škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Spaceback 1.2 TSI DSG 2016 - 2. YIL BAKIMI SEVİS VE ÖZEL

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar forumda az bilgi olmasından dolayı yada ben bulamadım.

Özel servis ile yetkili servis arasındaki fiyat ürün ve hizmet farklılıkları ile ilgili bu konuyu açmaya karar verdim.

2. yıl bakımını yaptıracağım.

İlk olarak Ankara And Oto Skoda Servisi 19.11.2018 tarihinde 1450 tl fiyat verdi.

1. yıl bakımı ile aynı olduğunu söylediler.

Gittigidiyor üzerinden Castrol EDGE 4 litre 5/30 yağ aldım. = 180 tl fiyatı var hediye çeki ile 150 tl ye geldi.

Aracın bakım parçaları ile ilgili araştırmam devam ediyor.

Bosch marka
  • Hava Filtresi
  • Yağ Filtresi
  • Polen Filtresi Karbon

N11 üzerinden almak istersem 199 tl fiyatı var

https://urun.n11.com/filtre-setleri/skoda-rapid-12-tsi-2012-2018-bosch-filtre-seti-P300822745

15 tl hediye çeki kullanırsam 185 tl ye geliyor.

Başka firma şuan sadece kendi sayfasında var

Mann sanırım orjinal skoda parçası heralde

https://www.onlineyedekparca.com/urun/skoda-rapid-2015-sonrasi-1-2-tsi-periyodik-bakim-seti-mann-marka

182 tl ye geliyor

Sanayideki yedek parçaçı

• Castrol Edge 4 L 5/30 220 TL
  • Yağ Filtresi Bosch 50 TL
  • Hava Filtresi Bosch 70 tl
  • Polen Filtresi Karbon Bosch 75 TL

Birkaç firmadan daha fiyat bekliyorum.

Bu işlemleri yapacak usta kaç para alır sizce ?
« Son Düzenleme: 24 Kasım 2018, 16:54:27 Gönderen: josephanzel »

Çevrimdışı Serhat26

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1450 TL çok fazla. Dışarda ustaya ya da özel servise götürün bence. Usta alsa alsa 100-150 TL alır.

Çevrimdışı vetapex

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ustalar 150 alıyor ama asıl sıkıntı malzemenin orjinalliği. üzerindeki etiket yağı veya filtreyi orjinal yapmıyor.

tavsiyem ; madem kendiniz bakım yapmayı düşünüyorsunuz mutlaka bakım aralığını 10 bin e düşürün ve bakım çizelgesindeki bütün bakımları yapın.

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vetapex;644681
ustalar 150 alıyor ama asıl sıkıntı malzemenin orjinalliği. üzerindeki etiket yağı veya filtreyi orjinal yapmıyor.

tavsiyem ; madem kendiniz bakım yapmayı düşünüyorsunuz mutlaka bakım aralığını 10 bin e düşürün ve bakım çizelgesindeki bütün bakımları yapın.

Bakım cizelgesini nereden bulabilirim

Çevrimdışı weneorn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İlk 5 yıl dsg için iyi niyet garantisi var yetkili serviste yapılırsa bakımı. O yüzden mecburen gidiyoruz servise. Bu da aklınızda bulunsun, malum dsg saatli bir bomba..

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: weneorn;644702
İlk 5 yıl dsg için iyi niyet garantisi var yetkili serviste yapılırsa bakımı. O yüzden mecburen gidiyoruz servise. Bu da aklınızda bulunsun, malum dsg saatli bir bomba..

Artık yaptırdım.

100 tl sanayideki usta aldı.

Yağ = 5/30 Castrol 150 tl

Malzemeler orjinal Mann marka = 200 tl

Toplam = 450 tl

Servisin istediği 1450 tl

5x1000 tl = 5000 tl tasarruf oluyor.

5000 tl ye yaptıramaz mıyım ?
« Son Düzenleme: 09 Aralık 2018, 01:23:21 Gönderen: josephanzel »

Çevrimdışı weneorn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: josephanzel;645181
Artık yaptırdım.

Toplam = 450 tl

Alıntı: selamlar.geçmiş olsun öncelikle. geçen sene başıma gelen olayı anlatayım belki fiyat vs faydası olur. aracım 2012 1.4 dsg. 40 bin kmde titremeye başladı. ocak 2016 da 43bin de iken doguş kartala gittim yıllık bakıma.ekstra sorundan bahsettim. arabayı mekanik ustası sürecekti 10 mtr bile gitmeden tamam sorun bariz dedi. 4 bin tl kavrama 900 işcilik dediler. düzenli, servis (iyi niyet garantisi) sebebiyle sadece 450 işciliğe hallettik. işin kötü yanı dsg sorunu 2013 eylul öncesindeki üretimlerde varmış .yani doğuş grubu bu sorunun üretimden kaynaklandığını bildiği halde işcilik alıyor. önce 3-4 telefon görüşmesi oldu araç bakımda iken pazarlık için sonunda anlaştık. sonuçta yapılmazsa mekatronik gider mazallah. neyse 2 yıl parça garantisi verdiler 1 yılı bitti. çok şükür şuana kadar sorun yaşamadım.(bu arada araç 1 gun serviste kaldı ek olarak yazılım güncellendi vites aralıkları arttırıldı dediler.)

Şu an kurdan dolayı en az yüzde elli artmıştır. Ayrıca illa bozulacak diye bir şey yok..

Çevrimdışı UgurUgurlu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Artık yaptırdım.

Toplam = 450 tl

Hatta 60bin bakımında bujiler de değişecek, fiyat farkı daha da artacak özel servise göre. Ben de bu riske girilebilir diye düşünüyorum, özellikle iyi niyet garantisinin de herkese uygulanmadığı gibi haberleri de okuduktan sonra.

Çevrimdışı hsnkrmn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Artık yaptırdım.

Toplam = 450 tl

Hocam filtrelere yakıt filtresi de dahil mi? Ya da değiştirmek gerekiyor  mu? Bir de yağ filtresi değiştiği zaman 5 litre yağ gidiyor diye  duymuştum, 150 TL çok uygunmuş internette 4 litre olanlar bile 200 TL  üzerinde, siz nerden temin ettiniz?

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hsnkrmn;645253
Hocam filtrelere yakıt filtresi de dahil mi? Ya da değiştirmek gerekiyor  mu? Bir de yağ filtresi değiştiği zaman 5 litre yağ gidiyor diye  duymuştum, 150 TL çok uygunmuş internette 4 litre olanlar bile 200 TL  üzerinde, siz nerden temin ettiniz?

Yakıt fitresi sadece 200 tl civarında ayrıca yakıt filtresi ile işiniz nedir ? sanırım o uzun zaman gidiyor.

Yağ konusunda

4 litre yeterli oldu hocam

gittigidiyordan aldım ama ordaki link kpanmış

https://urun.n11.com/motor-yagi/castrol-edge-5w30-ll-4-litre-ut2018-P297819675

n11 de 190 tl ama indirim kuponları ve kart kampanyası ile daha ucuza alabilirsiniz.

Çevrimdışı hsnkrmn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: josephanzel;645286
Yakıt fitresi sadece 200 tl civarında ayrıca yakıt filtresi ile işiniz nedir ? sanırım o uzun zaman gidiyor.

Yağ konusunda

4 litre yeterli oldu hocam

gittigidiyordan aldım ama ordaki link kpanmış

https://urun.n11.com/motor-yagi/castrol-edge-5w30-ll-4-litre-ut2018-P297819675

n11 de 190 tl ama indirim kuponları ve kart kampanyası ile daha ucuza alabilirsiniz.

Teşekkürler cevap için. Benim aracım manuel vites ve garantisi biteceği için yetkili servise gitmeyi düşünmüyorum aslında. Ama multimedya sistemi vb için ilerleyen zamanlarda güncelleme gelir mi, gelirse onlardan nasıl faydalanacağız bilgi verebilecek olan var mı? Mesela benim bu aralar bolero ekranda donmalar takılmalar başladı o bakımdan kafamda soru işaretleri var.

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracım da manuel, 1.2 TSI.  Malzemeleri aldım bu hafta. Yağ, polen filitresi, yağ filitresi ve hava filitresi. Şimdilik km 44600 lerde. 45000 e tamamlayınca artık özel bi servisde değiştireceğim inşallah. En son iki ay önce servis 1100₺ fiyat vermişti bakım için. Sanırım böylece yarı fiyatından azına malolacak bana.

Çevrimdışı hsnkrmn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cancan7024;645834
Benim aracım da manuel, 1.2 TSI.  Malzemeleri aldım bu hafta. Yağ, polen filitresi, yağ filitresi ve hava filitresi. Şimdilik km 44600 lerde. 45000 e tamamlayınca artık özel bi servisde değiştireceğim inşallah. En son iki ay önce servis 1100₺ fiyat vermişti bakım için. Sanırım böylece yarı fiyatından azına malolacak bana.
Ben de daha yeni sordum 1073 lira fiyat verdi yetkili servis, ben de malzemeleri dışarıdan alıp bir ustaya yaptırmayı düşünüyorum. Tahminimce 500 TL civarına mal olacak. Hangi marka yağ kullanıyorsunuz, mobil 1 esp 5w 30 tavsiye ediyorlar.

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tam da o yağdan aldım. Mobil 1 esp 5w 30. Castrol ile arasında gittim geldim ama bunda karar kıldım. Benim tahminim de o civarda ve hatta 500₺ yi bulmadan 450₺ ye hallolacak gibi. Henüz yağ değişimini yapmadım. Hatta Polen filtresini kendim değiştirmeyi düşünüyorum. Bi kaç tane video izledim. Gayet basit bi işlem.