škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Vernik atması problemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;645318
Rapid ve Fabia örnekleri de var maalesef. Belli bir fabrikada boyananların hepsinde çıktı o sorun, sadece bizde değil tüm Avrupada.

Aslında yabancı forumlara bakmak lazım, Briskoda gibi. Oralarda nasıl çözmüşler...

Haklı olabilirsiniz bu konuda bir fikrim yok demek istediğim bu boya atma vs  sorunu en azından benim aracımda yok tüm Yetiler böyle mi bilmiyorum.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Yabancı forumlarda da ücretsiz boyama ile karşılamışlar hasarı, orada böyle bizdeki gibi "vay efendim panel boyalı, bu araba kazalı" yaftası pek yok sanırım  :)

Çevrimdışı Stigmata

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Skoda servisinden arandım. İlkgili 4 bölgenin boyanması + 2 bakım hediye şeklinde geri döndüler. Düşünüyorum şu an. Nasıl bir yol izlesem. Yarın cevap verecem dedim. 3 bakım belki kabul ettirebilirdi bana ama 2 bakım zararı düşündüğümüzde beni tatmin etmiyor şu an.

Rapid aracımda 4 bölgede maksimum olacak şekilde 2,5 cm X 0,5 cm şeklinde her parçada 1 er adet olacak şekilde boya atması mevcut.

Yorumlarınız nedir?

Çevrimdışı uur_een

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;645318
Rapid ve Fabia örnekleri de var maalesef. Belli bir fabrikada boyananların hepsinde çıktı o sorun, sadece bizde değil tüm Avrupada.

Aslında yabancı forumlara bakmak lazım, Briskoda gibi. Oralarda nasıl çözmüşler...

Dün bakım için servise gittim. Vernik atma problemini sordum, içim rahat değil dedim. Sorunu kabullendiler ama sorunun sadece 2016 da üretilen bazı araçlarda olduğunu ve bunun fabrikasyon hatası olduğunu söylediler. Benim aracım 2017 model. 2016 model araç harici vernik atma problemi yaşayan varmıdır, servis nekadar dürüst merak ediyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı bayrakcı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aynı sorunu bende yaşıyorum her yıkamada artarak devam ediyor servise götürdüm boya atması olarak nitelediler fabrikadan ve servisten birkaç defa arayıp boya yapalım size bir iki bakıö jesti yapalım dediler kabul etmedik dava açmayı düşünüyüruz bu konuda ilgili arkadaşlarla yardımlaşmak istiyorum

Çevrimdışı Stigmata

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bayrakcı;645784
aynı sorunu bende yaşıyorum her yıkamada artarak devam ediyor servise götürdüm boya atması olarak nitelediler fabrikadan ve servisten birkaç defa arayıp boya yapalım size bir iki bakıö jesti yapalım dediler kabul etmedik dava açmayı düşünüyüruz bu konuda ilgili arkadaşlarla yardımlaşmak istiyorum

Merhaba,
Ben direkt bu konuyu yurt dışına yazdım. Onlar da yine Yüce Oto'ya yönlendirdiler. Sonra Yüce otodan aradılar. 2 bakım ve boyadan başka birşey vermiyorlar. Sonrasında servis yine aradı ve gelin görüşelim dediler. Boya + 2 bakımdan fazlasını vermiyorlar dedi servis de. Bunu telefonda yinelediler. Ben de boyattırdım peki sonra başka bir parçada olursa ne olacak dediğimde cevap veremiyorlar. Hafta sonu bir görüşecez servis ile yüz yüze bakalım.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Diğer ülkelerde bu sorun yok mu? Nasıl bir çözüm sunuyorlar öğrenmek gerek. Tabi her ülkenin araç konusunda ticari dinamikleri farklıdır. Boya +2 bakım diğer ülkelerde tüketici yarırına bile gözükebilir ama Türkiye için durum bambaşka. Olması gereken tüm modellerde benzer dökülmelere minimum 10 yıl garanti ve boya sonucu oluşan değer kaybının ödenmesi şeklinde olmalıdır. Dava açmak isteyen varsa en makulü budur. 2 bakım 2000 tl desek kaput boyalı desen araç değeri -2500 tl. Diğer parçalar da patlayacak bomba gibi beklemede. Benim aracımda yok ama yarına olmayacak diye birşey yok 3 yılı da doldurdu. Boya garantisi de yok. Yarın bir şey olunca emsal karar olmalı hepimiz için.

Çevrimdışı Stigmata

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bayrakcı;645784

Merhava, bir aksiyon aldınız mi? Bugün tekrar aracımı yikattim. Başka bölgelerde de ufak çaplı yerlerde olduğu u gördüm de. Siz bir işlem yaptınız mı?