škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Doluya korumalı oto brandası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kaan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2018 suberb aracımı doluya karşı korumak için ne kadar araştırdıysam kapalı garaj ve battaniye dışında pek tedbir görmedim. Doluya karşı koruyan şişme oto brandaları da çok pahalı malum.

Şöyle bir fikrim var düşüncelerimi paylaşmak istedim.
Su geçirmeyen bir oto bırandası alsam sonra iç kısmına 10 mm kauçuk sünger ya da normal sünger alsam ve içten diksem. doluya karşı etkili olacağı düşüncesindeyim iç kısmıda sünger olduğu için boyayı çizmez diye düşünüyorum.

Sünger olayı boyaya zarar verirse pamuklu bir battaniyeyi de içten dikerek kullanabilirim

Sizce mantıklı mı ya da sizin önerileriniz neler?

https://www.hepsiburada.com/bylizard-skoda-superb-iii-branda-araba-ortusu-pm-otart9058994
https://www.adetasyapi.com/kaucuk-sunger
« Son Düzenleme: 26 Haziran 2018, 14:26:44 Gönderen: kaan22 »

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Olur neden olmasın battaniye vs kötü bir görüntüyle korma yapmaya sağlamaktansa bu şekilde hem modern olur hemde daha kullanışlı olur ancak içten süngeri sabitledikten sonra geri kılıgı katlamak hem zahmetli hem bayağı yer kaplar düşüncesindeyim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Serkan_1668

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün Bursa ve çevresi için dolu uyarisi yapildi.Bilginiz olsun.

Çevrimdışı kaan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: e.atakan;639618
Olur neden olmasın battaniye vs kötü bir görüntüyle korma yapmaya sağlamaktansa bu şekilde hem modern olur hemde daha kullanışlı olur ancak içten süngeri sabitledikten sonra geri kılıgı katlamak hem zahmetli hem bayağı yer kaplar düşüncesindeyim

Siz nasıl bir tedbir aldınız
Yer kaplama olayına gelince bagajımız yeterince geniş

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaan22;639632
Siz nasıl bir tedbir aldınız

Yer kaplama olayına gelince bagajımız yeterince geniş

Benim tedbirim kapalı otoparka koymakla oldu sadece imkanım olduğu için. Biraderin aracına ise brandası vardı ilk önce arabanın üzerine 2 tane pilates minderi serdik üzerine branda kapattık sadece cok ta sağlam bir çözüm oldu .

Sizin dediğiniz gibi bir çözüm de mantıklı ama kalın kumaş( kamuflaj) tercih edin çünkü dikme işlemi yapacaksanız naylon branda dikiş atabilir yaptıgınız emeğe yazık olur