škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araçtan gelen sesler ve çözümü

Leca · 34 · 11036

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sevgili dostlar,

Sol kapı içinden trim ve parça sesleri geliyor, içerideki parçalarda bir sıkıntı var sanırım ama doğuş kapı sökme takmaya 200 tl ye yakın bir fiyat istedi ki bu kapı doğuşta söküp takıldıktan sonra ( onarım sonrası ) bu sesler gelmeye başladı. Ayrıca son zamanlarda a sütündan esneme ve gıcırdama sesleri geliyor ki doğuş buna sunroof sesi dedi ki alakası yok sunroofla, orada da başka bir sıkıntı var gibi.

İstanbul da önerebileceğiniz bu tip sök taklardan anlayan usta servis vs önerilerinize açığım. Ben sökmek istemiyorum elimizde kalmasın sonra parçalar.
 tşkr şimdiden.

Çevrimdışı Hukuki

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Leca;640398
Sevgili dostlar,

Sol kapı içinden trim ve parça sesleri geliyor, içerideki parçalarda bir sıkıntı var sanırım ama doğuş kapı sökme takmaya 200 tl ye yakın bir fiyat istedi ki bu kapı doğuşta söküp takıldıktan sonra ( onarım sonrası ) bu sesler gelmeye başladı. Ayrıca son zamanlarda a sütündan esneme ve gıcırdama sesleri geliyor ki doğuş buna sunroof sesi dedi ki alakası yok sunroofla, orada da başka bir sıkıntı var gibi.

İstanbul da önerebileceğiniz bu tip sök taklardan anlayan usta servis vs önerilerinize açığım. Ben sökmek istemiyorum elimizde kalmasın sonra parçalar.
 tşkr şimdiden.

Kapı ayarı yapılmamış olabilir, söküp takıldıktan sonra

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Koçtaşta satılan tek taraflı yapışkanlı keçeler var. Benim aracımda octavia ve sağ ön direkten bozuk asfaltta ses geliyordu. O keçeyi ön göğüsle birleşim yerini hafif hafif kastırıp araya yerleştirdim ve ses kesildi. Hemde biraz dibe iteklediğim için gözükmüyor

Çevrimdışı huseyin.cesmeci

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavix;640644
Koçtaşta satılan tek taraflı yapışkanlı keçeler var. Benim aracımda octavia ve sağ ön direkten bozuk asfaltta ses geliyordu. O keçeyi ön göğüsle birleşim yerini hafif hafif kastırıp araya yerleştirdim ve ses kesildi. Hemde biraz dibe iteklediğim için gözükmüyor
Fotoğraf paylaşabilir misiniz rica etsem

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ecobaba76

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba kardeşim.
Öncelikle bahsettiğiniz kapılardan gelen sesler benim aracımda da vardı. Geçen hafta servise gittiğimde kapı kilitlerini sıvı gres denilen malzemeyle yağladılar . Kapılardaki sesler kayboldu. Bende size bu uygulamayı tavsiye ederim. Inşallah sizin için de çözüm olacaktır.

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ecobaba76;640774
Merhaba kardeşim.
Öncelikle bahsettiğiniz kapılardan gelen sesler benim aracımda da vardı. Geçen hafta servise gittiğimde kapı kilitlerini sıvı gres denilen malzemeyle yağladılar . Kapılardaki sesler kayboldu. Bende size bu uygulamayı tavsiye ederim. Inşallah sizin için de çözüm olacaktır.

Yok o kısımdan gelmediğine emin oldum; araç giderken fitillerde sürtünmeden mi kaynaklı olup olmadığını anlamak için kapıyı açtım giderken halen o sesler gelmeye devam etti. Yani kapı ile alakası yok sesin :D

Çevrimdışı Tazmanic

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bendede bazen geliyor bazen gelmiyor neye bağlı olarak bunu yapıyor tam anlayamadım. Çukurdan yada hafif kasisten geçince tıkırtı yapıyor. Geçen hafta aracı yıkadığım sırada kemer ayarını en alt kademeye getirmiştim o günden beri ses duymaz oldum. Tam kesin çözüm bumu bende emin değilim kemer ayarı yapılan yerin seviyesini değiştirmeyi deneyebilir misiniz yada o kısımdaki sese odaklanın. Sanki sorunun kaynağı orası gibi geldi :)

Çevrimdışı nuri şahbazlar

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benimde başımdan söyle bir olay geçti sadece 1950-2050 devir aralığında yolda giderken sürekli giderek yoğunlaşmaya başlayan bir tirim sesi başladı. İlk önce kapıdan geliyor zannettim ancak ora ile alakası olmayan bir yerdeymiş sıkıntı. İzmir Bornova Vosmer'e götürdüm aracımı. Direksiyon altında ki kalorifer boru devrelerinin ısınıp soğumasından dolayı yanında buluna plastik aksama belli devir aralığında titreşim yaptırmasından araya bir keçe tarzında yanmaz madde koydular. Ne ses var şuanda ne soluk. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kapıdaki ses bir şekilde söküp takma ile hallolur; o tıkırtılar bariz bir şekilde sol ön kapı içinden geliyor. Söküp takıldıktan sonra o ses çıkmaya başladı, o da bozuk yola girince ses yapıyor. Esas benim kafaya taktığım ve hep çıkan gıcırtı sesi sol ön a sütünün oradan geliyor. Bİr gün sinirlenip döşemeyi sökeceğim bu gidişle ya da gidip satacağım kurtulcağım. :I

Çevrimdışı vetapex

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ben de arabayı sıfır aldım , daha ilk haftada trimlerden ses gelmeye başladı. bu sesler kesinlikle kapı kilidi sesi değil. sert iç parçaların ufak tıkırtıları ve hatta gıcırtılar.

eski arabamda her yeri bez bant ile sarmıştım. yeni arabada bi orta konsolu açmaya kıyamam.

araba 7000 km de superb en boşu. umarım dolusunda böyle sorunları yoktur.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=17128]vetapex[/MENTION]

Hocam dolusu boşu alakası var mı bilmiyorum ama aracımız 22 bin km de 2016 model Allah a şükür sadece kapı fitili sesi var o da her araçta oluyor slikon sprey vs  halloluyor şükür başka sorun yaşamıyoruz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı cemoandcemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhabalar , aracında sunroof bulunanların kabusu olan araç esnediği zaman gelen çıtırtı seslerine yabancı forumdaçözüm bulmuşlar. Aranızda hiç deneyen var mı ? Anladığım kadarıyla basit bir yöntem ama emin olmadan denemek istemedim.

https://www.briskoda.net/forums/topic/447707-sunroof-creaksrattles-solved/

Çevrimdışı nakamura

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;641490
[MENTION=17128]vetapex[/MENTION]

Hocam dolusu boşu alakası var mı bilmiyorum ama aracımız 22 bin km de 2016 model Allah a şükür sadece kapı fitili sesi var o da her araçta oluyor slikon sprey vs  halloluyor şükür başka sorun yaşamıyoruz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam bnim aracta 2016 15 binde sol taraftan kapidan bozuk yolda hafif lokurtu gibi bir ses var sizdeki ses nasil acaba?

Çevrimdışı buralarda

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ah bu servisler bişey bilmeyen servisler
kapıdaki trim sesi fitillerden geliyor wurth marka silikon sprey ile camdaki bütün fitilleri bir güzel bol bol spreyliyeceksiniz
a sutundan gelen seste emliyet kemerinin sutundaki aparatından geliyor ilerigeri hareket ettiğimizde içeride oynayan basit birplastik mekanizma var onun sürtmesinden kaynaklanıyor benim aracım fabia ama bendede aynı sorunlar vardı sanki araba ortadan ikiye kırılacak gibigeliyordu bana :D

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
silikon sıpreyler çok etkili,başka bişeye gerek yok