škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

denge kontrolü arızası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zorbey4275

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.4 dizel sedan aracımla giderken denge kontrolü esc hatası verdi direksiyon sertleşti durdum kontağı açıp kapatınca düzeldi şu anda hata vermiyor neden kaynaklı olabilir daha önce başına böyle bir durum gelen oldumu

Çevrimdışı zorbey4275

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok gelmedi. Belki soguktan veya yagmurdan anlik bir arizadir.

Çevrimdışı zorbey4275

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;644922
Yok gelmedi. Belki soguktan veya yagmurdan anlik bir arizadir.

Akü bitmiştir değişmesi gerekiyor diyorlar bende anlamadım müsait olunca aküyü ölçtürcem
 Birde bizim araçlarda araç çalıştırmadan akü değeri gösteren var mı bende göstermiyor

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim araç klasik yol bilgisayarı , ekran falan yok. elm327 cihazı almıştım. obdıı den takıp bulutut ile bağlantı yapıp arıza kodlarına falan bakıyordum. dün biraz daha kurcalarken yol bilgisayarı olan araçlardaki tüketim, km, tork, hava akış, akü voltajı gibi çok bilgininde durumunu gördüğümü fark ettim. telefon ekranına istediğim bilginin göstergesini ekledim hepsi karşımdaydı. 30 tl lik cihaz baya işe yarıyor.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mehmet bey yol bilgisayarında okuduğun değerlerle OBDII üzerinden okuduğun değerler aynı mı? Ve hangi programla bu bilgileri okuyorsun? Ben Torque + FuelEconomy eklentisi ile okuduğumda sanki program çalıştığı süre içindeki tüketimi okuyor gibi geldi. Araçta yol bilgisayarı kodlama ile açık fakat direksiyonda da silecek kumanda kolunda da trip tuşları yok.

Çevrimdışı Atabey01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zorbey4275;645535
Akü bitmiştir değişmesi gerekiyor diyorlar bende anlamadım müsait olunca aküyü ölçtürcem
 Birde bizim araçlarda araç çalıştırmadan akü değeri gösteren var mı bende göstermiyor

Aracımı aldığımda android teyp takılıydı, araç diye bir kısım var, ona tıkladığımda devir AKÜ el freni kalan yakıt km hız vb bilgileri gösteriyor.

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zorbey4275;644455
1.4 dizel sedan aracımla giderken denge kontrolü esc hatası verdi direksiyon sertleşti durdum kontağı açıp kapatınca düzeldi şu anda hata vermiyor neden kaynaklı olabilir daha önce başına böyle bir durum gelen oldumu

Merhaba,

Bu sabah 1.0 fabia dsg aracımda ara sokakta giderken aynı şey oldu.Birden denge esc hatası yazdı direksiyon kilitlendi.Aracı kapatıp açtım aynı durum devam etti.3.kapayıp açışımda düzeldi.Sizde bir gelişme varmı?

Çevrimdışı zorbey4275

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ceycey1103;647051
Merhaba,

Bu sabah 1.0 fabia dsg aracımda ara sokakta giderken aynı şey oldu.Birden denge esc hatası yazdı direksiyon kilitlendi.Aracı kapatıp açtım aynı durum devam etti.3.kapayıp açışımda düzeldi.Sizde bir gelişme varmı?

hocam ben bu durumu çok araştırdım servis ve sanayi kimse bir şey bilemedi akü voltajı düşük gelince araç sapıtıyor mantığı oluştu genel olarak bende aküyü değiştirdim şimdilik bir sıkıntı yok biniyorum

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Akü voltajının normalin altında düşük olması elektronik modüllerin saçmalamasına sebep oluyor.