škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kol Dayamadan Gelen Ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Meren06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam aynı problem bendede var. Hem kolumuzu yasladığımız deri açılır kapak tan cok gıcırtı geliyor hemde onun altındaki gozler ve bardakliklardan hafif bi gıcırtı geliyor. Bende sizden gelcek cevabı bekliyorum. Ankaradayım bende.  Efe den bazi parçalarım değişecek parca temini bekliyorum. El freni düğmesi ve arka pandizot degisecek perdesi sarmiyor ve birde şuan aküm sorun verdi. Araçla kaza geçirdim tamirde Bi hafta serviste yatmıştı aracim ondan bitmis olabilir diyolar servisler aküsünü acik bırakıyormuş diye duydum. Araci alali 1 ay oldu,  başıma gelmeyen aksilik kalmadi. Şimdi birde kolcagi soylesem servistekilerle takiscaz heralde. 2017 model bi arabanın bu kadar sorun çıkarması normal değil bence.  Bu arada 2017 skoda superb style aracim.

Çevrimdışı eren1977

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önce kol dayamaya yalıtım yaptığımda forumda paylaşmıştım. Servisle değişimle falan uğraşmanıza gerek yok. Kol dayamayı kaldırınca iç kısımda kalan kapağı sökmeniz gerekiyor. Daha sonra geçme yerlerine bez bant uygulayıp kapağı tekrar yerine takınca ses sorununuz düzelecektir.

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İç kısımda kalan kapaktan kastınız nedir acaba. Yukarı kalkan kapağın içini mi kastediyorsunuz. Yoksa kolçağın içi mi
Alıntı yapılan: eren1977;641587
Daha önce kol dayamaya yalıtım yaptığımda forumda paylaşmıştım. Servisle değişimle falan uğraşmanıza gerek yok. Kol dayamayı kaldırınca iç kısımda kalan kapağı sökmeniz gerekiyor. Daha sonra geçme yerlerine bez bant uygulayıp kapağı tekrar yerine takınca ses sorununuz düzelecektir.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı eren1977

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fusel;641590
İç kısımda kalan kapaktan kastınız nedir acaba. Yukarı kalkan kapağın içini mi kastediyorsunuz. Yoksa kolçağın içi mi

Açılıp kapanan kapağın altta kalan kısmını kastediyorum.

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim.

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Meren06;641583
Hocam aynı problem bendede var. Hem kolumuzu yasladığımız deri açılır kapak tan cok gıcırtı geliyor hemde onun altındaki gozler ve bardakliklardan hafif bi gıcırtı geliyor. Bende sizden gelcek cevabı bekliyorum. Ankaradayım bende.  Efe den bazi parçalarım değişecek parca temini bekliyorum. El freni düğmesi ve arka pandizot degisecek perdesi sarmiyor ve birde şuan aküm sorun verdi. Araçla kaza geçirdim tamirde Bi hafta serviste yatmıştı aracim ondan bitmis olabilir diyolar servisler aküsünü acik bırakıyormuş diye duydum. Araci alali 1 ay oldu,  başıma gelmeyen aksilik kalmadi. Şimdi birde kolcagi soylesem servistekilerle takiscaz heralde. 2017 model bi arabanın bu kadar sorun çıkarması normal değil bence.  Bu arada 2017 skoda superb style aracim.
Benim de aracım 2017 style superb. Efenin garanti bölümü hoşuma gitmedi benim. Aracımı efeden almama rağmen aydoğanlara götürdüm. 2 gün önce aradılar değişim onayı gelmiş. Parça türkiyede yokmuş almanyadan gelecekmiş. Biraz zaman alacak ama sonuçta direksiyondan sonra kol dayamayı da zorluk çıkarmadan değiştiriyorlar. Siz efedeki işlerinizi hallettikten sonra aydoğanlara gitmenizi tavsiye ediyorum.
 [MENTION=15657]eren1977[/MENTION] verdiğiniz bilgi için teşekkürler. Değişim onayı çıktı artık yenisi takılsın yine aynı sorunu yaşarsam dediğiniz yola başvuracağım.
« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2018, 20:28:15 Gönderen: fairfight »

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün aradılar kol dayama gelmiş Almanya'dan. Yarın aracımı servise bırakacağım. Yaklaşık 2 saat sürecekmiş. Gelişmeleri buradan yazarım.

Çevrimdışı Meren06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Oğulcan bey merhabalar, bende efeden memnun değilim hiç, kolcagi söylediğim halde geçiştirdiler. Ayrica arka perdem bozuktu inceleyip baktiklar perde hic sarmiyordu, garanti den degistircez dediler. Sonra parca gelince aradilar gittim. Perdeyi birdaha denediler perde sarmaya başladı bende şaşırdım. Ama düzgün bi sekilde sarmiyordu gene elinizle koymaniz gerekiyordu, direkt bırakınca sarmiyordu öyle olunca, perde düzelmiş diyip degistiremem dedi sorumlu kisi. Bende merak edip üst kata çıktım, sifir araçların perdesini kontrol ettim ve  bıraktığım da tık sariyordu sonra sorumlu kisiye tekrar gittim bakin benimki böyle sarmıyor diye bu seferde ya bu sifir araba fark olur dediler, sorumlu kisi serviste bakim gören baska bi arabayi deneyelim dedi tamam neyse ordan bi aracinkini denedik oda sifir arabanin ki gibi sardi, sorumlu şaşırdı biraz belli etmeden, yani anlayacağınız benim perde bozuk adamla atistik allem etti gallem etti degistirmedi perdeyi, birdaha efeye ugramam videolar mevcut elimde perdenin burdan paylasilabiliyorsa yard olursaniz paylaşırım. Boşu boşuna taa Elmadağ dan gittim gelmiş parcayi inatla degistirmediler. Efe pişmanliktir benim için artik.

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Selamlar.

Aracımı teslim aldım. Servis görevlisi aracı teslim ederken kol dayamanın üstündeki poşeti dahi yanımda söktü :) Renk farkı vs. yok gayet güzel oldu. Çıtırtı vs. herhangi bir ses de kalmadı. Sıfırken nasılsa şu an o durumda. Sizler de bu gibi sorunlar yaşadığınızda hakkınızı arayın ve değişim talep edin. Garantiniz devam ediyorsa bu sizin en doğal hakkınız. Bu konuda Ankara'da ikamet edenler için tekrar Aydoğanlar servisini tavsiye ediyorum. Direksiyon ve kol dayama değişiminde zorluk çıkarmadılar çok memnun kaldım. Fatura çıktısı da verdiler. Garanti dışından yaptırılırsa 2125 TL işçilik dahil fiyatı. Dolar-Euro kurlarıyla birlikte inanılmaz artmış fiyatlar.

[MENTION=17424]Meren06[/MENTION] Efe servisindeki sorumlu kişi Ender Bey diye hatırlıyorum. Ben de dediğim gibi memnun kalmamıştım ve aracımı ordan almama rağmen Aydoğanlara götürüyorum. Size de tavsiye ederim aracınızı Aydoğanlara götürebilirsiniz. Videonuzu da servisteki elemanlara izletmek istediğinizi, bunu skodaya göndermelerini ve değişim yapılmasını istediğinizi söylerseniz sorun çıkarmazlar diye düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2018, 19:41:41 Gönderen: fairfight »

Çevrimdışı Meren06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle hayırlı olsun. Şikayetinizin çözülmesi sevindirici . Bu tarz konularda karşılıklı  bilgi paylaşımı yapmak tüm arkadaşlara yararlı oluyodur eminim, bu arada Tavsiyeleriniz için teşekkürler en kısa zamanda gideceğim aydoğanlara

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İyi dilekleriniz için teşekkürler. Umarım faydalı oluyordur forum üyelerine. Sizden de haberleri bekliyorum. Aydoğanlar ile ilgili gelişmeleri paylaşırsınız. Sizin de en kısa sürede sorunlarınız çözülür umarım.

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Meren06;641957
Oğulcan bey merhabalar, bende efeden memnun değilim hiç, kolcagi söylediğim halde geçiştirdiler. Ayrica arka perdem bozuktu inceleyip baktiklar perde hic sarmiyordu, garanti den degistircez dediler. Sonra parca gelince aradilar gittim. Perdeyi birdaha denediler perde sarmaya başladı bende şaşırdım. Ama düzgün bi sekilde sarmiyordu gene elinizle koymaniz gerekiyordu, direkt bırakınca sarmiyordu öyle olunca, perde düzelmiş diyip degistiremem dedi sorumlu kisi. Bende merak edip üst kata çıktım, sifir araçların perdesini kontrol ettim ve  bıraktığım da tık sariyordu sonra sorumlu kisiye tekrar gittim bakin benimki böyle sarmıyor diye bu seferde ya bu sifir araba fark olur dediler, sorumlu kisi serviste bakim gören baska bi arabayi deneyelim dedi tamam neyse ordan bi aracinkini denedik oda sifir arabanin ki gibi sardi, sorumlu şaşırdı biraz belli etmeden, yani anlayacağınız benim perde bozuk adamla atistik allem etti gallem etti degistirmedi perdeyi, birdaha efeye ugramam videolar mevcut elimde perdenin burdan paylasilabiliyorsa yard olursaniz paylaşırım. Boşu boşuna taa Elmadağ dan gittim gelmiş parcayi inatla degistirmediler. Efe pişmanliktir benim için artik.

Bende de arka perde ve sağ yan perde tam sarmıyordu. Würth silikon spreyi perde aralarına ve makarasına gelecek şekilde sıktım. Aylardır herhangi bir problem yok.

Çevrimdışı Meren06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar uzun bi süre giremedim foruma.  Arka perdemi degistirmemisti efe, daha sonra perde komple sarmayi bıraktı ve ben inatla tekrar gittim bu sefer değiştirmek zorunda kaldılar. Dün parcam gelmis gittim arka perde tek değişmiyor komple pandizot ile birlikte degisti ve bu sorun çözülmüş oldu.  Gelelim asıl konuya kol dayama icinde dün aydoğanlarda randevum vardi. Efeden pandizotu değiştirdikten sonra çıkıp aydoğanlara gittim. Saolsun ordada savaş bey cok ilgilendi, test sürüşüne çıktık ve bozuk zeminlerde oda gördü bariz gıcırtı sesini daha sonra gerekli video ve ses kayıtları alındı ve skodaya gönderildi, bi aksilik cikmazsa kolcak değişcekmis haftaya cevap gelince haber edecez dediler. Bakalim bekliyoruz durumla ilgili tekrar buraya paylaşım yaparim, iyi forumlar herkese

Çevrimdışı cemoandcemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Meren06;643297
Merhabalar uzun bi süre giremedim foruma.  Arka perdemi degistirmemisti efe, daha sonra perde komple sarmayi bıraktı ve ben inatla tekrar gittim bu sefer değiştirmek zorunda kaldılar. Dün parcam gelmis gittim arka perde tek değişmiyor komple pandizot ile birlikte degisti ve bu sorun çözülmüş oldu.  Gelelim asıl konuya kol dayama icinde dün aydoğanlarda randevum vardi. Efeden pandizotu değiştirdikten sonra çıkıp aydoğanlara gittim. Saolsun ordada savaş bey cok ilgilendi, test sürüşüne çıktık ve bozuk zeminlerde oda gördü bariz gıcırtı sesini daha sonra gerekli video ve ses kayıtları alındı ve skodaya gönderildi, bi aksilik cikmazsa kolcak değişcekmis haftaya cevap gelince haber edecez dediler. Bakalim bekliyoruz durumla ilgili tekrar buraya paylaşım yaparim, iyi forumlar herkese

Aracinizin kolcagi degisti mi ne yaptiniz?