škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ön Arka Araç Kamerası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cafkar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Araç kameralarında 3 kameram Blueskysea Mini 0906 hafta sonu montajını yaptım.
Ürün
Blueskysea 0906 1080 P 1.5 "LCD Araba DVR GPS IMX291 Gece Görüş G-Sensörü Kamera Kaydedici Dashboard + CPL Lens + Hardwire Kiti ( park halinde sigortadan besleniyor ve voltaja göre kendisini kapatıyor voltaj düşmediği sürece hareket sensörü yada sürekli kayıt veya atlamalı kayıt yapabiliyor) Sıcaklık arttığında da kapasitörlü olması ve cihazın belli bir sıcaklık sonrası kendisini kapaması güvenli özelliklerinden. Sigorta bağlantı aparatlarıyla beraber geliyor.
SD kart girişi cihazın altında ve rahatlıkla çıkartıp takabiliyorsunuz. Ayrıca HDMI çıkışı ile rahatlıkla tablet PC bağlantısı yapabiliyorsunuz.
artı olarak uzaktan kumandalı foto çekimi yapabildiğiniz bir kumandası var. bas çek fotoğraflıyabiliyorsunuz.
Görüntünün üzerine sürekli döngüde yazıyor ama çarpışma anında g sensör devrede olarak korumalı modda tutuyor videoyu. Ayrıca siz de remote kontrol , yada cihaz üzerinden silinmesini istemediklerinizi kilitleyebiliyorsunuz.
Cihazın camdan rahtlıkla çıkarılıp takılabiliyor sök tak özelliği güzel.
size düşen sigortadan takıp kabloları çekmek kalıyor.

Çekim kalitesi için farklı sitelerde ve burada Aykut Ezer'in yorumları da var. Çekim kalitesi iyi.

Montaj arka ve ön kamera montajını döşemenin altından geçirerek Ender elektironikte yaptırdım. Ancak doğru sigortalara orada bağlantı yapılmadığında bir türlü çalıştıramadık . Senin cihazın kablosu bozuk ya da hardwere kiti bozuk bunlar çabuk bozuluyor dediler. Cihaz daha yeni geldi ve şuan kutusundan çıkartıp takıyorsunuz dememe rağmen yapabileceğim bir şey yok dediler. Ben de önceki kameradan kullanmadığım ikinci bir hardwere kiti var onu getireyim dediğimde , bugün işlem yapamayız ancak haftaya şeklinde yanıt aldım. Ve ben de yeni alıp hevesle taktırmak istediğim ürünün arızalı olduğunu düşünerek evin yolunu tutum.
Sonra sigorta kutusunu açıp sigortalardan denemeye başladım ve cihaza elektrik ulaştırabildim ve kayıt yapmaya başladı. Hemen doğru sigortaların fotoğraflarını çekip tekrar Ender elektironike gittim. Ben evde denedim ve şuan elektirik geliyor bir bakın yanlış yerlere filan takmamışımdır umarım dedim. Bir bakmalarını istedim. Çok yoğunuz şuan bakamayız usta yemek sonrası bir bakabilir diyerek bir saat beklememi istediler. Oysaki ben onlara çalıştıramadıkları ve bozuk dedikleri cihazı yanlış sigortaları denediklerini göstermek ve doğrusunu iletmek için gitmiştim. Böyle cevap alınca ben de çekip geldim. Bunu kötü bir olay olarak söylemek karalamak için yazmadım ama böyle bir durumla baş başa kalırsanız lütfen tekrar deneyin.
Yoksa Ender elektronik elbetteki pek çok servisin yapmadığı çözümleri yapmaya çalışıyor, ama bazı noktalarda gelişim göstermeleri gerekiyor.

Cihazın video görüntüleri için uygun bir dashcam player bulun. Ben ilk windows media playerdan baktığımda yatay parazitler  donma ve atlamalar şeklinde ilk izledim. Problem var sanım. Sonra aynı videoları VLC player ile izlediğimde güzel berrak sorunsuz bir görüntüyle karşılaştım. Benzer bir durum yaşarsanız playerı değiştirin.

ürün Linki
https://tr.aliexpress.com/item/Blueskysea-0906-1080P-1-5-TFT-LCD-Car-DVR-GPS-IMX291-Night-Vision-G-Sensor-Dashcam/32840867932.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.BlAcne
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2018, 23:01:15 Gönderen: cafkar »