aldım. Ömrünü ve performansını merak etmiştim. Şimdilik kullanmaya devam ediyorum. Bundan sonra ki planım bir daha ki sileceği ucuz rbw alıp kullanım ömürü haricinde performansında bir memnuniyetsizlik duyacak mıyım deneyip göreceğim :)

Performans benzer ise sadece ömür farkı varsa rbw daha mantıklı bir seçim olacaktır

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hanifi;645515
İlk defa Aerotwin aldım. Ömrünü ve performansını merak etmiştim. Şimdilik kullanmaya devam ediyorum. Bundan sonra ki planım bir daha ki sileceği ucuz rbw alıp kullanım ömürü haricinde performansında bir memnuniyetsizlik duyacak mıyım deneyip göreceğim :)

Performans benzer ise sadece ömür farkı varsa rbw daha mantıklı bir seçim olacaktır

Benim arka Bosch ön ikisi İnweels marka. Bir fark yok ama önemli olan şu birisinin kauçuğu 6 ayda özelliğini kaybedip sertleşirken bosch 1 yıl sertleşmeden silecekmi zaman gösterecek.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben RBW aldım. Ön cam seti (Sürücü 60 cm, yolcu tarafı 40 cm) için fiyat ₺ 28 idi. Açıkçası performans olarak güzel. Bir sıkıntı görmedim, gayet güzel siliyor. Bosch bunun 4 katı fiyatına. En iyi sileceğin ömrü 1.5 yılı geçmiyor zaten. RBW 6 ay gitse benim için kafi.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben de 1 yıldır aerotwin plus kullanıyorum, yine aynı dönemde arka silecek olarak bosch rear aldım. arka silecek ancak iş görüyor ama ön silecekler hala iyi durumda.

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım 2016 model ve sileceklerini 1 ay önce yeniledim. Ben yerli üretim olan SİLBAK silecek markasını kullandım. Çoğunuz bu markayı duymamış olabilir, normaldir. Ben de bilmiyordum ama öğrendim. Bu firma Avrupa ve Türkiye'de üretimi olan çoğu ticari araç ve otomobil sileceklerinin fabrika çıkışlı OEM üreticisidir. O kadar çok üretim yapıp satıyorlar ki reklam ve pazarlamaya hiç ihtiyaç duymamışlar. Ben de Skoda yedek parça satıcısı bir tanıdık vasıtası ile tanıştım. Kendisi RBW, BOSCH ve diğer markaları da satıyor ama özellikle Silbak modelini önerdi. Ben de biraz çekinceli aldım ama en az orjinal fabrika çıkışlı silecek kadar güzel temizliyor ve de hiç iz bırakmıyor. Ayrıca fiyatı da oldukça ekonomik (55 TL çifti) Artı olarak hiç bir ilave aparat vs. gerekmeden iki dakika için de silecekleri yeniledim. Aynı markanın 33 cm olan arka silecek parçası da varmış. Onu henüz almadım. Özet olarak bir daha silecek alsam yine aynı markadan alırım.

Çevrimdışı UgurUgurlu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sanırım iki ay oldu alalı, Bauhaus'tan inwells marka ön silecek takımı aldım. Ön cama su kaydırıcı uyguladığım için mi oldu yoksa iki ayda eskidi mi bilmiyorum ama çok rahatsız eden bir ses çıkarıyor şu an silecekler çalışırken. Arka cama ise sileceksepetinden bosch marka aldım, o gayet sessiz ve güzel çalışıyor.