škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

servis bakım ücreti

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ankfatih

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
iyi günler arkadaşlar bir şeyi soracağım.

2 ay önce aradığımda octavia 1.0 için 30 bin bakımı için 1450 dediler bujide değişecek demişlerdi.bugun aradım  30 bin bakımdan bujı değişmeyecek dendi.

bnde doğu otoya şikayet kaydı bıraktım ve bana dedikleri ekim ayı itibari ile buji değişimi 60 bin kilometreye alındı dediler.

Madem 60 binde değişebiliyordu neden 30 bin diye dayattınız millete soyguncu bunlar.birden zamlar binince üst üste kimse gelmedi heralde geri kaldırdılar benim anladığım bu şimdiye kadar değiştiren arkadaslara yazık oldu.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eşimde 1.2 tsi polo var. doğuş 60000 km veya 4 yıl dedi. güncelleme doğrudur buyuk ıhtıal ama fiyat konusu bıraz bızım elimizde cok yere sordurup bırde bakım esnasında gereksız şeyler eklıyorlar bastan konusup eklettırmemek lazım. bana bırara sureklı silikon sprey würth eklıyorlardı ben de her seferınde sıldırıyordum neymıs kartel tıpası temızlıyormus

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: dryusufbal;644159
kartel tıpası temızlıyormus

Her servis bakımında yeni karter tapası takıyorlar aracıma. Mıktanıslı olduğundan çapakları falan üzerine alıyor. Contanın da bozulabileceği ihtimali var ayrıca...

Çevrimdışı yahya73eser

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Antalya Kare yetkili servis ile Çağ Oto hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum aracımı 30000 bakımı sokacağım araç 2016 Octavia dizel servislerle ilgili tecrübesi olan var mı kare yetkili servisi yeni açılmış zannedersem Ayrıca fiyat bilgisi kampanya bilgisi paylaşacak arkadaş var mı Teşekkür ederim

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;644166
Her servis bakımında yeni karter tapası takıyorlar aracıma. Mıktanıslı olduğundan çapakları falan üzerine alıyor. Contanın da bozulabileceği ihtimali var ayrıca...

Ben her seferinde aynı tapayı kullandım ve sorun olmuyor bence servis sadece para koparmak için değiştiriyor ve acaba gerçekten değişiyor mu o da meçhul kaç kişi çıkan parçaları alıyor yada görüyor.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tapa mıknatıslı ve motor içindekı mıkro metallerı toplayarak motora gerı donmesını engellıyor zamanla ozellıgını yıtırıyor dıye bılıyorum degısme nedenı. iyi temızlenırse belkı tekrar kullanılabılır ama 10 tl lık bır parca için degmez

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Miknatısın o sıcakta özelliğini koruması zor. Sökülmüş olana bakmak lazım. Normalde belli bir sıcaklıkta kristal yapısı bozulduğundan çekme özelliğini kaybeder.

Çevrimdışı tahiroguz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yahya73eser;645001
Antalya Kare yetkili servis ile Çağ Oto hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum aracımı 30000 bakımı sokacağım araç 2016 Octavia dizel servislerle ilgili tecrübesi olan var mı kare yetkili servisi yeni açılmış zannedersem Ayrıca fiyat bilgisi kampanya bilgisi paylaşacak arkadaş var mı Teşekkür ederim

İyi geceler.Kare servisi bilmiyorum.Ama Çağ otomotivden araç aldım ve garanti uzatma dahil 4 defa bakıma gittim ilgili idiler herhangi bir şikayetim olmadı. Garanti dolduktan sonra arada çok fark olunca özel servise gidiyorum.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;645006
Miknatısın o sıcakta özelliğini koruması zor. Sökülmüş olana bakmak lazım. Normalde belli bir sıcaklıkta kristal yapısı bozulduğundan çekme özelliğini kaybeder.

Eger mıknatıs özelliğini yitirdiğinden dolayı değişmesi gerekiyorsa zaten fonksiyonunu da yerine getirmez. o yuzden o tapayı da kullanmanın bir manası olmaz. sonucta araclar takribi seneden seneye bakımı oluyor. E yağ neredeyse her gun 80 ila 100 derece arasında bir sıcaklıga maruz kalıyor, hatta yazın 110'a cıktıgını gördüm ve buna her gün maruz kalıyor. E sıcak mıknatısı elbetteki bozar ama bu derecede değil. Eger bu derecede bozuyorsa her gun marız kaldıgından dolayı takıldıktan birkaç ay sonra deforme olup topladıgı metalik tozları geri salması durumu olur...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Mıknatısların da çalışma sıcaklığına göre tipleri var, eminim mühendisler bunu düşünmüştür. Karterin yere en yakın kısmındaki sıcaklık da 120°lere çıkmadığı biliniyor  ;)

Bu tip mıknatıslar otomatik şanzıman kutusunun zemininde de var

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim için tapa ucuz ama servis her kişiden 5 tl bile alsa günde 20 kişi ortalama iyi para hiç kimse sorgulamadan alıyor. Tapanın mıknatıs özelliğine gelince zaten karter alüminyum tapa mıknatıs özelliğini kaybedeceğini sanmıyorum. Önceki aracımı 9 yıl boyunca tapayı hiç değiştirmedim yine her söktüğümde çok az da olsa toru vardı, 97 hondanın şanzıman yağını değiştirdim kaç yıllık araba onda bile tortu vardı tamam para değil belki ama gerek te yok bence, ben bakımı kendim yapıyorum o yüzden her seferinde tapa ile uğraşamam orijinali varken yeni alacağın yan sanayi sonuçta.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yağ tapasının miknatıs özelliğini ilk defa duydum. Aşınma tozları için zaten sistemde yağ filitresi var.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;645028
Yağ tapasının miknatıs özelliğini ilk defa duydum. Aşınma tozları için zaten sistemde yağ filitresi var.

Çoğunda var, filtre var ama ufak tefek metal parçalarını ve metal tozlarını tutması için çok faydalı yoksa aynı kalıntılar filtrenin çok daha çabuk tıkanmasına neden olur.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Belki de filitreye ulaşmayan, dibe çökenleri topluyordur.;)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;645031
Belki de filitreye ulaşmayan, dibe çökenleri topluyordur.;)

Yağ pompası sayesinde filtreye her türlü ulaşacak ama mıknatıs sayesinde bu tozlar yağın içinden ayıklanıyor. Videoda görüldüğü gibi:  https://www.youtube.com/watch?v=a4bP0myqh94
https://www.youtube.com/watch?v=1hRdWOOa_aA
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2018, 14:34:42 Gönderen: mşah »