škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Klima çok geç soğutuyor?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skoda bw

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2008 model aracımın kliması çok geç soğutuyor. Mesela araç çalıştıktan yaklaşık 10 dk sonra soğutmaya başlıyor. Bu süreçte normal hava üflüyor. Klima gazı bitse hiç soğuk üflemezdi, bir arıza olsa hiç soğutmazdı, bunun nedeni ne olabilir?

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gazında bir kalite düşme olur. 2008 model araç. Klima gazının tekrar tazelenmesi gerek  yaklaşık 100 TL.ye yapıyorlar bu işi

Çevrimdışı skoda bw

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;642879
Gazında bir kalite düşme olur. 2008 model araç. Klima gazının tekrar tazelenmesi gerek  yaklaşık 100 TL.ye yapıyorlar bu işi

Klima gazının kalitesi diye bir durum var mı? İlk kez duydum. Bu konuda emin misiniz?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Klima gazı basıncı düşmüştür. 10 yılda elbet kaçacak bir yer bulur. Yeniden gaz bastırın düzelir.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda bw;642887
Klima gazının kalitesi diye bir durum var mı? İlk kez duydum. Bu konuda emin misiniz?

klima sistemini kapalı sistem gibi evdeki buzdolabı ile kıyas etmeyin. Sürekli çalışmadığı için hele hele 10 yılı geçtiyse performans beklemeyin. İrfan hocanın dediği gibi gaz oranı çok azalmıştır. Makinaya bağladıklarında makina önce test yapar, sonra eski gazı sistemden çeker, sonra bir temizlik yapar ve radyatörün oralarda bir etikette belirtildiği kadar yeniden gaz yüklemesi yapar. ve tüm bu süreç makinanın ekranında izlenir. bizim burda yüklediği gaz kadar para alırlar. 50 gr. 10 tl idi 5 ay önce.

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Moralini bozmak istemem ama durum ciddi olabilir. Aynı süreci yaşadım.
1 kez gaz basıldı.
2 kez kompresör valfi değişti.
Hiç biri kesin çözüm olmadı. Özellikle valf değişiminden sonra bir kaç ay soğutuyor sonra eski haline dönüyor.
Benim kompresör ve radyatör değişti.
Sistem temizlendi. Sorun çözüldü.
Maliyet 2 bin tl.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı skoda bw

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;642969
1 kez gaz basıldı.
Hiç biri kesin çözüm olmadı. Özellikle valf değişiminden sonra bir kaç ay soğutuyor sonra eski haline dönüyor.
Maliyet 2 bin tl.

Asıl sorun neymiş tam olarak?

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda bw;642970
Asıl sorun neymiş tam olarak?

Kompresör içinde aşınmadan dolayı sisteme parçacıklar karışmış. Ve bu parçacıklar komresör valfini tıkıyor. Dolayısıyla soğutma işlemi olmuyor.
Bu yüzden kompresör de radyatör de değişmesi gerekiyor. Ayrıca sistemin çok iyi bir şekilde temizlenmesi gerek. Aksi halde yaptığın masraf boşa gider.
Ayrıca ben orijinalini değil Denso marka kompresör taktırdım.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı tlgdnc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı sorunu bende yaşadım.Kompresör ve radyatör değişt sorun çözüldü.Kompresör valeo marka.Toplam maliyet 1650 tl oldu.

Çevrimdışı skoda bw

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1 kez gaz basıldı.
Maliyet 2 bin tl.

Ben gaz doldurttum malesef işe yaramadı. Şimdi selonoid valfi sipariş ettim, onu deneyeceğim. VW gruplarında kronik bir sorunmuş bu. Benim merak ettiğim, siz neden 1 değil de 2 kere valf değiştirdiniz?