škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

45bin bakımını özel serviste yaptırdım ve fiyatlar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Halilpdr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar
Sorum şu ki mobil yağ konusunda fikri olan var mi?
Bir de buji değiştiren oldu mu? Benim arabama bosch double platinum taktilar.

Bu hafta başında 45bin bakımı için ankara çorum ve kayseri yetkili servislerinden fiyat aldım. Geçen bakımda 30binde buji değişmeli diyen servisler artık 60binde değişmesi gerektiğini söyleyip bujisiz 1050 tl fiyat verdiler.
Aklımın almadığı konu şu ki araç aynı araç 30binde değişmesi gereken buji nasıl oluyor da 60bine karar veriliyor. Ne değişmiş olabailir ki.
Ben de özel servise gittim ve yağ filtre bakımı için 400 tl fiyat verdiler ve castrol yerine mobil önerdiler. Daha iyi olduğunu iddia ettiler. Ben de mobil koydurdum.
Buarada bir de buji fiyati sorayim dedim 320 tl fiyat verdiler ve 30bin bakiminda degismesi gerektigini gec bile kaldigimi soylediler. Ben de bujilerini de degistirdim.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı Halilpdr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Castrol edge koymuslardi bir onceki bakimda. Mobil daha iyi dedi ama bi yorum almak istedim kullanici arkadaslardan
Alıntı yapılan: lrfan;643332
Mobil 1 yağ konduysa gayet iyi yağdır...

Çevrimiçi rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
TSI motorlara ülkemiz iklim kuşağı için ortalama 5/30 tam sentetik yağ öneriliyor. Soğuk bölgeler için ve soğukta daha akışkanlık için 0/30 da tercih edilebilir. Servislerin bu konudaki tutumu nedir bilmiyorum?

Daha önce de bu 30 binde buji değişimini konuşmuştuk. Doğrusunu bilen yok. Çünkü servisten çektiğim bakım tablosunda ilgili motorlarda ya da bazı modellerde diye yazılmış. Hangi motor 30 bin hangi motor 60 bin sır gibi saklamışlar. Ya da bir çok şeyde olduğu gibi km ye değil de yıla mı bakılıyor pek anlayamadım?

Ayrıca bujileri servis değişmeyecek demesine rağmen, bir şikayet de yoksa boşuna değiştirmiş olabilirsiniz?!

Çevrimdışı UgurUgurlu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim 60binde bujiler değişti, 30binde araç bizde olmadığı için değişip değişmediğini bilmiyorum ama usta çıkardı ve yenisiyle farkını söyleyip bunları değiştirmek lazım dedi.

Çevrimdışı red vıper

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba
Ben 35 Bin km. bakımı yaptırdım.Aracım Fabia III 1.2 TSI DSG. Yağ olarak Liqui Moly High Tech 4200 long life 5/30 yağ kullandım. Filtrelerimi özellikle Mann Filtre olarak aldım(Polen filtresi karbonlu olarak alındı). Yağ+ Filtreler 450 Tl. tuttu,garantim bitmiş olduğundan 50 Tl. işçilik vererek bakımımı dışarıda bir özel bir servise yaptırdım. Toplamda 500 Tl. ye tüm bakımı tamamladım.
Ayrıca gitmiş olduğum özel serviste buji değişimlerinin 60 Bin km. de olacağını bundan önce yapılacak değişimlerin extra maliyetten başka bir şey olmayacağını belirtti. Buji fiyatını ise tanesi 70-90 Tl arasında olduğunu söylediler.

Çevrimdışı Halilpdr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: UgurUgurlu;643347
Benim 60binde bujiler değişti, 30binde araç bizde olmadığı için değişip değişmediğini bilmiyorum ama usta çıkardı ve yenisiyle farkını söyleyip bunları değiştirmek lazım dedi.
Bujiler icin ne kadar ucret odediniz peki?

Çevrimdışı UgurUgurlu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Halilpdr;643534
Bujiler icin ne kadar ucret odediniz peki?

280 lira ödedim hocam, 70x4