škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Led kisa/uzun farlar - ön sisler - iç/diş mekan aydinlatma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mbk_06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. 2014 Model, Optimal donanım, Octavia aracımız için halojen olan (sarı ışık yanan neresi varsa / sinyaller hariç) beyaz led lambalarla değiştirmek istiyoruz. Kısaca ön kısa ve uzun farlar, ön sisler, plaka aydınlatmaları, iç mekan (torpido, bagaj, tavan) aydınlatmaları. Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum. Bu ledleri arıza lambası yakmayacak şekilde nereden temin edebilirim, önerdiğiniz bir marka var mı ? Birde bütün bunları yaptıktan sonra araç muayeneden geçer mi ? Sonuçta xenon takmıycaz, sadece sarı yanan ışıkları beyazla değiştirmek muayenede sorun olmaz diye düşünüyorum ama bilmiyorum işte bu konularda hiç bilgim yok :) Lütfen cevaplarınızı esirgemeyin.
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2018, 10:07:19 Gönderen: mbk_06 »

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Farları için önerilmeyen led yerine osram/philips beyazlardan alabilirsiniz. Ben uzun zamandır dediğiniz gibi sarı ışık veren (markalarına da bakmadım yedekte bagajda durmaktalar) far ampüllerini Osram Night Breaker ile değiştirdim, gayet şık bir beyaz ışık oldu. Aslında menzil mesafe olarak sarı ışığın beyazlara göre daha uzun mesafeyi aydınlattığı söyleniyor. Mercekle odaklamalar hariç.

Çevrimdışı mbk_06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;637308
Farları için önerilmeyen led yerine osram/philips beyazlardan alabilirsiniz. Ben uzun zamandır dediğiniz gibi sarı ışık veren (markalarına da bakmadım yedekte bagajda durmaktalar) far ampüllerini Osram Night Breaker ile değiştirdim, gayet şık bir beyaz ışık oldu. Aslında menzil mesafe olarak sarı ışığın beyazlara göre daha uzun mesafeyi aydınlattığı söyleniyor. Mercekle odaklamalar hariç.

Led far demekten kastım beyaz ışık işte :) Farlar (kısa, uzun), ön sisler, iç aydınlatmalar hep beyaz olsun istiyorum. Aracınız bu haldeyken muayeneye gittiniz mi geçti mi ? Siz kaç tl ye yaptırdınız bu beyaz ışık olayını ?
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2018, 10:06:54 Gönderen: mbk_06 »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Led farlar yazılıp çizildiği gibi değil, bilinmeyen detayı çok ve özellikle halojen farlarda hiç randımanlı olmuyor.Hızlı çakıyor ama aydınlatma olarak sarı ampullerinizi çok ararsınız :)

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mbk_06;637327
Led far demekten kastım beyaz ışık işte :) Farlar (kısa, uzun), ön sisler, iç aydınlatmalar hep beyaz olsun istiyorum. Aracınız bu haldeyken muayeneye gittiniz mi geçti mi ? Siz kaç tl ye yaptırdınız bu beyaz ışık olayını ?

Muayenede sorun olacak bir durum yok. Bahsettiğim ampüller zaten halojen ve ışık derecesi daha beyaz. Malum ışığın rengini veren kelvin derece değerleri var, kırmızıdan mora doğru. Bazılarında beyaz maviye doğru kayabiliyor.

Çevrimdışı mbk_06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tanıdık bi yerden fiyat aldık aklımızdakiler için.
Cam filmi: 100 TL
Plakalık: 40 TL
Bagaj Havuzu Paspas: 90 TL
İç Beyaz Led Aydınlatmalar (Tavan, torpido, bagaj, arka plaka): 30 TL
H7 Beyaz Ampul (Kısa Far): 70 TL
H15 Beyaz Led (Uzunlar ve parklar): 250 TL
H11 Beyaz Led (Ön sisler): 140 TL
Bunlar toplamda 720 tutuyo (bize olur fiyatlar) hadi 20 sini daha almadı desek 700 tutuyo. Birde kaput koruma (alman malı filmle yani iyisi kalitelisi) yaptırırsak bize olur fiyatına 300 lira dedi. Muayenede hiç bir sıkıntı olmaz, xenon kit taktırmıyosun sadece ampul değiştiriyosun dedi abimiz. Birde led önermiyo, kuru havada canavar gibi aydınlatır, yerlerin ıslak olduğu yerde sağa çekersin arabanı, farlarım yanmıyo zannedersin dedi. Uzun ve parklara şimşek etkili led öneriyo, sonuçta her daim kullanmıyosun diyo, ama kısalar için halojen beyaz ampul harici taktırma diyor bu abimiz. Biraz uzun oldu kusura bakmayın :) Şimdi sizlere sorum siz olsaydınız 700 lira verip bu dediklerimi yaptırır mıydınız ?

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ek olarak on sise de led baglatirsaniz yagisli veya sisli havada o sis fari hic birsey gostermez

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zamanla LEDin renk sıcaklığını ve far içindeki reflektörü birbiri ile uyumlu hale getirilip daha iyi sonuçlar alınabilir. Şuan ki reflektörler genelde halojen türü ampullere göre tasarlanmış.
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2018, 15:16:54 Gönderen: rsimsek »

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Babamın Octavia 2016 ya iç tepe aydınlatmaları arka koltuk alt aydınlatmasını ve bagaj aydınlatmasını led ile değiştirdim harika bir ışık kuvveti var iç mekanda bagaj eskisinden daha iyi. Ön koltuk altı aydınlatması uymuyor direk soketiyle almak gerekiyor. Bir de plakalık kaldı:)

Çevrimdışı mbk_06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Fatih hocam hayırlı olsun güzel olmuş güle güle kullanın, bir oto elektrikçiye sordum plaka ledlerin arıza yaktırmayanı varmış ama 2 lede 40 lira diyo :) Birde ön farlarda nereyi değiştirirsen değiştir arıza lambası yakacak kaçarın yok dedi, bende şu an bu yüzden beklemedeyim :)

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
[MENTION=17029]mbk_06[/MENTION] teşekkür ederim sağolun AliExpressten almıştım ilk aldığım çok ucuz kalitesidi tekrar aldım bu çok iyi 4$ dı 7$ çıkmış 10adet.
Plaka için ve ön ayak aydınlatmaları için direk soket değişmeli evet onu da aldım ama yanlış sipariş vermem sonucu a5 kasalar için almışım forumda bi arkadaş talip oldu karsız ona vereceğim kısmet onunmuş :D

Çevrimdışı Wolf

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Plaka lambaları için orjinal ampulü baypas yapıp led T10 ampul koyarsan orjinal direnç çok değişmediği icin arıza lambası yakmaz. H7 led ampul de ariza lambası yakmıyor ben hatta h15 gelen yere bile H7 kullandım. Gündüz farlarina da drl cektim hicbir lamba yanmadı

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı TvBurak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mbk_06;637371
Tanıdık bi yerden fiyat aldık aklımızdakiler için.
Cam filmi: 100 TL
Plakalık: 40 TL
Bagaj Havuzu Paspas: 90 TL
İç Beyaz Led Aydınlatmalar (Tavan, torpido, bagaj, arka plaka): 30 TL
H7 Beyaz Ampul (Kısa Far): 70 TL
H15 Beyaz Led (Uzunlar ve parklar): 250 TL
H11 Beyaz Led (Ön sisler): 140 TL
Bunlar toplamda 720 tutuyo (bize olur fiyatlar) hadi 20 sini daha almadı desek 700 tutuyo. Birde kaput koruma (alman malı filmle yani iyisi kalitelisi) yaptırırsak bize olur fiyatına 300 lira dedi. Muayenede hiç bir sıkıntı olmaz, xenon kit taktırmıyosun sadece ampul değiştiriyosun dedi abimiz. Birde led önermiyo, kuru havada canavar gibi aydınlatır, yerlerin ıslak olduğu yerde sağa çekersin arabanı, farlarım yanmıyo zannedersin dedi. Uzun ve parklara şimşek etkili led öneriyo, sonuçta her daim kullanmıyosun diyo, ama kısalar için halojen beyaz ampul harici taktırma diyor bu abimiz. Biraz uzun oldu kusura bakmayın :) Şimdi sizlere sorum siz olsaydınız 700 lira verip bu dediklerimi yaptırır mıydınız ?

Ankaradasınız galiba, bir sorum olacaktı plakalıgı nerde yaptırıcaksınız?