škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia 1.0 TSI Ambition - Hız Sabitleyici Montajı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı by_Loopus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracıma hız sabitleyici taktırmak için servislerle görüştüm. 1600'den ağızlarını açtılar, yukarıya doğru gidiyorlar. Ben de montajı yapılacak parçanın kodunu öğrendim. (Valeo 251708) Sıfır fiyatı 370 TL civarı. Fakat bulunduğum şehirde stoklarda kalmamış. Tabi bir de servisten aktivasyon kodu temin edilmesi gerekli. Fakat o durumda bile bu kadar tutacağını sanmıyorum.

Şimdi soru şu...

Bu işlemi daha önce yaptıran ya da bu parçayı bulma noktasında yardımı dokunacak bir arkadaşımız var mıdır acaba?

Çevrimdışı rduran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: by_Loopus;636813
Aracıma hız sabitleyici taktırmak için servislerle görüştüm. 1600'den ağızlarını açtılar, yukarıya doğru gidiyorlar. Ben de montajı yapılacak parçanın kodunu öğrendim. (Valeo 251708) Sıfır fiyatı 370 TL civarı. Fakat bulunduğum şehirde stoklarda kalmamış. Tabi bir de servisten aktivasyon kodu temin edilmesi gerekli. Fakat o durumda bile bu kadar tutacağını sanmıyorum.

Şimdi soru şu...

Bu işlemi daha önce yaptıran ya da bu parçayı bulma noktasında yardımı dokunacak bir arkadaşımız var mıdır acaba?

Yalnız dikkat edin aktivasyon kodu VCDS/Vag-Com ile bir işe yaramaz. Yetkili servis olmasa bile Online olarak VW/Skoda sunucularına bağlanabilen bir yerde aktive edebilirsiniz ancak. Türkiyede de Yetkili servisler hariç kim bunu yapar bilmiyorum.

Geçen sene ben de taktırdım. Erzurum 1000 TL, Trabzon 1100 TL, Samsun 1300 TL fiyat vermişti. Erzurum'da taktırdım.

Çevrimdışı by_Loopus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aktivasyon işlemini gözlerimle gördüm. Montajı yapacak olan kişi de özel de bu işi Türkiye'de hakkıyla yapan 2-3 kişiden biri. O konuda içim rahat.

Tek çekincem iki farklı parça kodu çıkıyor sistemde. Servisler de bilmiyor hangisinin uyacağını. Sökünce anlayacağız dedi görüştüğüm tüm servisler. Parçayı, servislere kalmadan -çok daha düşük fiyatlara- kendim alırken tek atışta halletmek istiyorum.

Bakalım ne yapacağız..???

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hepsiburada.com da gördüm tek kol hız sabitleyici, sizin dediğiniz fiyatlar civarı. Ender elektroniği arayıp bu parçayı alsam siz takar mısınız diye sordum Metin beye. O parça uymaz dedi. Bizim taktıklarımız tek kol değil silecek kolu ile beraber iki kol takıyoruz. Ne kadara takıyorsunuz dedim 1.700tl gibi bir rakam söyledi. İçimden ohaaaaaa..! dedim tabi. Ucuza hız sabitleyici taktırma düşüncem burada sonra erdi. Valla ben hız sabitleyiciye 400-500 tl den fazlasını vermem. Hele 1000tl üzerini hayatta vermem. Nedir yani, olsa iyi olur, olmasa da olur. Olmaz olsun :)

Çevrimdışı by_Loopus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Bahsettiğim ürün bu ve fiyatı 370 TL civarı. Yani tek kollu değil ve fiyatı da kesinlikle 1700 TL değil. Tek çekincem piyasada bulunan ve direksiyonu sökmeden anlaşılamayan 2 ürün arasından yanlış olanı tercih etmemek. O sebeple kesinleştirmeye çalışıyorum.

Bir sonuca ulaşınca emin olun 1000 lirayı görmenize imkan yok...

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: by_Loopus;636895

Bahsettiğim ürün bu ve fiyatı 370 TL civarı. Yani tek kollu değil ve fiyatı da kesinlikle 1700 TL değil. Tek çekincem piyasada bulunan ve direksiyonu sökmeden anlaşılamayan 2 ürün arasından yanlış olanı tercih etmemek. O sebeple kesinleştirmeye çalışıyorum.

Bir sonuca ulaşınca emin olun 1000 lirayı görmenize imkan yok...

O halde bu Ender Elektroniğin taktığı kol olmalı, fiyatı çok uygun. 370 tl nerede alacağız, bunu temin edebilirsek montajını yaptırması çok zor olmasa gerek.

Çevrimdışı by_Loopus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: engin_z_engin;636896
O halde bu Ender Elektroniğin taktığı kol olmalı, fiyatı çok uygun. 370 tl nerede alacağız, bunu temin edebilirsek montajını yaptırması çok zor olmasa gerek.

Ben şu an küçük bir şehirde ikamet ettiğim için bu tarz yedek parçalara çok uzağım. Telefonla İstanbul'dan bir yerlere ulaşmaya çalıştım ve bu fiyatı aldım. Daha sonra o arkadaş toptancısıyla görüştü ve stoklarının 1 hafta önce tükendiğini söyledi.

Yani burada iş bulunduğunuz şehir itibariyle size düşüyor. Parçayı bulabilirsek -kodu ( Valeo 251708)- sonrası montaj ki, o da hem Ankara'da hem İstanbul'da bu işi hakkıyla yapacak  bir kaç kişiyi biliyorum...

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: by_Loopus;636905
Ben şu an küçük bir şehirde ikamet ettiğim için bu tarz yedek parçalara çok uzağım. Telefonla İstanbul'dan bir yerlere ulaşmaya çalıştım ve bu fiyatı aldım. Daha sonra o arkadaş toptancısıyla görüştü ve stoklarının 1 hafta önce tükendiğini söyledi.

Yani burada iş bulunduğunuz şehir itibariyle size düşüyor. Parçayı bulabilirsek -kodu ( Valeo 251708)- sonrası montaj ki, o da hem Ankara'da hem İstanbul'da bu işi hakkıyla yapacak  bir kaç kişiyi biliyorum...

Hocam artık küçük şehir büyük şehir mi kaldı. Türkiyenin her yerinde kargo ile gönderiyorlar. Bence küçük şehirde oturduğunuz için parça temini konusunda olumsuz düşünmeyin. Mesele orijinal parçayı nereden temin edeceğimiz konusu,  montajını kendimiz bile yaparız. Ender elektronikte Jettaya hız sabitleyici taktılar baştan sona izledim. 15 dakika sürdü. Çin sitelerinde ve hepsiburadada satılan tek kollular Orjinal değil bu yüzden parça korumasına takılıyor ve kodlanamıyor. Orijinal parça satan tedarikçi bulmamız gerekiyor. Ender Elektronik ve Servisler bu parçaları bir yerden toptan alıyor. Ben İstanbuldayım şayet firma istanbuda ise kapısına kadar giderim sorun değil yeter ki bulalım.

Çevrimdışı rduran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aramanız gereken parça numarası 5E0 054 690 A. Yalnız benim direksiyonda kumanda düğmeleri yok. Eğer kumanda düğmeleri var ise sizin direksiyonda parça numarası 5E0 054 690 olması lazım.

Fiyat konusuna gelince yurt dışı parça fiyatı  vergisiz (VAT) 200€ civarı. 20€ da aktivasyon CD'si(içinde aktivasyon için lisans kodu var sadece). Şimdi € 5 TL iken yurt dışında toplam 250€ civarına satılan bir parçayı sıfır olarak 300-400 TL'ye alabileceğinizi düşünmüyorum.

Montajı kendiniz de yapabilirsiniz, internette direksiyonun nasıl söküleceğine dair dökümanlar var. Ancak lisans kodu olmadan montajı yapmanız bir şey ifade etmeyecektir. Ender elektroniğe şunu sorun bence; Parçayı monte ettiklerinde VCDS/Vagcom ile aktif edebiliyorlar mı? Yoksa ODIS ile online skoda sunucularına bağlanıp mı aktif ediyorlar? VCDS oluyorsa işiniz kolay.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rduran;636931
Aramanız gereken parça numarası 5E0 054 690 A. Yalnız benim direksiyonda kumanda düğmeleri yok. Eğer kumanda düğmeleri var ise sizin direksiyonda parça numarası 5E0 054 690 olması lazım.

Fiyat konusuna gelince yurt dışı parça fiyatı  vergisiz (VAT) 200€ civarı. 20€ da aktivasyon CD'si(içinde aktivasyon için lisans kodu var sadece). Şimdi € 5 TL iken yurt dışında toplam 250€ civarına satılan bir parçayı sıfır olarak 300-400 TL'ye alabileceğinizi düşünmüyorum.

Montajı kendiniz de yapabilirsiniz, internette direksiyonun nasıl söküleceğine dair dökümanlar var. Ancak lisans kodu olmadan montajı yapmanız bir şey ifade etmeyecektir. Ender elektroniğe şunu sorun bence; Parçayı monte ettiklerinde VCDS/Vagcom ile aktif edebiliyorlar mı? Yoksa ODIS ile online skoda sunucularına bağlanıp mı aktif ediyorlar? VCDS oluyorsa işiniz kolay.

VCDS ile olmuyor hocam daha önce Sahibinden.comda bir satıcı ile görüşmüştüm bu konuyu.

Çevrimdışı fatihli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamun Aleykum. Herkese kazasız belasız sürüşler.
Bende de 2017 1.0 ambiation paket aracım var.  yaklaşık 1 aydır Uğraşıyorum. Hız sabitleyici taktırmak için. ancak yukarıda geçen belli olmaz hadisesini yaşadım. fırma aynı model için 5 e yakın parça üretmiş birbirine uymuyor. sağolsun çakıroğlu yetkili servisindeki çalışanlar çok ilgilendi. normal kolundan başka 5Q0953569A numaralı parçanın da lazım olduğunu söyledi. kendisinin denediğini ve olduğunu söyledi. kodunu da yüklemiş. ucuz bulunursa bende alabilirim. bana toplam 2500 tl gibi bir rakam çıktı. malum kurdan dolayı değişiyor. ama bu parça olmasa 1100 tl ye bitiyordu.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: engin_z_engin;636925
Hocam artık küçük şehir büyük şehir mi kaldı. Türkiyenin her yerinde kargo ile gönderiyorlar. Bence küçük şehirde oturduğunuz için parça temini konusunda olumsuz düşünmeyin. Mesele orijinal parçayı nereden temin edeceğimiz konusu,  montajını kendimiz bile yaparız. Ender elektronikte Jettaya hız sabitleyici taktılar baştan sona izledim. 15 dakika sürdü. Çin sitelerinde ve hepsiburadada satılan tek kollular Orjinal değil bu yüzden parça korumasına takılıyor ve kodlanamıyor. Orijinal parça satan tedarikçi bulmamız gerekiyor. Ender Elektronik ve Servisler bu parçaları bir yerden toptan alıyor. Ben İstanbuldayım şayet firma istanbuda ise kapısına kadar giderim sorun değil yeter ki bulalım.

Merhaba. Söz konusu Parçayı veya istediğiniz diğer orjinel parçaları çıkmacılarda bulabilirsiniz. Hatta daha ucuza. Ben Rapid SB için orjinal RLHS yağmur sensörünü çıkmacıdan temin etmiiştim. Size de tavsiye ederim.
Aldığım yer: VOSVOS Tic.  Atatürk Oto Sanayi Sitesi İkitelli
Tel: (0212) 486 35 23

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;637124
Merhaba. Söz konusu Parçayı veya istediğiniz diğer orjinel parçaları çıkmacılarda bulabilirsiniz. Hatta daha ucuza. Ben Rapid SB için orjinal RLHS yağmur sensörünü çıkmacıdan temin etmiiştim. Size de tavsiye ederim.
Aldığım yer: VOSVOS Tic.  Atatürk Oto Sanayi Sitesi İkitelli
Tel: (0212) 486 35 23

Montajını nasıl yaptırdınız?

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: engin_z_engin;637129
Montajını nasıl yaptırdınız?

Kendim yaptım. Zaten Dikiz aynasının arkasındaki kutunun içinde nem sensörü vardı. Onu söküp yerine yağmur sensörünü (rlhs) takınca oluyor. Tabi özelliğin çalışması için de vcds ile kodlamak gerekiyor.  Onu da çinden aldığım kablo ile yaptım. :gut:

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;637131
Kendim yaptım. Zaten Dikiz aynasının arkasındaki kutunun içinde nem sensörü vardı. Onu söküp yerine yağmur sensörünü (rlhs) takınca oluyor. Tabi özelliğin çalışması için de vcds ile kodlamak gerekiyor.  Onu da çinden aldığım kablo ile yaptım. :gut:

Peki aradığımız parçayı nasıl bulacağız. Sanayiye gitmek mi gerekiyor? Hız sabitleyici gibi parçalarda parça koruma kodu yok mu? bunu nasıl halledeceğiz?