škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Frende aşırı sertleşme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömür27

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhaba. arabaya 2 3 gün binmediğim zaman, ilk çalıştırdğım an da frene basacağım için aşırı bir sertlik oluyor. çalıştıktan sonra normale dönüyor.
böyle bir sıkıntı yaşamış, çözüme kavuşturmuş olan var mı acaba?

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.skoda-motorsport.com/
Bu bir problem olmaması lazım. Hidrolik pompası çalışmadığı için olağan bir durum diye tahmin ediyorum.
Alıntı yapılan: Ömür27;641789
merhaba. arabaya 2 3 gün binmediğim zaman, ilk çalıştırdğım an da frene basacağım için aşırı bir sertlik oluyor. çalıştıktan sonra normale dönüyor.
böyle bir sıkıntı yaşamış, çözüme kavuşturmuş olan var mı acaba?

Hanifi GÜNDÜZ - Skoda Fabia 1.0 TSI 110HP DSG Style 2017

Çevrimdışı Ömür27

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hanifi;641790
Bu bir problem olmaması lazım. Hidrolik pompası çalışmadığı için olağan bir durum diye tahmin ediyorum.

Hanifi GÜNDÜZ - Skoda Fabia 1.0 TSI 110HP DSG Style 2017

iş yerinde polosu, leonu olan dsg kullanan arkadaslarım var. hıcbırı boyle bır sorun yasamadıgını soyledı.
uzun yıllar ben de leon kullandım ben de yasamadım.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben de bunu yaşıyorum arada bir sıkıntı yok ama, dsg'li jettalar'da vb. araçlarda da görülüyor. sebebini bilmiyorum ama 1.5 senedir bir sıkıntı yaratmadı.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Grupta bununla ilgili birkaç kez konu açıldı yani aynı durumu ben dahil yaşayan çok. Bir sıkıntı yaratmadı şimdiye kadar ama bu problem sadece DSG li araçlarda yaşanıyor.

Çevrimdışı Ömür27

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;641803
Grupta bununla ilgili birkaç kez konu açıldı yani aynı durumu ben dahil yaşayan çok. Bir sıkıntı yaratmadı şimdiye kadar ama bu problem sadece DSG li araçlarda yaşanıyor.

Valla kas katı olunda arabayı çalıştıramadım. Frene biraz daha yüklenmek gerekti bu yüzden. Bu zorlama bende problem yaratabilir düşüncesi oluşturdu. Yarın için randevu aldım. Gelişmeleri buradan yazarım..

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ömür27;641815
Valla kas katı olunda arabayı çalıştıramadım. Frene biraz daha yüklenmek gerekti bu yüzden. Bu zorlama bende problem yaratabilir düşüncesi oluşturdu. Yarın için randevu aldım. Gelişmeleri buradan yazarım..

Vestinghouse'un içinde vakum kalmadığı için fren sertleşiyor, frene basmak biraz daha kuvvet gerektiriyor ama bu durumun frene bir zararı yok. Servis bir sorun bulamaz yada araç kalsın bakalım diyecek ve buna rağmen bir şey bulacağını sanmam boşuna aracı kurcalatmayın. Ama sonucu bende merak ediyorum.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende çalıştırmada herhangi bir pedala basmak gerekmediğinden öyle bir sorunum yok. P veya N de çevir kontağı çalışsın.;)