škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Devirdaim değişirken trigerde değişmeli mi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Muhtemelen başka ve bizim forumda da sorulmuştur belki.

Dün araç hararet yapması ile birlikte araçta aoğutma suyu eksilmesi yaptı. Araç 87000 km de.

Au pompası değişimi istediler. Ayrıca araç sabahları ilk çalışmada ön taraftan sanki kayış sesi gibi lakırtu sesi geliyor ısınınca geçiyor.

Sorum acaba su pompası değişiminde triger değişimi de yapılmalı mı.

Eğer triger sıkıntısı varsa triger garantiye girer mi.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dryusufbal;638836
Muhtemelen başka ve bizim forumda da sorulmuştur belki.

Dün araç hararet yapması ile birlikte araçta aoğutma suyu eksilmesi yaptı. Araç 87000 km de.

Au pompası değişimi istediler. Ayrıca araç sabahları ilk çalışmada ön taraftan sanki kayış sesi gibi lakırtu sesi geliyor ısınınca geçiyor.

Sorum acaba su pompası değişiminde triger değişimi de yapılmalı mı.

Eğer triger sıkıntısı varsa triger garantiye girer mi.

90 BİN KM ye az kalmış 90 binde kayış değişimi zaten olmuyor mu ?

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen km zaten gelmis. Devir dqin sokmek icin zqten triger , gergi makarasi da cikacak. Ve disardaki V kayisida cikacak , komple bi degisim sart olur.

Çevrimdışı Merol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;638845
90 BİN KM ye az kalmış 90 binde kayış değişimi zaten olmuyor mu ?

Başlığı görünce merak edip biraz önce Kayseri Skoda yı aradım triger kayışı ve gergi rulmanının 90 bin km de değil 120 binlik bakımda değiştiğini söylediler. Elimdeki skoda periyodik bakım tablosunda 90 bin olduğunu söyledim ama güncellendi dediler 120 de getirin şimdi gerek yok dediler.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Merol;638856
Başlığı görünce merak edip biraz önce Kayseri Skoda yı aradım triger kayışı ve gergi rulmanının 90 bin km de değil 120 binlik bakımda değiştiğini söylediler. Elimdeki skoda periyodik bakım tablosunda 90 bin olduğunu söyledim ama güncellendi dediler 120 de getirin şimdi gerek yok dediler.

Haklısın bende o detayı atlamışım yeni nesil motorlarda artık 120 binde eski kitapçıklarda hep 90 bin yazıyor

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2011 octaviam 89binde ilk elden aldım triger değişmemiş tırsmıyor değilim araba konusunda en olmadık anlarda olmadık arıza beni bulur genelde de otoyolda yeni nesil motora euro 5 kerde giriyo mu acaba bizim motorlar da mı 120binde 90binde yada 4 sene diye söylüyor çoğu usta

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Normalde 5 Sene/90 Bin KM dir.Yeni nesillerde değişmiş olabilir.Bunun dışında gözle muayne esnasında kılcak çatlarlar varsa 3 e 5 e bakmadan rulmanlar değişmese bile kayış değiştirilmesi gerekir.80-100 tl lik bir parça için riske değmez.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Normali 5 yıl 120bin km bizimkilerde. Acıkçası benimki biraz garanticilik. Su pompası garantiden değişirken ağır bakımını da yaptırmış oldum su pompası değişirken yapıldığı için işçilikte indirim sağlandı. Daha tam kullanma fırsatım olmadı ama kullandıkça etkilerini göreceğiz.