škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Periodik bakım problemi(2016 model 1.2 tsi 11.500KM)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı disenchanted

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar yaklaşık 1 yıl önce 2016 model(temmuz trafif çıkışlı) aracı satın aldım(5000 KM'de), 5500KM'de bakıma girdi. Şimdi tekrardan periodik bakım zamanı geldi 1 yıl dolduğu için yetkili servisi aradım 1240TL fatura çıkardılar. Aracım 11.500KM'de buji değişmesi gerektiğini söylediler. Bana mantıklı gelmedi yetkili özel servisleri arayıp oradan mı yaptırsam? 2 Yıllık araç 1 yıl daha garanti süresi olduğu için de dışarıdan yaptırıp garantiden çıkma ihtimaline karşı endişeliyim.:confused::confused::confused:

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam başka servislerle görüşün ben de 2. bakımımı 15 bin km'de yaptırdım ve buji değiştirtmedim. ki benim araç 2015 model ve garantisi bitmişti.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
ikinci yillik bakim, 30,000km bakimina denk geliyor. buna dayanarak, bujileri degistirmek istemisler.

aracin kilometresini one surerek, degistirtmeyebilirsiniz.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=40962

Çevrimdışı Medic

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2.yil bakimini 16 bin km de yaptırdım. Bujileri de degistirdiler (265 tl). Toplam 1096 tl ödedim. Garantisi bu ay bitti ama servise devam edicem bakimlar icin iyi niyet ugruna.

Çevrimdışı disenchanted

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Şimdi anadolu yakasında başka bir servisi aradım, bu km'lerde buji değişimine gerek yok dediler. 892TL üzerinden 10% indirim uygulayıp 805TL'ye düştüler. Ayrıca motor temizliğini de hediye olarak vereceğini belirtti. Teklif cazip geldi bana.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İyi de bu nasıl oluyor ki, servisten servise uygulamalar, tespitler değişiyor!

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: disenchanted;640059
Şimdi anadolu yakasında başka bir servisi aradım, bu km'lerde buji değişimine gerek yok dediler. 892TL üzerinden 10% indirim uygulayıp 805TL'ye düştüler. Ayrıca motor temizliğini de hediye olarak vereceğini belirtti. Teklif cazip geldi bana.

hangi servis bu?

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12462]rsimsek[/MENTION]

Yüce Oto dan gelen mesajda, değişim periyodunun 2 yıl veya 30,000 km olarak güncellendiği belirtiliyor.

2. yılda, araç kilometresi fazla olmayınca, servis insiyatif kullanıp, bujileri değiştirmeyebiliyor. Zira, güncellemeden önceki değişim periyodu, 4 yıl veya 60,000 km idi.

Kendi aracımın 2. yıl servisinde de benzer durumu yaşadım. Araç km si 14,000 olduğu için, değişim yapılmamasını talep ettim, servis kabul etti.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önce servisler kendi aralarında anlaşması lazım. 60bin nerde 14bin nerde? Ha süre de önemli tabi oksitlenme, kurumlaşma gibi. Daha önce de yazdığım gibi en azından söküp, süreyi ve km yi de gözönünde bulundurarak gözle kontrol etmek lazım. Sonra da müşteriye durum budur, değiştirilmesi gerek, ya da bir süre daha gider gibi bir açıklama yapmaları gerekir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12462]rsimsek[/MENTION]
Yani işin doğrusunu yapmaları gerek diyorsunuz.. beklentileriniz, bu ülke şartlarında çok yüksek :)

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13655]miyop[/MENTION] Sonuçta ülkeyi oluşturan da bizleriz.;)

Çevrimdışı disenchanted

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;640127
hangi servis bu?

Erel Otomativ Bostancı'da yeni açıldı.(7-8 ay önce açıldı sanırım) Servisle konuştum km'den dolayı şuan için gerek yok bilgisini paylaştı. Ayrıca çok fazla müşterisi olmadığı için motor temizliğini hediye olarak vereceklerini söylediler. Cumartesi günü için randevü aldım gideceğim. :ok::gut::gaz:

Çevrimdışı firat1337

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;640127
hangi servis bu?

İyi de ben %10 indirim kampanyasız 820tl ye 30000 bakımı yaptırdım 23 Haziran'da. Aracımın km.si düşük olduğundan (13500 km.de) bujileri değiştirmediler.
892 den 805 e düşmeleri beni düşündürdü acıkcası.