škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octavia a7 1.0 tsı olan arkadaşlar yardım lütfen

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ankfatih

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkdaşlar araç ilk çalıştığında camları açıyorum ve motor sesi böyle zırıltılı bi gıcık ses geliyor.sonra devir düşünce normal oluyor ses.ama araç sabit iken 2 bin devirlere getrdiğimde sanki iki sac birbirine titreşimle sürter gibi zırıltı sesi geliyor.devri arttırınca kesiliyor.bunun için servise gittim yakıt borularını sağlamlaştırdık dediler ama ses gitmedi dedim dinlettim sesi eyüp ustaya oda başka araçla test etti onda da aynı ses var normal dedi. 1.0 sahibi arkadaşlar güvenemedim servise bir türlü sizin araçtan da böyle ses geliyormu. yani tok bi motor sesi gelmiyor araçtan camlar kapalı iken sorun yok yalıtımdan dolayı duyulmuyor.yardım lütfen

araç 2017 model 17 bin de

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende Octavia 1.0 TSI, arkadaşımda Audi A3 1.0 FSI var. İkimizin de aracında ilk çalışma ve start&stop lardan çıkışta sanki araç dizelmiş gibi bir ses geliyor. Üç silindirli motorlarda genelde olan bir ses. Ama bu ses dizel motor sesi gibi sizin dediğiniz gibi zırıltı olarak tanımlayabileceğim bir ses değil. Eğer motor sesini kaydedip yüklerseniz daha iyi bir yorumda bulunabiliriz.

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
2010'dan beri TSI motor kullanıyorum, bu ses gayet tipik ve normal, zincirli triger. 3 silindirli sesi, klipten anladığım bir sıkıntı yok bence...

Çevrimdışı ankfatih

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hocam benm arac 2017 octavia 1.0 bizim araçlarda triger zincirlimi.ses  zaten zincir sesinede benziyor.ilgin için teşekkür ederim

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: ankfatih;638466
hocam benm arac 2017 octavia 1.0 bizim araçlarda triger zincirlimi.ses  zaten zincir sesinede benziyor.ilgin için teşekkür ederim

Evet, triger zincirdir.