škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ses Sistemini İyileştirme - Ön kapılardaki hoparlör yuvaları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı srknyxl

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. Superb 3 Comfort aracımın ses sisteminden memnun sayılırım ancak ileride bir iyileştirme yapmak istiyorum. Aracımda canton ses sistemi mevcut değil. Orjinal halinde hangi yuvada kaç cm hoparlör mevcut bilmiyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Benim gördüklerim;
Ön göğüste cam havalandırmanın orada ortada bir hoparlör yeri var. (1)
Sağ ve sol direklerde tiz sesleri veren tweeter lar var. (2)
Ön kapılarda açma kolunun orda birer adet küçük yuva var. (2)
Ve yine ön ve arka kaplarda bildiğimiz hoparlör yuvaları var. (4)

Canton olmayan orjinal ses sistemelrinde bu yuvalardan hangileri dolu ve içlerinde kaç cm hoparlörler var?

Bu hoparlörlerin görevleri nedir?

Tweeterlar ince - Kapının üst kısmındakiler orta - normal kapı yuvalarındaki component hoparlörler orta alt sesleri veriyor diye biliyorum. Net olarak biri bilgilendirirse çok memnun olurum. Yuva CM leri ve görevleri hakkında bilgiye ihtiyacım var.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
önde 7 arka kapılarda 4 bagaj sub 1 toplam 12.
bizde önde 4 arkada 4 8 var.
ben sadece bunları amfi ile sürüyorum ve bagaja 25cm subwoofer koyduk çok güzel oldu. cantonun sub wooferının çapı 13cm ve yetersiz kalıyor çünkü çapından dolayı düşük frekansları çalamıyor.

Çevrimdışı Suha

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
audison prima 8.9bit alın kullanın, Oem entergrasyonda üstüne tanımam.
9 Kanal ses işlemci, 8 kanal anfi çıkışı ile, hatta uygun kablosunu da temin ederseniz direkt ana ünitenize kablo kesip biçmeden takılabilmekte.
Düşünürseniz ayrıntılı bilgi de verebilirim.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
8.9 A gerek yok. kapılara 4kanal gitmesi yeterli ama tek tek filtreleri ayrı koyacaksanız o zaman 8 kanal kullanırsınız. 5.9 alın sub ı kendi besler.

Çevrimdışı srknyxl

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hertz HSK 163 3 yollu component kullanmak istiyorum önlerde. Anfinin hi level girişi olacağından direk bu girişleri kullanacağım. Component takımında crossover olduğu için aktif sistemler gibi olmasa da orjinale göre çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Bagaja ise kendinden amfili alpine swe-815 subwoofer düşünüyorum.

Araç üzerindeki yuvaların boyutlarını bilen var mı? Alacağım 3 yol component seti yuvalara oturacak mı acaba?

Çevrimdışı Suha

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
anfi olarak ne düşünüyorsunuz peki? Hsk 163 iyi beslenmedikten sonra performans vermez.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Benim söyleyeceklerim konudan biraz farklı kendim açısından başımda olanı söyleyeceğim.

Bütün müziklerde olmamakla beraber dinlediğim SD karttaki bazı müziklerde kapı açma kolunun izasında ki küçük hoparlör sen sanırım ikisinden de ses geliyor cızırtı ama her müzikte olmuypr belirli parçalarda oluyor nedenini anlamadım. Fm radyoda öyle birşey yok. Nedir anlamadım. :)

Çevrimdışı srknyxl

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Suha;636312
anfi olarak ne düşünüyorsunuz peki? Hsk 163 iyi beslenmedikten sonra performans vermez.

Componentlere bi karar verelimde hocam, onlara uygun anfi seçilir elbet. Elimde anfi olsa ona göre component seçerdim ama şuan bu konuda özgürüm.

Şuan hala aklımda olan sorular;
Kapı açma kolunun ordaki yuva sanırım midrange yuvası. Kaç cm?
Tweeter ve kapıdaki midbass lar kaç cm?

Arka kapılardaki yuvalar kaç cm?