škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Klima menfezlerinin altındaki krom sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı freemaniac

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: OrhanDemirden;647279
Herkese merhaba. Aynı sorun benim de başımda var vites topuzunda ki kromlar da soyulmaya başladı. Aracım garanti kapsamında değil alternatif çözüm varsa paylaşabilirseniz sevinirim.

Aynı sorun bende de var, araç 2015 olduğu için garantisi yok. Yetkili serviste %70 iyi niyet indirimiyle 400 tl fiyat çektiler.

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Büyük ihtimalle kronik bir sorun 2014 model Skoda Octavia aracımda da konsolda ki hava üfleme kanalının altındaki kromaj kaplı plastik kendiliğinden kabarıp çıktı, servis çok para istiyor diye değiştirtmedim o şekilde duruyor.

Çevrimdışı Haluk Çakmakcı

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun bende de var orta menfez kaplaması 3-5cm soyuldu servise sordum menfezleri komple değişim 750 TL parça fiyatı diyor soyulan kısımlar çok sinir bozucu koçtaş ta 27tl ye Tesa marka alüminyum bant var bir parça uyguladım sonuç fena değil o banttan alıp komple kapamayı düşünüyorum 750 lira menfez veremem ali expereste parça fiyatı 380tl bu arada aracım octavia 2015 elegance.. Bu konu hakkında farklı çözümleri olanlar varsa paylaşırsa çok faydalı olur..

G8341 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı sinankup

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim viteste nikelaj kabardı az, soydum ve ayna oje ile rütuş yaptım. Yuzde yuz aynisi olmuyor ama fena da değil.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu menfezi çıkma alsak nasıl değiştirebiliriz fikri olan var mı? Yani nasıl söküleceğini bilen var mı? Bunun vidası falan yok görünürde dışarıda kime yaptırılabilir yada yaptırsak bile sökecek kişi sağa sola zarar verebilir mi acaba?

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba, bu krom kaplama sorununu iyice kafaya taktım, parçanın yenisi serviste 750tl + işçilik ben bu kaplamanın bire bir aynısını krom nikel kaplama bant şeklinde N11 de buldum nobel reklam firması bunu satıyor bu banttan 1 adet aldım, sonra klima menfezini söküp evde bant ile kaplamak istedim ama fakat menfezi sökemedim tam pes ederken menfezin kenarındaki nikelaj lı kısım siyah çerçeve ile beraber çıktı tabi parça gevremiş olduğu için 2 parçaya bölündü ama epoxy yapıştırıcı ile yapıştırdım sıkıntı yok, şimdi evde yavaş yavaş dikkatlice kalpamayı uygulamaya başladım köşe dönüşler falan zor oluyor ama halledeceğiz inşallah bakalım işlem bitince fotolarını yükleyeceğim bilgilendirme amaçlı...

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar uzun uğraşlar sonucu krom kaplama işini hallettim görünüm olarak yüzde 95 başarı sağlandı diyebiliriz toplam maliyet 14tl ye yenisi 750tl olan menfezi kurtardık diyebiliriz.. Fotoları yüklerken sorun çıktı o yüzden pdf olarak atıyorum oradan bakabilirsiniz, kaplama işleminde bazı püf noktalar var soran olursa anlatırım, Ankarada oturan varsa yardımcı olabilirim.. http://cloud.tapatalk.com/s/5cafbf6494bd7/YeniBelge%202019-04-12%2001.25.06.pdf

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın menfezlerinin açısı yukarıya bakıyor. Güneş altında kaldığında doğrudan güneş görüyor. Bir de üstüne biz klimayı çalıştırdığımızda ısıl şok uygulamış oluyoruz. Haliyle malzeme de plastik olduğundan dayanmıyor. Henüz ben yaşamadım. Araç evdeyken garajda, dışarıdayken de mümkün mertebede hep gölgeye koyuyorum. Gölge bulamazsam da güneşliği kısa süreliğine bile duraklasam kullanıyorum.

Haluk abimizin uygulaması da gayet başarılı olmuş.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octa;651155
Aracın menfezlerinin açısı yukarıya bakıyor. Güneş altında kaldığında doğrudan güneş görüyor. Bir de üstüne biz klimayı çalıştırdığımızda ısıl şok uygulamış oluyoruz. Haliyle malzeme de plastik olduğundan dayanmıyor. Henüz ben yaşamadım. Araç evdeyken garajda, dışarıdayken de mümkün mertebede hep gölgeye koyuyorum. Gölge bulamazsam da güneşliği kısa süreliğine bile duraklasam kullanıyorum.

Haluk abimizin uygulaması da gayet başarılı olmuş.
Eyvallah kardeşim bu menfezin yenisini servise sordum 3-4 ay önce 750+kdv+işçilik idi, çıkma aradım 600 dediler bende İnternette araştırma yapıp alman malı nikelaj kaplama buldum, önce menfezi sökmeye çalıştım ama çıkaramadım o ara menfezin önündeki krom kısım elime geldi aldım eve götürdüm yavaş yavaş sakince halledip tekrar yeeine taktım şimdi sıkıntı yok bu uygulamayı yapacak arkadaşlar bana burdan yazsın işin püf noktaları var onları anlatayım.

Çevrimdışı hllqnqr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Haluk Çakmakcı;648752
Arkadaşlar uzun uğraşlar sonucu krom kaplama işini hallettim görünüm olarak yüzde 95 başarı sağlandı diyebiliriz toplam maliyet 14tl ye yenisi 750tl olan menfezi kurtardık diyebiliriz.. Fotoları yüklerken sorun çıktı o yüzden pdf olarak atıyorum oradan bakabilirsiniz, kaplama işleminde bazı püf noktalar var soran olursa anlatırım, Ankarada oturan varsa yardımcı olabilirim.. http://cloud.tapatalk.com/s/5cafbf6494bd7/YeniBelge%202019-04-12%2001.25.06.pdf

Valla gayet başarılı olmuş benim klima menfezindeki kromlar garanti süresinde ilk sahibi tarafından değişmiş fakat dsg bites krom kaplaması ve direksiyon simidindeki alt kısımda yer alan krom kaplama soyuldu ve ele batıyor çok can sıkıcı servis bu parçaların 3 yıl garantiye girdiğini söyledi fiyatını sormadım bile nasıl bir püf noktası vardır be hangi marka kaplama bant almalıyız ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hllqnqr;651270
Valla gayet başarılı olmuş benim klima menfezindeki kromlar garanti süresinde ilk sahibi tarafından değişmiş fakat dsg bites krom kaplaması ve direksiyon simidindeki alt kısımda yer alan krom kaplama soyuldu ve ele batıyor çok can sıkıcı servis bu parçaların 3 yıl garantiye girdiğini söyledi fiyatını sormadım bile nasıl bir püf noktası vardır be hangi marka kaplama bant almalıyız ?

Merhaba bantı Nobel reklam firmasından alacaksınız krom nikelaj bant diye geçiyor N11 de var ben bandı 2cm eninde almıştım siz duruma göre 5cm yada daha büyük ebatta alabilirsiniz, buradaki püf nokta bantı yapıştırmadan önce normal kağıt bantı önce yapıştırıp kurşun kalem ile uygulanacak yerin şablonunu çıkarıyorsunuz sonra kağıt bantı nikelaj banta yapıştırıp makas ile kesip uygulanacak alanın şekli tam olarak çıkmış oluyor, uygulamadan sonra ısıtıp bandın yapışkanının tam olarak kemikleşmesi sağlanıyor, siz bunu araç içinde yapacaksanız saç kurutma mak. İle yapılabilir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı hllqnqr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Haluk Çakmakcı;651289
Merhaba bantı Nobel reklam firmasından alacaksınız krom nikelaj bant diye geçiyor N11 de var ben bandı 2cm eninde almıştım siz duruma göre 5cm yada daha büyük ebatta alabilirsiniz, buradaki püf nokta bantı yapıştırmadan önce normal kağıt bantı önce yapıştırıp kurşun kalem ile uygulanacak yerin şablonunu çıkarıyorsunuz sonra kağıt bantı nikelaj banta yapıştırıp makas ile kesip uygulanacak alanın şekli tam olarak çıkmış oluyor, uygulamadan sonra ısıtıp bandın yapışkanının tam olarak kemikleşmesi sağlanıyor, siz bunu araç içinde yapacaksanız saç kurutma mak. İle yapılabilir diye düşünüyorum.

Anladım bilgiler için teşekkürler araç içi ısıtmak sorun biraz elektrik hattı bulmalı önce şablon olayı mantıklı dha önce rastgele bu tarz uygulamalarla potluk yapmıştır yada plastiğe falçata ile çizmiştim

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hllqnqr;651292
Anladım bilgiler için teşekkürler araç içi ısıtmak sorun biraz elektrik hattı bulmalı önce şablon olayı mantıklı dha önce rastgele bu tarz uygulamalarla potluk yapmıştır yada plastiğe falçata ile çizmiştim

Vites topuzunu sökebilirsen eve götür sonra dsg yazısını ve deri kısmı sök uygulamayı daha geniş şekilde yap sonra söktüklerini tak 10 numara orijinal olur bence

Çevrimdışı hllqnqr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Haluk Çakmakcı;651294
Vites topuzunu sökebilirsen eve götür sonra dsg yazısını ve deri kısmı sök uygulamayı daha geniş şekilde yap sonra söktüklerini tak 10 numara orijinal olur bence

En yakın zamanda tedarik edip denicrm çok çirkin duruyor ve ele batması cabası

Çevrimdışı freemaniac

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,

Klima menfezlerindeki ve vites topuzundaki krom kaplamalar dayanıklı parça sınıfına giriyormuş. Bunu tüketici hakem heyetinin vites topuzumun kavlayan kromlarıyla ilgili karar metninden öğrendim. Ayrıca bu parçaların 3-4 yıl gibi kısa sürede deforme olmasının üretim hatasından kaynaklandığını da aynı metinden öğrendim.

Yetkili servis vites topuzumu ücretsiz değiştirmek durumunda kaldı, güzel de oldu.

Hepinize tavsiye ederim.