škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araca sıfır motor yaptırdım. (11 bin TL)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Egr temizligi veya iptali yapilabiliyor sanirim. Ne kadar saglikli olur bilmiyorum ama arastirmak lazim.

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ercan87;643094
Egr temizligi veya iptali yapilabiliyor sanirim. Ne kadar saglikli olur bilmiyorum ama arastirmak lazim.

İptal kesinlikle düşünmüyorum. Temizlik olabilir. Onu da nerede kimde nasıl yaptırırız bilmiyorum.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;643095
İptal kesinlikle düşünmüyorum. Temizlik olabilir. Onu da nerede kimde nasıl yaptırırız bilmiyorum.

Manisada bu isi yapan iyi bir yer yoksa bile izmirde mutlaka vardir. Internetten arastirip telefonla görüsün bence. Forumdan da izmirde olan arkadaslar yardimci olabilir sanirim.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Bana sanki önceki triger değişiminiz problemli imiş gibi geldi. Ondan sonra motor zarar mı gördü acaba???

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;643124
Bana sanki önceki triger değişiminiz problemli imiş gibi geldi. Ondan sonra motor zarar mı gördü acaba???

Onu da sordum motoru yapan ustaya. Mümkün değil dedi. Özellikle dizellerde tek sente atlasa bile pistonlar subaplara çarparmış.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ya tipik TÜRKİYE de ki ustalarının saçma saçma cevapları ve ooo motor düştü elimize gel şunu soyup soğana çevirelim mantığı motor yaptırırsın ışık yanar ustaya sorarsın o benden kaynaklanan bir neden değil şunu yaparsam hal olur onun için ücret alırım vs vs gibi cevaplar Mustafa kardeşim imkanın varsa sat o aracı benim polom vardı ben de senin gibi  motor yaptırdım bir daha sanayiden çıkamadım nefret ettirdiler. ben 20 bin servise veriri 2 yılda garanti alırdım tabi bu benim mantığım ALLAH yardımcın olsun çok kötü bir süreç...

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;643134
Ya tipik TÜRKİYE de ki ustalarının saçma saçma cevapları ve ooo motor düştü elimize gel şunu soyup soğana çevirelim mantığı motor yaptırırsın ışık yanar ustaya sorarsın o benden kaynaklanan bir neden değil şunu yaparsam hal olur onun için ücret alırım vs vs gibi cevaplar Mustafa kardeşim imkanın varsa sat o aracı benim polom vardı ben de senin gibi  motor yaptırdım bir daha sanayiden çıkamadım nefret ettirdiler. ben 20 bin servise veriri 2 yılda garanti alırdım tabi bu benim mantığım ALLAH yardımcın olsun çok kötü bir süreç...

Arıza ışığı yanan aracı hangi yalanlarla satacağız peki?
Alıcı ben olsam abi sen önce şu ışığı bi söndür ondan sonra konuşalım derim mesela.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;643141
Arıza ışığı yanan aracı hangi yalanlarla satacağız peki?
Alıcı ben olsam abi sen önce şu ışığı bi söndür ondan sonra konuşalım derim mesela.

Neden yalan söylüyorsun ona göre söyliyeceksin durumu izah ediceksin alıcıda ona göre alıcak bunda yalan yok olan biteni anlatıcaksın

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;643156
Neden yalan söylüyorsun ona göre söyliyeceksin durumu izah ediceksin alıcıda ona göre alıcak bunda yalan yok olan biteni anlatıcaksın

Olabilir.
arıza ışığının neden yandığı kesin olarak bilinirse tamir maliyeti fiyattan düşülür ama arıza tespit edilebilse tamir ettirip kullancam zaten. Servis diyorki EGR yi değiştiririz arıza devam ederse başka bir parçayı değiştiririz. O kadarını eli anahtar tutan herkes yapar senin bi farkın olması gerekmiyor mu?

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;643160
Olabilir.
arıza ışığının neden yandığı kesin olarak bilinirse tamir maliyeti fiyattan düşülür ama arıza tespit edilebilse tamir ettirip kullancam zaten. Servis diyorki EGR yi değiştiririz arıza devam ederse başka bir parçayı değiştiririz. O kadarını eli anahtar tutan herkes yapar senin bi farkın olması gerekmiyor mu?

İşte bende duyduğum cevapların aynısını sende duyuyorsun bende diyorum ki yok kardeşim işin ehli dürüst usta yok Ahmet Şerifizgören meşur bir eğitici vieosu vardır bu ülkenin akıllı adam sorunu yok dürüst adam sorunu var... deneme yanılma yöntemi ile arıza tespiti yapacaklar oluşucak her denemenin maliyetinide sana yansıtıcaklar gelde delirme işte ALLAH yardımcın olsun kardeşim bol bol sabır dilerim sana