škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ilk çalışmada motordan kısa süreli traktör sesi gibi ilginç bir ses geliyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Serkan_1668

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu şekilde bir ses duyan varmı arkadaşlar bir kaç kez yaptı.
 aracımla uzun yola çıktım bayram için ve sonrasında böyle bir sesle karşılaştım ?

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracım 1.6 tdi. Bahsettiğiniz ses sanırım bendede var. İlk marşı aldığı anda olup kesiliyor. Sanki marş motoruyla alakası olabilir gibi geliyor. Zira daha önce lpgli focusumda da benzer bir ses geliyordu. Usta marş motoru marştan sonra motordan hemen ayrılmadığı için bu ses çıkar demişti.  

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Serkan_1668

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
uzun yoldan sonra yaptı bunu daha önce böyle bir şey yapmamıştı 2/3 kez sesi duydum star-stoptan sonra bir kere oldu takip edeceğim şimdilik.

Çevrimdışı SUPERB11

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Serkan,aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum,hatta birinci marşda çalışmıyor uznbir marş basıp almıyor ikinci basışımda çalışıyor,kırkırkur yapıp bırakıyor.Aracım yeni 55 bin bakımından çıktı daha önceye yapmıştı servise söyledim fakat birşey yok dediler,hata raporlarına baktılar çok fazla hatavermiş sıfırladık dediler birdahaki gidişimizde tekrar kontrol ediceklermiş.

Çevrimdışı fth106

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende de o ses oluyor ara sıra arkadaşlar marş takılı kaldığıda oluyor bi kaç kere söyledim serviste karşılaşmadıkları için bişey yok dediler çözüm bulan olursa yazarsa seviniriz

Çevrimdışı Serkan_1668

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün dikkat ettim bende herhangi değişik bir ses yok. Tsi motorda böyle bir sorun yaşayan var mı acaba? Yoksa dizele özgü bir durum olabilir mi?

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba TDİ lerin %90 nında oluyor bu sesler bende anlam veremiyorum servise gidiyorsun orada ses normale dönüşüyor ben artık pek kafaya takmıyorum ...

Çevrimdışı Serkan_1668

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2 gündür ses olmuyor.ama takip ediyorum.
Bayram tatili icin geldiğim yerde gece gündüz  sıcaklik ve basınç farkı var ilk çalıştırmada gec alma ve sesin sebebi bu olsa gerek.

Çevrimdışı dawn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de şöyle bir durum var; araç en az 12-13 saat dinlendikten sonra ilk çalıştırmada motor marşı alır almaz (tam motorun "rınnnnn!" dediği an) hafif bir "küt" sesi geliyor ve o anda fren pedalında normalden daha yüksek bir titreşim hissediyorum; sanki biri alttan vuruyormuş gibi. Geçen ay volan değişmişti, acaba takarken bir şeylerin ayarını mı bozmuşlar yoksa yağlama veya enjektör problemi mi var diye endişelerim oluyor zaman zaman. Bu olay gün içinde asla tekrar etmiyor, start-stopu hissetmiyorum bile. Bunun 12-13 saatlik dinlenmeden sonra olması yağın tamemen süzülmüş olmasıyla mı, motorun iyice soğumuş olmasıyla mı yoksa yakıt kanalının tamamen boşalmasıyla falan mı ilgili bilemiyorum. Zaman bulamadığım için bu konuda servise henüz danışamadım, çünkü ispatlamam için çalıştırmadan önce aracın bir gece serviste beklemesi lazım.

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tdi motorlarda enjektör memesinden gelen şakırdama sesi olmasın sizin şikayetiniz bir önceki aracımda tdi golftü onda vardı enjektör ustası cihaza bağlayıp ölçüm yaptıgında enjektör memesi işeme denilen bir sıkıntı cıkartıyor sanki şikayetiniz buna yakın diye tahmin ediyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi