škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Garanti bitti,2.yıl bakımı,yardım lütfen..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar garanti bitti ekranda yağ bakımı 20 gün kaldı diye uyarı cıkıyor. Aracım 1.2 Tsi optimal,25.000 kmde.
Sivas'ta yaşıyorum, buralarda skodayı kime götüreyim bilemedim.
Acaba parçaların listesini bana yazsanız internetten alıp bakım yaptırsam olur mu ?
Şimdiden çok teşekkür ederim.

Çevrimdışı Merol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hilter;636212
Arkadaşlar garanti bitti ekranda yağ bakımı 20 gün kaldı diye uyarı cıkıyor. Aracım 1.2 Tsi optimal,25.000 kmde.
Sivas'ta yaşıyorum, buralarda skodayı kime götüreyim bilemedim.
Acaba parçaların listesini bana yazsanız internetten alıp bakım yaptırsam olur mu ?
Şimdiden çok teşekkür ederim.

Bende sivasta yaşıyorum benim gibi yapabilirsin servisi ara hangi parçalar değişecek öğren not al. Aksu nun ordaki sanayide Bosch Car servisi var ora ile bir görüş derim.
Eğer uyarıyada silmek istersen kontak kapat SET tuşuna basılı tut sonra kontağı bir tık aç basmaya devam et "servis sıfırlansın mı" dıyor hala basmaya devam et. Sonra "sıfırlanıyor " gibi bir uyarı çıkınca bırak ve bir daha bas kontak kapat uyarı silinir.

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Merol;636217
Bende sivasta yaşıyorum benim gibi yapabilirsin servisi ara hangi parçalar değişecek öğren not al. Aksu nun ordaki sanayide Bosch Car servisi var ora ile bir görüş derim.
Eğer uyarıyada silmek istersen kontak kapat SET tuşuna basılı tut sonra kontağı bir tık aç basmaya devam et "servis sıfırlansın mı" dıyor hala basmaya devam et. Sonra "sıfırlanıyor " gibi bir uyarı çıkınca bırak ve bir daha bas kontak kapat uyarı silinir.

Eyvallah ilginize çok teşekkürler.....Değişen parçaları internetten bakarken neye dikkat edeceğiz çok marka vardır :)

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hilter;636226
Eyvallah ilginize çok teşekkürler.....Değişen parçaları internetten bakarken neye dikkat edeceğiz çok marka vardır :)

Filtreleri ya mann filter ya da boch al araç benzinli olduğu için şuan yakıt filtresini bence değişmene gerek yok. Motor yağı için de castrol edge 5w30 LL - ya da castrol 5w30 C3 farkı yok. yağ internette 4lt 150tl 5lt 170 tl gibi 2017 üretimi ama bir kaç aydan bir şey olmaz kasım aralık üretimi. sana toplam maaliyeti 350 tutar iyi birde usta bul 50 tl de ona verirsin tamamdır. servis 1100 tl istiyor zannedersem. Aracın manüel vites ise kendin yaptır. Ben kendim değişeceğim zor bir şey değil hava,yağ,polen filtresini değiştirmek ve yağı değiştirmek. internette bir sürü videosu var sen de yapabilirsin. Filtreleri internetten bak araç marka modelini yazarsan bir çok sitede var kardeşim.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence netten falan ugrasma. Sanayide yag degisimi yapan bi yere git. Yagini filitrelerini hep onlar degistirsin extra iscilikte vermezsin. Cokta tedirgin olmaya gerek yok. Atla deve degil yani. Sen istedigin yag markasini sec.