škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Did you miss me?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese merhabalar. Takip edenlerin bildiği üzere bir süredir yurtdışındayım ve buradaki serüvenim devam ediyor.

Buraya ilk geldiğimde aldığım a8L nin konusunu okumayanlar için klasik bir amerikan korkulu rüyası olarak geyik kazası geçirdim, tamir ettim ve 2-3 ay önce kendilerini sattım.

A8i tamir ettirdiğim süreçte bir kia optima v6 serüvenimiz oldu. Kısa sürdü ancak 15 bin mil 26bin km kullandım 3-4 ay sürecinde.

Ve gelelim son güncellemelere...

A8in satılma sürecinde artan dolar kuru neticesinde günlük kullanabileceğim az yakan ve uygun fiyatlı bir araç arayışına geçtim. Buranın sahibindeni gibi nitelendirebileceğimiz Craigslist çöplüğündeki eşelemelerim sonucu ilk sahibinden 100bin mil 160k km de full opsiyonlu(ilk satış fiyatı sıfır golf r dsg ile aynıymış öyle dolu bi araba) bir mini cooper clubman aldım. Burada hem alman aracı olmasından hem motorunun küçük olması hem de küçük araba sevmemeleri neticesinde 4000 dolar gibi bir fiyata aldım arabayı. Şuan 5 ay bitti sanırım alalı 5500mili devirdim bile çoktan. Allah bozmasın aramızı şuanlık çok keyifli takılıyoruz. Anahtarsız giriş çalıştırması, koltuk ısıtması falan oyuncakları beni oyalıyo aynı zamanda buradaki hibrit arabalar kadar yakıyo nerdeyse. Tr birimiyle 6 lt civarı yakıyo. Bakalım kafam atmazsa pek satmayı düşünmüyorum.  Resimleri bırakıyorum aşağıya.

Audiyi satınca da büyük bir araç ihtiyacım oluştu. Hem 4 çeker hem de eli yüzü düzgün bir araba bakarken ilana koyulduktan 20dk sonra bulduğum bir passat wagon vr6 300 bg 4 motionu anan aşağı baban yukarı pazarlığıyla 7 bin dolara aldım. Aldığımda 50 binde idi ve almaya giderken bilmediğimiz bir sürü ekstrası çıktı arabanın. İlk sahibi paraya kıymış 2000 dolar verip araç tamponlarının arkalarına monte edilen radar dedektörü+ laser kesici alet monte ettirmiş ki bu beni 300 dolar verip yeni sökülebilir bir radar dedektörü almaktan kurtardı. Camlarda film, kaputta kaput filmi yaptırmış. Uzaktan çalıştırma sistemi taktırmış. Bu arada passatın sıfır fiyatı miniden daha ucuzmuş sıfırken siz düşünün miniyi alan arkadaşın kafasını [emoji23]

Gelelim kişisel yorumlarıma. Net şekilde F sınıfından D sınıfına düşüşün etkisini hissettim. Gidişi duruşu trim sesleri falan inanılmaz farklı a8 ile. Ve audi 4.2 v8 olmasına rağmen nerdeyse yakıtları aynı passat ile. İkisi de ortalama 21-22 mpg (10-11) lt yakıyolar.

Aldıktan sonra eski büyük navigasyonlu ekranını çinden söylediğim carplayli ekran ile retrofit yaptım. Bakalım 3 kollu direksiyon kovalıyorum eğer bulabilirsem iğrenç 4 kollu direksiyonunu değiştirme planım var.  

Resimleri de buraya bırakıyorum.

Maşallahı eksit etmeyelim. Herkese iyi forumlar[emoji1309]

g[/IMG]

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Özledik kardeşim ama fiyat paylaşmazsan iyi olur moralimiz bozuluyor :D

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı chesteren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Maşallah :ok:

Fiyatları duyunca şaka gibi geliyor, otomobil konusunda hayli sömürülüyoruz :uve:

Sizce Skoda Amerika pazarına girse iş yapabilir mi?

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chesteren;638313
Maşallah :ok:

Fiyatları duyunca şaka gibi geliyor, otomobil konusunda hayli sömürülüyoruz :uve:

Sizce Skoda Amerika pazarına girse iş yapabilir mi?

geldigim ilk gunden beri amerikalilarin ilaci skoda diye basbas bagiriyorum. hatta bi ara ben getireyim bir dogus da ben olayim dedim ama hem ulkenin asiri buyuk olmasi hem de yeterli tas taslarimin olmamasi sebebiyle hala kendi kendime soyleniyorum.

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Özlendin güzel insan. Doğan'a katılıyorum sen fiyat paylaşma yoksa millet burada isyan çıkaracak :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Renkli maxi-dot ve yeni tip direksiyon şart :D

Çevrimdışı Engin E.

• H u r d a c ı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
amarikada mini kullanma kafası çok acayip...

Çevrimdışı hebelup

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de dedim yeni araba geldi herhalde. Uzun zamandır yazılmıyordu :D