škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Garantiden Direksiyon Değişimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba.

18 Nisan tarihinde aracımı ilk bakımına, Ankara Aydoğanlar servisine vermiştim. Aracın birkaç trim sesi, kronik sorunu olan cam çıtasının yapıştırılması gibi birkaç problemini de belirtip aracı bırakmıştım. İkame araç olarak Octavia teslim ettiler ve aracım 2 gün süreyle kaldı. Bakım ve diğer sorunlarımın da çoğunu hallettiler sağolsunlar. Konunun başında servis hakkındaki memnuniyetimi dile getirmek istedim. Bakım arefesinde olanlar ya da servise işi düşenlere tavsiye edebilirim.

Gelelim ana meseleye. Aşağıda fotoğraflarını göreceğiniz gibi direksiyonumda deride parlama, dökülme gibi sorunlarım vardı. Bunun el kirinden vs kaynaklandığını düşünüyordum fakat 14 bin kilometredeki ve 1 yıllık bir araçta bu kadar fazla deformasyon olmaması gerektiği görüşündeydim. Direksiyon matlaştırma işlemi için vintage detailing adlı firmaya gittiğimde bunun fabrikasyon hatalı olduğunu söylemişlerdi. Bunun üzerine aracımı bakıma verirken direksiyonun değişmesi talebinde bulundum. Açıkçası hiç ümidim yoktu doğuş otonun bunu kabul edeceğinden. Garanti bölümünün direksiyonun fotoğraflarını çekeceği ve doğuş otoya yorum yazıp gönderecekleri söylendi. Bugün sonuç gelmiş ve şaşırtıcı şekilde direksiyon simidinin değişeceği tarafıma bildirildi. 2-3 gün içinde direksiyon gelecekmiş ve 1-1 buçuk saatlik montaj süresi varmış.

İşin özeti sizlerin de benim direksiyonumdaki gibi sorunlarınız varsa kesinlikle hakkınızı arayın ve değişim talebinde bulunun. Benim başlangıçta ümidim olmasa da olumlu sonuç aldım. Bu konuda bilgi aktarmak istedim sizlere de.

« Son Düzenleme: 26 Nisan 2018, 15:56:39 Gönderen: fairfight »

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Helal olsun skoda ya. Malinin arkasinda durduğunu görmek güzel gerçekten

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen öyle hem doğuş otonun hem skodanın hakkını vermek gerek.

Çevrimdışı byztckr31

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Peki aynı direksiyon takılacak tahminimce onda da aynı sorun olabileceği ihtimali var. Uyarsa octavia'daki altı düz simit takılamaz mı fiyat farkı varsa ödenerek?
\'11 Focus Titanium TDCI 109ps Fırtına Gri

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Araçtaki aynı parça sipariş verilebiliyormuş. Altı kesik direksiyonu ben de sordum ama aldığım cevap buydu. Direksiyondaki deri fabrikasyon hatalı olmadığı sürece tekrarlaması düşük ihtimal dendi bana. Zaten forumdan da bu tip bir sorun yaşayana denk gelmedim ben.
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2018, 02:17:37 Gönderen: fairfight »

Çevrimdışı Burgur

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle merhaba.

Henüz 18.000 km'deki aracımda aynı sorunu ben de yaşadım. İlgileneceklerine ihtimal dahi vermediğim halde en azından sormuş olurum diye düşünerek aracımı aldığım Ankara And Otoya uğradım. Servis danışmanım beni garanti sorumlusuna yönlendirdi. Garanti sorumlusu arkadaş sadece 1 dakika kadar direksiyon simidinin derisine göz atıp "bunun olmaması gerekli" deyip değişim için onay verdi ve 1 hafta sonra parça geldi ve değişimi yapıldı.

Naçizane tavsiyem bu sorunu yaşayan olursa detailing firmalarından önce yetkili servisine danışsın.

Çevrimdışı Tazmanic

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende aydoğanlar servisinde bakımlarını yaptırıyorum ilgilenmeleri nezaketleri işçilikleri çok güzel. Fakat rötüş işlemlerinde yapılan rötüşlardan memnun kalmamıştım. Aklınızda bulunsun, servisi kesinlikle öneririm.

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Burgur;637173
Öncelikle merhaba.

Henüz 18.000 km'deki aracımda aynı sorunu ben de yaşadım. İlgileneceklerine ihtimal dahi vermediğim halde en azından sormuş olurum diye düşünerek aracımı aldığım Ankara And Otoya uğradım. Servis danışmanım beni garanti sorumlusuna yönlendirdi. Garanti sorumlusu arkadaş sadece 1 dakika kadar direksiyon simidinin derisine göz atıp "bunun olmaması gerekli" deyip değişim için onay verdi ve 1 hafta sonra parça geldi ve değişimi yapıldı.

Naçizane tavsiyem bu sorunu yaşayan olursa detailing firmalarından önce yetkili servisine danışsın.

Aynen öyle bu tip sorun yaşayanların direkt olarak servise gitmeleri gerekir. Ben de parçanın gelmesini bekliyorum. Araya hafta sonu ve 1 Mayıs tatili girdiği için yarın ya da Perşembe gelecektir diye umuyorum. Yeni direksiyonda durum nasıl ne kadardır kullanıyorsunuz?

Çevrimdışı chesteren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sorun her markada yaşanabilir, önemli olan böyle ürünün arkasında durmak ve müşteriyi mağdur etmeden hemen çözüme kavuşturmak.
Hem sizin adınıza hem de Skoda adına sevindim bu duruma.. Tekrarını yaşamadan, sağlıkla kullanın :gaz:

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=16997]chesteren[/MENTION] Teşekkür ederim.

Çevrimdışı Burgur

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fairfight;637193
Aynen öyle bu tip sorun yaşayanların direkt olarak servise gitmeleri gerekir. Ben de parçanın gelmesini bekliyorum. Araya hafta sonu ve 1 Mayıs tatili girdiği için yarın ya da Perşembe gelecektir diye umuyorum. Yeni direksiyonda durum nasıl ne kadardır kullanıyorsunuz?

Yeni direksiyon takılalı henüz sadece iki hafta oldu. Değişimden önce konsolun genel görüntüsünde yeni bir direksiyon simidi sırıtır mı acaba diye endişelenmiştim. Endişem yersizmiş. Son derece uyumlu oldu ve aracı yeni teslim almış gibi bir tazelik hissi verdi. Değişim işlemi için ise aracı servise bıraktıktan 3 saat kadar sonra arayıp hazır olduğunu söylediler. Her şey şaşırtıcı derecede sorunsuz ve hızlı sonuçlandı.

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=17051]Burgur[/MENTION] güle güle kullanın hocam. Umarım benim de sizinki gibi sorunsuz olur.

Çevrimdışı Ramsey06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benim araçtada torpido kapağı sürekli düşüyordu ankara And skoda garantiden değiştirdi.

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün aradılar yoğunluktan dolayı Pazartesi sabahına randevu verebildiler. 2-3 saat sonra aracımı alabilecekmişim.

[MENTION=14383]Ramsey06[/MENTION] bu tip durumlarda ikiletmeden hemen değişim yapmaları son derece güzel.

Çevrimdışı Ramsey06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
And skoda bu bakımdan çok iyi. İlgileniyolar ve müşterinin halinden anlıyolar