škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yakıt göstergesi

vace · 9 · 2399

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vace

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, Nisan'da aldığımız Fabia(benzinli otomatik) ile yüksek bir dağa çıktığımızda yakıt göstergesi 1/8 falan kullanıldığı halde tam dolu göstermeye başlamıştı. Daha sonra şehir içinde tam dolu seviyesinden normale göre daha hızlı inmeye başladı(herhalde aradaki farkı kapattı). Yakıt aldıktan sonra düzeldi. Geçenlerde tekrardan bir dağa çıkıp inmiştik o zaman göstergeye dikkat etmedim ama çeyrek depo yakıt varken benzinliğe gittiğimde araç 42 LT yakıt aldı.:eek: Pompacıya dikkat etmedim ama yedek depo sanılan yeri sanırım doldurmadı. Doldurmadıysa yakıt göstergesinde bir sorun olabilir mi? Her tırmanış sonrası bu şekilde sorunların olması normal mi? Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynı olay bizim araçlarda da var, depoyu fullediğim zaman uzun bi süre gösterde hiç hareket olmuyor sonra hızlı bi şekilde düşüş gösteriyor sonra rutine dönüyor. ibrenin durup durup birden düştüğü çok oluyor ben alıştım diyebilirim :D

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
En iyisi dağa inip çıkmamak:)
 Bende de depoyu doldurduğumda uzun süre inmiyor,sonra daha hızlı azalıyor gösterge de:)

Çevrimdışı sonadanalı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
eğer araca viteste gaz vermeden yokuş aşağı yolda uzun süre sürdüğünüzde yakıt göstergesi yukarı doğru tırmanmaya başlıyor

Çevrimdışı namikyildirim

• Ordulu
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
fabia 1.0  Ambition var. Depoyu dolduruyorum. 200-300 km gittikten sonra menizilim de 200-300 km artıyor, ibrede yerinden oynamıyor. Sonra düşmeye bir başlıyor ki ALLAHHHHH yolda kalcam sanıyorum. O derece yani:brs::brs:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Depo küp şeklinde değil, düzensiz, dar yerlerde haliyle seviye daha çabuk iniyor. Düzensiz azalmanın sebebini böyle açıklıyorlardı

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunun en önemli nedeni, depoyu tam doldurduğunuzda pompacıların genleşme tankını doldurma sevdaları.

Benzinli araçlarda; benzin buharlaştığı için genleşme tankı sayesinde buharlaşan yakıt sisteme geri depoya dönüyor. Depo ağzına kadar doldurulduğu zaman bu riskli bir durum tabi. Çünkü genleşme için alan bırakılmıyor. Bizim pompacılar da sağ olsunlar 2 litre fazla benzin koyacağım diye deponun ağzına kadar benzini basıyorlar. Sistem tam dolu olduğu için önce 2 - 3 litrelik benzini kullanıyor.

Benzin alırken depocu arkadaşlara tabanca attığı zaman bırakın derseniz, şamandıra da yakıt göstergesi de daha sağlıklı veri iletecektir. Ayrıca emniyet açısından da sağlıklı olacaktır.

Çevrimdışı vace

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
45 lt kapasitesi olan deponun 42lt alması yani 3 lt benzinimin kaldığı halde ikaz göstermemesi bir gün yolda kalmama neden olabilir.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gerçekte 42 lt acaba doğru mu, hava basılıyor olmasın!? Çünkü ışık yanmasından sonra şamandırada ya da ışıkta bir arıza yoksa hıza bağlı olarak 70-80 km daha yol yapılabiliyor.