škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Karoq 1.0 TSI DSG Style

lrfan · 62 · 37704

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Selamlar herkese!

4. Skoda'mı almış oldum. Fabia 1, Roomster, Fabia 2 ve Golf 7'den sonra Karoq kısmet oldu. Forumu kurduğumuzdan beri çokça foto paylaştık sitede ama linkler zamana yenik düştü :p

Gelelim Karoq'a. Golf'ümde de aynı motoru kullandığım için alırken tereddüt etmedim. Zira ikisi de aynı kiloda araçlar, 200 Nm tork gayet yeterli benim ihtiyacıma. Şanslıyım ki son zamlara yakalanmadan alabildim. 520 litre bagaj çok iyi gelecek, kabin içindeki ferahlık da Golf'ten sonra nefis oldu. Golf'te özleyeceğim tek şey iç kabin elegansı olacak. Ondaki torpido vs.'deki özen çoğu araçta yok ne yazık ki. Karoq almadan önce Qashqai, Vitara, Subaru XV test ettim, beni açmadı farklı şeylerden içime sinmeyenler oldu.

Arabanın ses yalıtımından da oldukça memnunum. Golf'ü aratmayacak kesinlikle. Henüz 150 km yaptım sadece şehir içinde, 8 litre ortalama tüketim gösteriyor. Bir kaç bin devirince muhtemelen fabrika verilerini yakalarım. Adaptif full LED ön farlar ve sisler nefis, halojenden sonra çok iyi geldi aydınlatma. CarPlay standart sunuluyor, telefonu bağladığın an ekran hazır. Parayla satılması beni itiyordu esasen. Style donanım bana yeterli oldu, fazlasını aramıyorum.

Sıfır araç alınca doğal olarak ilk yapacağım iş seramik kaplama oldu. Bu konudaki birikimlerimi kullanıp işimi görecek ürünlere doğrudan daldım.

Satmadan önce Golf için 30 ml'lik şişede Nanolex si3d nano kaplama almıştım. 300 TL idi fiyatı. Yarısını Golf için harcamıştım, diğer yarısı da Karoq için yetti. Sıfır aracın polisaj derdi olmadığı için yüzeyi alkolle silip doğrudan uyguladım. Ürünün uygulama videoları internette var. Kısaca bayilerin 2-3 bin TL'den kapı açtıkları işin maliyeti bana 150 TL oldu :dede: Eteklerdeki plastik için de özel bir ürün kullandım. Gtechniq C4 Trim Restorer. Bu sayede plastikler ilk günkü siyahlık ve parlaklığını koruyacaklar. Trimler dışında ön LED farlar ve arka stoplara da bu ürünü uyguladım. Ürünleri DetailTurkey sitesi sponsorlarının dükkanlarından internet üzerinden aldım. Muhtelif ürünler de ellerinde var, kampanyaları takip ederseniz güzel olur. 300 TL'lik seramik kaplamayı %30 indirimle almıştım kışın. Bu ürünün seti var, boya temizleme ürünü ve uygulama beziyle, daha mantıklı olabilir. Ürünlerin uygulaması sür-sil şeklinde. Özel bir uygulaması yok, küçük alanda yedirip fazlasını siliyorsunuz. Ürün anında donmuyor, o sebeple paneli detaylı inceleyip silinmemiş yer kalmış mı bakmak yeterli oluyor.

Bir kaç kare ile açalım perdeyi :)

Seramik kaplama ürünü

Dış plastikler için

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İrfan bey ellerinize sağlık en kısa zamanda istanbul da bir buluşmada bir araya gelelim sizin tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İrfan bey yeni aracınız hayırlı olsun. Kazasız, belasız, cezasız gönlünüzce sürüşler olsun.:)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kazasız belasız sürüşler hocam. Güzel tercih :)

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayirli olsun araciniz. Güle güle kullanmak nasip olsun.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;638921
...Gelelim Karoq'a. Golf'ümde de aynı motoru kullandığım için...
Golf' ün motoru devasa 1198cm³' lük motordu bi kere.:hih: Yannış yönlendirmeyelim insanları.:hoh:

Allah tekerine taş değdirmesin.
Kazasız belasız İnşaallah.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;639331
Golf' ün motoru devasa 1198cm³' lük motordu bi kere.:hih: Yannış yönlendirmeyelim insanları.:hoh:

Allah tekerine taş değdirmesin.
Kazasız belasız İnşaallah.

Seat İbiza forumu değil burası, çizerler :wax:

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;639337
Seat İbiza forumu değil burası, çizerler :wax:

Ibiza diye yazılır o bi kere.:hoh:

Ne zaman uzun yol testine çıkacağızdır?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı teyo58

• Dağların Çocuğu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;639340
Ibiza diye yazılır o bi kere.:hoh:

Ne zaman uzun yol testine çıkacağızdır?

Ben arabayı eskitmeden gelirsin umarım bizim bu taraflara:dede:Ben arabayı eskitmeden gelirsin umarım bizim bu taraflara :dede:

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;639349
Ben arabayı eskitmeden gelirsin umarım bizim bu taraflara:dede:Ben arabayı eskitmeden gelirsin umarım bizim bu taraflara :dede:

Bana dede diyon sen unutup tekrar tekrar yazıyon.:++: