škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Drive Green Score

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kömürcü

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Değerli Arkadaşlar;
Model: 2017 Rapid Spaceback 1.2 TSI DSG
Arabayı ilk aldığımda drive green score 96 civarlarında idi. 15000 lik periyodik bakıma gidinceye kadar bu değer 86'ya kadar indi. Periyodik bakımdan sonra en fazla 79 değerini görebildim. Halbuki ben tekrar 90 seviyelerinin üzerine çıkacağını bekliyordum. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse memnun olacağım. Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı vetapex

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
96 mı ? bence gerçekçi bir değer değil. ben 93 yapabildim. ama çok büyük sabır istiyor.

drive green için ekrandaki yaprağın üzerine tıklayın. yönergeleri harfiyen yerine getirin.

kısaca hiç fren kullanmayın. 80km hızı bayır aşağı bile geçmeyin. her zaman gaza dokunun ve vites değiştirme önerisi geldiği an büyük vitese geçin.

Çevrimdışı Kömürcü

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı cafkar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Green drive ikonuna tıkladığınızda görülen skor görselindeki tüketimin ve green drive alanlarına ayrı ayrı tıkladığınızda son 30  dklık alt detaylarda tüketim ve green drive yüzdelerine 5 dk periyot bazında ulaşabilirsiniz. Yol ve trafik durumu uygunluğuna göre kullanım yüzdesi.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Atabey01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
5.2lt ye 99 diyorsa ben 4.6 ile geziyorum :) %105 falan skorum ozaman :P

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Atabey01;643823
5.2lt ye 99 diyorsa ben 4.6 ile geziyorum :) %105 falan skorum ozaman :P

Skor kullandığınız koşullarda elde ettiğiniz sürüş durumuna göre belirleniyor. Mesela dur kalk trafikte de 99 elde etmeniz mümkün. O anki koşullarda ne kadar uygun sürdüğünüzü gösteriyor.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
99 hiç gerçekçi değil. Hiç fren yapmadan sabırla araç kullandığımda dahi max 93 ü gördüm. Bu değeri gördüğümde 20 küsür km ortalamam 3.5 litreydi öyle düşünün. Bugün 90 civarı sürdüm ve ortalamam 4.0 dı. Ne kadar uyarlanan sistem olsa da dur kalk trafiğinde 80 leri bile görmek zor.

Çevrimdışı vetapex

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aslında tam tersi , düz yolda puan kesiyor.