škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

boğaz kelebeği arızası(epc gösterge ışığı )

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ankfatih

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
iyi günler arkadaşlar 2017 model octavia ambition model aracım var makyajsız kasa.bugun sabah aracı kullandım sonra durdum ve geri çalıştırdığımda epc ısığı yandı.servise götürdüm boğaz kelebeği değişecek  takılı kalmış dedi.arac daha 1 yıllık ve 20 bin km de.bu kadar çabuk bozulurmu boğaz kelebeği her 20 binde bir boğaz kelbeğimi değiştirecez varmı böyle değişim yapan erken km de veya ne zaman değiştirdiniz.

Ayrıca ikame araç verdiler makyajlı kasa octavia style paket.benim araçta olan 120 den sonra gelen rüzgar sesi yok yol sesi yok trim sesi yok 15 binde bu araçta.merak ettiğim makyajlı kasada sorunlar mı düzeldi yoksa ambition kasa ile style kasa arasında yalıtım farkı mı var.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nesine inanacağız bu servisçilerin. Gaz yiyorsa nasıl kelebek takılı kalsın?

Çevrimdışı ankfatih

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yok hocam gaz yemedi servis modunda geldim servise kadar 30 km hızla

Çevrimdışı ankfatih

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yok hocam ya ne tozlu yere gittim ne su tuttum kaputa calisirkende stopdada hep beklerim .bnim korkum bidaha yapar diye kisa sure sonra ondan sordum dusuk km de boyle srun yasayan varmi diye.insallah yoktur.

fabrikasyonda deil bnce ilk baslrda iyiydi son zamanlarda rolanti ara sira  dengesizlik yapiyordu normaldir diyip geciyodum.megerse  sorun geliyormustu.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Başıma gelmeyen bir sorun. Eğer takılma yapmışsa piyasada satılan boğaz kelebeği temizleme spreyinden alınıp temizlenebilir. Ben kendim komple sökerek yapabilmiştim. Fakat bilinmesi gerek bir nokta var; o da sökünce kelebeğin pozisyonu yerinden oynarsa ya da takılma olduktan sonra temizleme sonrası pozisyon adaptasyonu yapılması gerekiyor. Bu durumu bildiğim için kelebeğin pozisyonunu değiştirmeden temizlemiştim. Üzerindeki hava hortumu sökülerek olduğu yerde bile temizlenebilir. Kontak yarım açık gaz pedalına basılırsa kelebek açılacaktır. Fazla abartmadan sıkılacak temizleyici/çözücü motor içinde yanacaktır. Adaptasyon gerekirse Vag-Com kablosu ve vcds.exe ile nasıl yapılacağı internette bulunabilir.

Çevrimdışı ankfatih

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu seferlik garantiden değiştirecekler bidahaki sefere olursa artık senn dedğn gibi kndim uğraşırım olmadı.gözüm de korktu biyandan garanti uzatma mı yapsam araç manuel ambition .garanti olmasaydı parça işcilik 3000 tutuyordu.

Çevrimdışı tpky

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim araç dün bu arızayı verdi, 15372 km.de. 2017 1,0 tsi düz vites. Servise çektim ve mekanik arıza dediler. Boğaz gaz kelebeği mekaanik arıza vermiş. 1350 lira para istiyorlar.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Garanti yoksa sanayide VAG grubu/TSI uzmanı bir ustaya göstermekte fayda var. Kelebekte yağlanma, kurumlaşma varsa yerinden bile sökmeden bir kaç fıs fıs ile temizlenebilir. Belki adaptasyon sorunu da olabilir? Sonuçta eskisi gibi gaz pedalına bağlı çelik kablo ile çalışmıyor bu kelebek. İçindeki motor gaz pedalına bağlı bir potansiyometre ile kelebeğe hareket veriyor.

Çevrimdışı tpky

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araç şu an serviste, çekici ile sanayiye götürmek gerek. Benim anlamadığım nasıl sıfır araç mekanik gaz kelebeği arızası verir ki?

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arıza vermeyeceğini kimse garanti edemez. Zaten garanti de o amaçlı, arıza varsa giderilmesi üstleniliyor. Tabi "kullanıcı hatası" deyip etrafından dolaşmasalar!

Çevrimdışı Erenakkaya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tpky;650106
Araç şu an serviste, çekici ile sanayiye götürmek gerek. Benim anlamadığım nasıl sıfır araç mekanik gaz kelebeği arızası verir ki?
Bana mail adresinizi verebilir misiniz? Toplu halde bu sorun ile ilgili olarak skoda yurtdisina yazmak istiyorum. Destek olursaniz bana ozelden mail adresinizi iletin lutfen.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi