škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Plaka led

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı uzman06.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar plaka lambalarını led yapmak istiyorum. Arıza lambasını yakmadan yapabılirmiyim. Nasıl veya nereden temin edebilirim acaba. Aliexpirese baktım ama anlayamadım Yardımlarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Suat bey, plaka ampüllerini led ampüllerle değiştirmeden vag-com ile 09-Cent.Elect. longcoding Byte 17 Bit 7 işaretlenerek led olduğu bildirildikten sonra edindiğiniz sigorta türü (iki uçlu) ampüllerle değiştirebilirsiniz. Arıza ışığı yakmaz. Ayrıca arıza ışığı yakmayan (can bus free şeklinde) ampüller de var çok güvenilmese de. Çünkü bu tür ledlerde eksi artı ayaklar arasında akımı tamamlayan ısınma sorunu olan dirençler var. Ama kodlama ile led plaka ışığında sorun olmuyor. Ayrıca kontrol edilmediğinden led iç ışıklar da arıza yakmaz.

Çevrimdışı uzman06.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Recep arkadaşım cevabın için teşekkür ederim. Diğer bütün lambaları led yaptım. Sadece plaka ve sisler kaldı onları yapamadım. Onlarıda yapmak için araştırıyorum. Vag-com kodlama yapmadan olmayacak herhalde. Tşk

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende canbuslu diye aldığım soğutmalı sofit led ampüllerim octaviamda arıza ışığı yakıyor aynı ampül başka araçta yakmıyor benim araçta yakıyor çözemedim sinir bozucu bir durum [emoji16]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dedim ya can bus free, no bulb yazsa da çok güvenmemek lazım. Sonuçta BCM (Body Control Modul) geçen akıma bakıyor. Bir şekil tek bir ampül için 1-2 Amper olan değer 0,5 Amper şeklinde vag-com ya da odis gibi cihazlarla değiştirilebilse hiç bir şeye gerek kalmayacak, üstelik nereden bakarsan 8-10 Amper anlık tasaruf edilecek, bu akım yakıtla üretildiğinden yakıt tasarrufu da yapılmış olacaktır.:ok::gaz:

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;637339
Dedim ya can bus free, no bulb yazsa da çok güvenmemek lazım. Sonuçta BCM (Body Control Modul) geçen akıma bakıyor. Bir şekil tek bir ampül için 1-2 Amper olan değer 0,5 Amper şeklinde vag-com ya da odis gibi cihazlarla değiştirilebilse hiç bir şeye gerek kalmayacak, üstelik nereden bakarsan 8-10 Amper anlık tasaruf edilecek, bu akım yakıtla üretildiğinden yakıt tasarrufu da yapılmış olacaktır.:ok::gaz:

Peki bu plaka lambaları vag ile led olarak değiştiriliyormuş bunla ilgili bilginiz var mı acaba

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir önceki mesajda yazmıştım. Değişimden önce vag ile kodlamak gerekiyor.

Çevrimdışı huseyin.cesmeci

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kodlama yaptırmak istemiyorsanız araya direnç atılıyor ben ilk başta o şekilde kullanıp daha sonra kodlatmıştim bilginiz olsun

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı hebelup

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
VCDS açacaksınız Central Electric - > Long Coding Helper  - > Byte 17 - > Bit 7

yanındaki tiki işaretleyeceksiniz.

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2011 model octaviam için minimum hangi kodlu vag kabloyu almam gerekir acaba ufaktan başlayayım diyorum vag işine pc bir işe yarasın bari

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
12.12 yeterli ama almışken son sürümü almak en doğrusu. Baştaki sayı model yılını, yeni sistemde de yıl içindeki üretim zamanlarını gösteriyor diye biliyorum.

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kabloyu alayım da hocam siz olacaksınız üstadım komşuyuz hem [emoji16]

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ümraniyeye yakınsanız gelin halledelim. 17.1 kablom var.

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;637626
Ümraniyeye yakınsanız gelin halledelim. 17.1 kablom var.

Teşekkür ederim üsküdar merkezdeyim bende müsait bir hafta sonu inşallah gelmek isterim

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12462]rsimsek[/MENTION] hocam acaba 17.1 kablo Aralık 2017 üretimi Octavia'da da çalışır mı? Ona göre ben de kapınızı çalayım. :D