škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sanayide Bakım 600TL

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Aracın 4. yıl, 105bin bakımını yetkili serviste yaptırmadım. Sıradan bir parçacıdan aracın yağ,polen,hava ve yakıt filtrelerini 260TL'ye aldım. Tümü bosch marka orjinal ürünler. 100TL ustaya işçilik verdim. Motul 8100 X-CLEAN+ 5W-30 5 lt 240TL Toplam 600'e geldi.

Güncel fiyatları merak edenler için burada bulunsun.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Filtre olarak mann, hengest gibi markaları kullanmanızı öneririm. Bosch kötü değil ama bu markaların yanında market malı kalıyor. Temmuza girmeden bu markalar ve kalitel bir yağ ile 430 tl civarı tutmuştu benzinli. Güncel fiyatlar mann ürünleri ile yakıt filtresi dahil değil 600tl tutuyor şuan işçilikle.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Katılıyorum. Mann hengst veya mahle kullanmak lazım.
Bosch gibi markanın o kalitesiz filtresi beni şaşırtıyor, eski jettamdan bosch poleni söküp attım. Kokudan duramadım. Gittim servisten aldım, ürünleri şöyle bir elime alıp kıyasladığımda bosch çok dandik duruyordu.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öneriler için teşekkürler, :ok: geçen sene klima koku yaptığında kendim mahle ile değiştirmiştim, çok inceleme fırsatı bulamamıştım. Bir sonraki bakımı muhtemelen yaz başı yaparım, o zaman çıkan parçaları bir inceleyeyim.

Araç bu yaz geçen yazlara göre daha hararetli çalıştı, her park ettiğimde fan çalışmaya devam ediyordu. Son günlerde de sabah ilk çalışmada marşı 1-2 saniye kadar daha geç almaya başlamıştı. 95000 bakımda servisin koyduğu energy marka bir yağ vardı üşendim değiştirmedim ama aklımda da hep kaldı. Yağdan mı diye kuruntu yaptım biraz.Bu yüzden bakımı biraz erkene çektim. Tabi motor sesi hemen değişti. Marş değişecek mi sabah göreceğim.

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bosch filtrelerin piyasada çok sahtesi var, dikkatli olmak lazım.