škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastik sorunu ve yeni lastik seçimi

ordic · 14 · 4125

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, aracım 37.000 km de, orjinal bridgestone lastiklerinde görseldekine benzer kusurlar var. 10.000 km'dir böyle. ilk fark ettiğimde bridgestone bayiine gittim, problem olmadığını söylediler ama galiba beni kandırdılar. şimdi bu lastiklerle devam etmek istemiyorum. sizce hangi lastiği seçmeliyim. ben önceleri michallen yada continental alırım diye düşünüyordum ama onlar biraz pahalı gibi. 300tl'ye dunlop lastik var n11 gibi sitelerde. sessiz yumuşak bir lastik istiyorum.

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bu günler de Falken lastiklere yöneldim. Bırının değerleride çok iyi fiyat uygun,yada goodyer alabilirm ama oda bira tuzlu
https://www.falkenlastik.com.tr/lastikler/ziex-ze914 bir incele ben beğendim

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: ordic;636607
Merhaba arkadaşlar, aracım 37.000 km de, orjinal bridgestone lastiklerinde görseldekine benzer kusurlar var. 10.000 km'dir böyle. ilk fark ettiğimde bridgestone bayiine gittim, problem olmadığını söylediler ama galiba beni kandırdılar. şimdi bu lastiklerle devam etmek istemiyorum. sizce hangi lastiği seçmeliyim. ben önceleri michallen yada continental alırım diye düşünüyordum ama onlar biraz pahalı gibi. 300tl'ye dunlop lastik var n11 gibi sitelerde. sessiz yumuşak bir lastik istiyorum.

Aracınız 10 bin kilometrede de olsa malesef lastiği garanti kapsamına almıyorlar,benim önceki aracımda başıma geldi,Lastikler prelliydi yamulma oldu,bayii prelliye gönderdi onlar alıp teste soktular kullanıma engel değil diye değişmediler bende gidip 4 adet yeni lastik alıp takmıştım

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni superbin üzerinde Falken vardı halende devam ediyor Skoda..Yumuşak lastik hız limiti 95 V

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;636630
Yeni superbin üzerinde Falken vardı halende devam ediyor Skoda..Yumuşak lastik hız limiti 95 V

Falken lastiğin fiyatlarıda güzel gibi, birde uygun fiyatlı dunlop var. Falken'i istanbulda alabileceğimiz neresi vardır?  Bakırköy yada küçükçekmece taraflarında

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Fallen Ze914 veya onunla aynı fabrikada üretilen Dunlop Sport Fm800 alabilirsiniz. Dunlop un tabanı biraz daha değişik, Falken den 1 tık daha iyi. Aradaki fiyat farkına göre hoşunuza gideni alabilirsiniz. Biraz daha çıkarsanız Hankook  Ventus Prime K125 çok paranız varsa Michelin Pilot Sport 4 veya Continental Premium Contact 6 da olabilir. :)

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ordic;636647
Falken lastiğin fiyatlarıda güzel gibi, birde uygun fiyatlı dunlop var. Falken'i istanbulda alabileceğimiz neresi vardır?  Bakırköy yada küçükçekmece taraflarında

Aklas jant lastik
Falken oto lastik

İstanbul, Türkiye'de bir oto lastik mağazası
Adres: Şirinevler Mh., Karaoğlanoğlu Caddesi No:33, 34188 Bahçelievler/İstanbul
Çalışma saatleri: Açık ⋅ Kapanış saati: 21:00
Telefon: (0212) 441 32 76

Çevrimdışı solidfact

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Lastikte her zaman kaliteye bakmak fiyatı son sıraya koymak lazım.

Çevrimdışı Ally_07

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: solidfact;636751
Lastikte her zaman kaliteye bakmak fiyatı son sıraya koymak lazım.
Katlıyorum. Eğer mecburiyet yoksa ve uzun süre binecekseniz mümkün olan en iyisini alın bence de. Verdiğiniz paraya değiyor. Bu güne kadar değişik arabalarda yaklaşık 10 farklı marka lastik kullandım. Paraya kıyıp aldıklarım en tatmin edici olanlardı.

Orijinal ebat için Goodyear EfficentGrip Performance tavsiye ediyorum. Yaklaşık 5000 km oldu alalı, çok memunum.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ally_07;636753
Katlıyorum. Eğer mecburiyet yoksa ve uzun süre binecekseniz mümkün olan en iyisini alın bence de. Verdiğiniz paraya değiyor. Bu güne kadar değişik arabalarda yaklaşık 10 farklı marka lastik kullandım. Paraya kıyıp aldıklarım en tatmin edici olanlardı.

Orijinal ebat için Goodyear EfficentGrip Performance tavsiye ediyorum. Yaklaşık 5000 km oldu alalı, çok memunum.

hocam bende ucuza kaçmayı sevmiyorum ama üst düzey bir markada lastiğin tanesi 750TL'yi buluyor. Bunun yanında falken markasını biraz araştırdım forumdonanımhaber'de çok eski bir konu açmışlar bu lastikle ilgili ve konu halen güncel, yorumcuların çoğu lastiği çok beğendiğini ifade etmiş, genellikle yumuşak ve sessiz oluşu öne çıkmış. Benimde aklıma yattı sanki

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yeni lastiği 195 50 16 ölçülerinde alsam problem olurmu? Yanak biraz daha kalınlaşınca konfor belki artar diye düşündüm

Çevrimdışı Ally_07

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ordic;636969
Arkadaşlar yeni lastiği 195 50 16 ölçülerinde alsam problem olurmu? Yanak biraz daha kalınlaşınca konfor belki artar diye düşündüm

Doğrudur, konforda artış olması muhtemel. Sadece orjinal ölçüye göre taban iki beden incelecek, bu biraz yol tutuşu zayıflatabilir ama eğer çok performanslı kullanmayı seven bir sürücü değilseniz bi zararı olacağını düşünmüyorum. 215'e göre sürtünme yüzeyi de azalacağından bir miktar yakıt tasarrufu dahi sözkonusu olabilir.

Ek bilgi isteyenler Bkz. https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fwww%2Eskodaturkey%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D35842&share_tid=35842&share_fid=30473&share_type=t

« Son Düzenleme: 27 Nisan 2018, 00:17:33 Gönderen: Ally_07 »

Çevrimdışı Ally_07

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ordic;636966
hocam bende ucuza kaçmayı sevmiyorum ama üst düzey bir markada lastiğin tanesi 750TL'yi buluyor. Bunun yanında falken markasını biraz araştırdım forumdonanımhaber'de çok eski bir konu açmışlar bu lastikle ilgili ve konu halen güncel, yorumcuların çoğu lastiği çok beğendiğini ifade etmiş, genellikle yumuşak ve sessiz oluşu öne çıkmış. Benimde aklıma yattı sanki
Maalesef gerçekten fiyatlar o şekilde. Ben kasım 2017'de goodyearların tanesini 465'ten almıştım, lastikçi arkadaşım olduğu için 25 TL düşmüştü hatta. Şimdi döviz bu kadar yüksek iken belirttiğiniz fiyat olması mümkün. Arkadaşım bana da Falken'i önermişti, eğer goodyear bulamasaydım falken almaya karar vermiştin. Çankırıda üretilen aslen Japon olan bir marka. Kullanan bir iki arkadaşım var şikâyetçi değiller. Falken iyi bir alternatif bence de.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dunlop Fm800 kullanıyorum, sessiz ve yumuşak bir lastik. yuvarlanma direnci düşük. Bu sene takarken baktım ciddi oranda erimiş, ömrü taş çatlasa 35-40bin km.