škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2004 Octavia Ambient'de; 3.vitesten 2.ye düşerken takılma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı volvoxx4

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar;
Ben Deniz
Bizim arabada uzun süredir 3. vitesten 2.vitese geçerken takılma zorlanma var. Araba çalışmıyorken zorlanma yok. Diğer geçişlerde de sıkıntı yok. Sadece 2.vitesten 1e; hız 10 un altına dahi düşse geçmiyor(sanırım bu normal).
Geçen sene baskı balata değişmişti. Son zamanlarda da titreme problemi başladı. Enjektörleri değiştirdiler, bir de bujinin arızasını gidermişler. Titremede biraz azalma oldu ama motor arıza ışığı da hala yanıyor. 2.vitese düşerken de hala zorlanıyorum. Farklı  devirlerde; gazla ve gazsız değiştirmeyi deniyorum, hala takılıyor, kafayı yiyeceğim. Ama servisteki usta birşey yok diyor. Dişlilerin iyice birbirine sürttüğünü hissediyorum, üstelik vites geçişi de yavaşlıyor.
Ben acemi olduğum için rahatsız olsam da emin olamıyorum. Bu model Skodalarda bu derece problem yaşamam normal mi?
Not: araç; 2004 Octavia Ambient plus 1.6, 102bg, benzin-lpgli
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2018, 09:18:27 Gönderen: volvoxx4 »

Çevrimdışı semazen42

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun benim araçta da vardı,3 ten 2 ye düşerken sanki orda bi çentik var oraya takılıyordu, zor geçiyor hatta bazen geçmiyordu, epey usta gezdim, kimi oraya buraya yağ sıktı, kimi vites değişimi yapan top var ona bahane buldu, sonunda ustasına denk geldim ki usta sorunun ne olduğunu anladı, vites körüğünü açtı ordan küçük bi ayar yaptı tıkır tıkır işlemeye başladı.

Çevrimdışı 06mce72

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ayni problemi bende yasiyorum vites kolu takiliyormus gibi 2.vitese gecerken o aralığı bulamazsan gecmesine imkan yok hangi usta nerde ayar yaptirdin hatirliyorsun lutfen yonlendirirmisin

Çevrimdışı semazen42

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06mce72;657511
Arkadaşlar ayni problemi bende yasiyorum vites kolu takiliyormus gibi 2.vitese gecerken o aralığı bulamazsan gecmesine imkan yok hangi usta nerde ayar yaptirdin hatirliyorsun lutfen yonlendirirmisin

Hocam ben Konya da yaptırdım. İyi bir wolksvagen ustası bulabilirsen yapar ama hepside anlamıyor. Körüğü çıkar vites kolunun ön ve arkasında vidalar var hafif gevşetip ayarını yapabilirsin eğer usta bulamazsan.