škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2015 fabiam

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı GURCANK

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bazı tavsiye fazla araç kullanmamış veya ilk aracı olanlara ve 3 silindirli fabiası olanlara

2016 senesinde samsun ve çevresine gittim yaklaşık 2000 km yol yaptım

otobanda seyrediyorsanız ve arabada tekseniz çok dikkatli olun rüzgarın sertliğine göre hızınızı ayarlayın 100 ü pek geçmeyin düz yada viraj farketmez

tünel çıkışları ve viyadüklerde dahada dikkatli olun ,eğer arabada siz dahil ortalama 300 kg yük varsa daha rahat kullanımı fakat rampalara olabildiğince !! süratli girmeye bakın (3 silindirliler için) deviri 3000 den aşağı düşürmeyin  kamyon vb arkasına düşmemeye bakın ozaman 999 cc lik motor mükemmel  
tali yollarda süratli gitmeyin mola verdiğinizde sallanırsınız:)
185 yaptım çok kısa bir süre zira 5-6000 civarındaydı devir bu motor için çok fazla uzun süre devirli kullanmayın
markası skoda ve fabia olduğundan dahada dikkatli kullanın :p  %80 arkanızı kontrol edin

arabada bir sürü eksik ve hata var normaldir böyle bir araçtanda performans beklemeyin fiyatı 62000 tl olsada :(

arabanıza orijinal jant ve lastik ebadından farklı ölçü  jant ve lastik kullanmayın  

özetle şehir içi acemi şehir dışı usta arabası
arabanızı iyi tanıyıp kullanırsanız mükemmel özellikle iç hacmi ve yakıtı
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2018, 18:55:15 Gönderen: GURCANK »

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yazdıklarınızdan pek bişey anlayamadım övdünüz mü gömdünüz mü belli değil.

Arabada bir sürü eksik ve hata var demişsiniz, neler mesala.

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar aracı yaklasık 8 aydır kullanıyorum şehir dısı 100 km uzun  yol tecrübem oldu aracı cok büyük beklentilerle almayın arac malum 1.0  motor 75 bg 120 ile yokuş cıkan arkadaşlar varmış tebrik etmek isterim  hangi yokuş acaba ben arabada 2 kişi bagaj hafif dolu çok dik olmayan  yokusa 120 ile girdim arac cıkana kadar 90 km ile zor cıktı ama  yadırgamıyorum yokusu cıkacam diye gaza yüklenirsin bu sefer çok yakar  arac 120 km hız ile 5 inci vites 3500 devirde gidiyor ve kabinde motor  sesi ile bütünleşiyorsunuz uzun yolda kafa yoruyor ses arac 90 km sonra  önden rüzgar sesi almaya başlıyor yalıtım zayıf yol sesi rüzgar sesi  konusunda pek bişey yapmamışlar amortisörler konforlu onda sıkıntı yok  koltuklar cok rahat iç hacim gayet yeterli bagajı geniş şunu da  belirteyim aracta trim sesi fazla sol ön kapıdan ve ön konsoldan  göğüsten bozuk yollara girince trim sesi gelmeye başlıyor müzik sistemi  yetersiz yol sesi rüzgar sesini duymayayım diye müziği acarsanız kulak  tırmalıyor yakıt tüketimine gelince 100km 6,0lt ortalama tüketiyor ali  bey sunuda ekliyelim arabanın plastik aksamlarında bozuk yollarda trim  sesi geliyor bilginiz olsun aracı cok fazla bektentiniz yoksa  alabilirsiniz umarım bilgilendirebilmişizdir benim arac ile şu anki tek  şikayetim bozuk yollara girince ön konsoldan göğüsten gelen trim sesleri  http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=36697 forumumuzda bu sorunları arkadaşlarla bayağı tartıştık okumanızı tavsiye ederim

Çevrimdışı Gökhan_55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşım kusura bakma ama saçma sapan bir yazı yazmışsın. Arabalar hakkında bilgin az olduğunu söylüyorsun ama az bildiğin konuda yorum yapmaktan çekinmiyorsun.

Çevrimdışı buralarda

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
araç kullanmayı bilmiyorsan dikkat et tabi benim fabia 2,5 yaşınsa 60000km ye doğru gidiyor arabada alman teknolojisi var evet donanım olarak bazı eksikler var ama güvenlik anlamında araba bence tatminkar 170-180 km hızla ani frende dahi araba 1cm bile sağa sola yalpa yapmıyor çok tehlikeler atlattık ama halen hayattayız :)

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araç 2016 model 1.2 tsi dsg 110 bg

1.5 yıldır kullanıyorum, rüzgar sesi için kapı kenarlarına totalde 50 tl ye fitiller aldım bayağı kesti rahatsız etmiyor. Trim sesleri için slikon sprey diye bas bas bağırdık forumda ayda 1 kez sıkacaksınız çok zor olmasa gerek. Hızlanması olsun yol gidişi olsun 10 numara beş yıldız bir araç. Geçen yaz 2500 km samsundan - antalya ya gittik gezdik geldik 2 kişi ve dolu bagaj, ne insanı yordu ne rüzgarda sallandı ne de rahatsız etti. Araç zaten benzinli devirinde gidersen muazzam sessiz, ses sistemi zaten on numara beş yıldız. patronumda bmw 520 var benim aracın ses sistemine hasta kaldı.

Bence tek eksik hız sabitleyici olmaması onu da serviste 950 tl ye takıyorlar.

Bu arabanın kötülenecek bi yeri yok bence siz gidin bi de başka arabalara binin sonra arabanıza koşa koşa gelirsiniz.

benim tek sıkıntım benzin o da araba çok yakmıyor benzin pahalı :D

Çevrimdışı buralarda

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
segmentte fabiadan iyi hangi araç var ki zaten tokatlamak fabianın işi

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
8 aydir fabia kullaniciyim. 6 senelik ehliyet sahipligi ama sifir deneyim. Ilk soforlugum sifir bilgi ile bu arabada oldu. Simdiye kadar 17000 km yaptim sanirim sene bitmeden 30bin bile olur .

Bu araba segmentinin en iyisi. Az kalsin aptal gibi micra alacaktim. Rampa cikisi cok iyi hic camur atmayin bence. Sanirim araba kullanmayi bilmiyorsunuz.

Uzun yol yakit tuketimi bence mukemmel. Samsun istanbul 800km 35lt yakit tukettim ki bu rakam bir tek motosiklette var herhalde.

Donanimina da bayiliyorum.

Sunu soyleyeyim ben bu arabadan sonra bir bmw x2 almak isterim. Ondan baska bu arabadan vaz gececegim bir arac yok. O kadar cok seviyorum aracimi.

Istanbuldakiler bilirler istanbul trafiginde dur kalkta 8 lt filan yakalamak mucizedir. Arkadaslarin araci 15 20lt arasinda geziyor dur kalk trafiginde.

Çevrimdışı Ömür27

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Uzun seneler seat leon kullandım. 1.6 copa dsg paketi. Karşılaştırma yapabildiğim araç bu sadece. Ve şunu gördüm ki otobanda 120-150 km hız yaptığımda Skoda fabia nın verdiği güven daha fazla oldu. Bi kere direksiyon kemik gibi oluyor. Hıza rağmen araba yalpalamadı vs. Ben iyiki almışım diyorum. Herkese kazasız belasız sürüşler..

Çevrimdışı GURCANK

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;637031
yazdıklarınızdan pek bişey anlayamadım övdünüz mü gömdünüz mü belli değil.

Arabada bir sürü eksik ve hata var demişsiniz, neler mesala.

daha açık nasıl yazılır, özet  uzunyolda dikkatli kullanın ve diğer üyelerin çok beklentisi var beklenmemeli.

900 km yoldan geldim hemen 3 eksik/yanlışını yazayım

1-silicek suyu harcaması arka silecekten fazla oluyor normal ama silecek suyu uyarısı yok
2-farlar açıkmı kapalı parklarmı açık ekranda görünmüyor
3-far kontrol düğmesi çok kötü yerde inerken sürekli parklar açılyor

vs

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: GURCANK;637288
daha açık nasıl yazılır, özet  uzunyolda dikkatli kullanın ve diğer üyelerin çok beklentisi var beklenmemeli.

1-silicek suyu harcaması arka silecekten fazla oluyor normal ama silecek suyu uyarısı yok

vs

Hocam B segment araba alıp da silecek suyu uyarısı veren hangi marka model var merak ettim. Diğer markaların B segmentinde anahtarsız çalıştırma vs yokken Fabia'nın Style modelinde mevcut.

Style modellerde otomatik far sensörü var. Farların yanıp yanmadığını anahtar üzerinden anlayabilirsiniz. Uzunları göstergede gösteriyor zaten.

Far kontrol düğmesine ayağınız çarpıyorsa koltuğu önde sürüyorsunuz demektir. Kullanım kılavuzunda ergonomik sürüş pozisyonunu gösteriyor.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: GURCANK;637288

vs

Ben arabamı 1,5 yıldır kullanıyorum sizinki gibi şikayeti ilk defa gördüm duydum.

Far ın ne yandığını görmek için kafanızı az sola çevirseniz görüyorsunuz zaten konum olarak tam elin altında. Şikayet edecek hiç bi durum yok bence.

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: GURCANK;637016
bazı tavsiye fazla araç kullanmamış veya ilk aracı olanlara ve 3 silindirli fabiası olanlara

2016 senesinde samsun ve çevresine gittim yaklaşık 2000 km yol yaptım

otobanda seyrediyorsanız ve arabada tekseniz çok dikkatli olun rüzgarın sertliğine göre hızınızı ayarlayın 100 ü pek geçmeyin düz yada viraj farketmez

tünel çıkışları ve viyadüklerde dahada dikkatli olun ,eğer arabada siz dahil ortalama 300 kg yük varsa daha rahat kullanımı fakat rampalara olabildiğince !! süratli girmeye bakın (3 silindirliler için) deviri 3000 den aşağı düşürmeyin  kamyon vb arkasına düşmemeye bakın ozaman 999 cc lik motor mükemmel  
tali yollarda süratli gitmeyin mola verdiğinizde sallanırsınız:)
185 yaptım çok kısa bir süre zira 5-6000 civarındaydı devir bu motor için çok fazla uzun süre devirli kullanmayın
markası skoda ve fabia olduğundan dahada dikkatli kullanın :p  %80 arkanızı kontrol edin

arabada bir sürü eksik ve hata var normaldir böyle bir araçtanda performans beklemeyin fiyatı 62000 tl olsada :(

arabanıza orijinal jant ve lastik ebadından farklı ölçü  jant ve lastik kullanmayın  

özetle şehir içi acemi şehir dışı usta arabası
arabanızı iyi tanıyıp kullanırsanız mükemmel özellikle iç hacmi ve yakıtı
merhaba
bende de aynı arac var bu yaz tatilinde 1600 km uzun yol yaptım arac 2015 model
aracımda 2 kişi bagaj hafif dolu yolculuk yaptım otobanda 130 140 150 arası hızlarda aracımda en ufak yol tutuş sorunu yaşamadım tünellerde viyadüklerde 130 km hızda en ufak bir sarsıntı yaşamadım bu araba cok iyi yol tutuyor keskin virajlara 100 110 km hızla dahi girdiğimde beni mahcup etmedi performansa gelince arac maximum torku 3500 devirden itibaren vermeye başlıyor düz yolda devrini aldıktan sonra hızlanması gayet güzel fakat 3 silindir olması sebebi ile 120 km de 3800 devirde gittiğinden motor sesinin kafa yorduğu doğru

Çevrimdışı sedatss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatih_buyuk;642423
merhaba
bende de aynı arac var bu yaz tatilinde 1600 km uzun yol yaptım arac 2015 model
aracımda 2 kişi bagaj hafif dolu yolculuk yaptım otobanda 130 140 150 arası hızlarda aracımda en ufak yol tutuş sorunu yaşamadım tünellerde viyadüklerde 130 km hızda en ufak bir sarsıntı yaşamadım bu araba cok iyi yol tutuyor keskin virajlara 100 110 km hızla dahi girdiğimde beni mahcup etmedi performansa gelince arac maximum torku 3500 devirden itibaren vermeye başlıyor düz yolda devrini aldıktan sonra hızlanması gayet güzel fakat 3 silindir olması sebebi ile 120 km de 3800 devirde gittiğinden motor sesinin kafa yorduğu doğru

Hocam 1.0 tsi mı 120 km'de 3800 devir çeviriyor? Bizdeki 1.2 tsi 120km'de sanırım 2500-2800 devirle gidiyor. Öyle çok kafa şişiren bir durum göremedim 1.2 tsi'da.( Müzik açık oldugunda zaten sorun yok :) )

Bu arada konuyu açan arkadaş 1.0 mpi 75 beygir olan motorla yokuşta performans  düşüyor demiş. Diğer arkadaşlar 1.0 tsi zannetmişler. 2 motor arasında  yokuş, ara hızlanma vs. gibi durumlarda bariz performans farkı  olacaktır. Konuyu açan arkadaşa katıldığım 1 durum var. Tekirdağ'dan  dönüşte arabada tek kişi 160+ hızlarda gerçektende çok rüzgarda araba  biraz güvensiz hissettirdi bana da. (Aşırı rüzgarlı bir gündü) Ama arabada 2-3 kişi varken böyle  bir durum yaşamadım. Bursa yolunda ben dahil 5 kişi 195 basıp yanımdakilerle muhabbet edecek rahatlığı sağlıyorsa fabianın çok güvensiz davrandığını söyleyemem.  Ufak araçlarda bu tarz şeyler illaki olacaktır. 110-120 km'de krallar gibi gitmekte yarar var...