škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

90 000 tdi bakım ücreti

Merol · 10 · 2246

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Merol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Evet arkadaşlar servislerden aldığım fiyat 1054 tl 90k bakımı için böyle bir insafsızlık olamaz. Bosch araç servisi ve Euromaster servislerinden aldığım fiyat ise 350 tl, Castrol edge motor yağı dahil. Aracım zaten 2014 olup garanti süresi bittiği için kan emici servislere götürmekten vazgeçtim. Konu amacı tamamen sitemdir, amaçsız konu oldu ise mod arkadaşlar kusura bakmasın konuyu kapatabilirler. En azından 90k dizel bakımı için fiyat bakan arkadaşlara ışık tutmuş olurum.
Yapılacak ugulamalar:
1)Hava filtresi
2)Polen filtresi
3)Yağ filtresi
4)Yakıt filtresi
5)Karter tapası
6)Motor yağı
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2018, 15:18:32 Gönderen: Merol »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1)Hava filtresi       62 TL Mann
2)Polen filtresi       55 TL Mann
3)Yağ filtresi          32 TL Mann
4)Yakıt filtresi        135 TL Mahle
5)Karter tapası      3,5 TL Febi
6)Motor yağı         120 TL Mobil 1 Esp
7) İşçilik              30-50 TL arası

Toplam 437-457 tl arası değişir 400 ün altına düşmez bu marka parçalarla. Ne marka parça kullandığını sorun bu yazdıklarım piyasanın en iyisi oem servise malzeme üreten firmalar.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yağ dışındaki malzemeleri servise bir sorun 3 tl lik tıpaya faturada 15 yazıyorlar yedek parca olarak alınca ucuza geliyor.
Yağ olarak castrol 5 30 ll sorun internetten daha ucuza bulursun

Çevrimdışı Merol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Bosch servisi ile görüştüm yağı dahil karbonlu polen filtresi (daha kaliteli olduğunu söyledi ne kadar doğru bilemem) ile 420 tl salı günü yaptıracağım nasipse. Euromaster dan vazgeçtim Bosch daha profesyonel geldi, hem çalışma ortamı hemde ustalarını araştırdığımda. Euromaster 375 tl çıkarmıştı fiyatı.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Merol;635885
Arkadaşlar Bosch servisi ile görüştüm yağı dahil karbonlu polen filtresi (daha kaliteli olduğunu söyledi ne kadar doğru bilemem) ile 420 tl salı günü yaptıracağım nasipse. Euromaster dan vazgeçtim Bosch daha profesyonel geldi, hem çalışma ortamı hemde ustalarını araştırdığımda. Euromaster 375 tl çıkarmıştı fiyatı.

Tavsiyem parçaları kendin al gidip bir ustaya değiştirt. Aracında ne kullanıldığını bilirsin en azından.Piyasa malı takan bir çok bosch servisi gördüm.

Çevrimdışı p4ozgur

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;635815
1)Hava filtresi       62 TL Mann
2)Polen filtresi       55 TL Mann
3)Yağ filtresi          32 TL Mann
4)Yakıt filtresi        135 TL Mahle
5)Karter tapası      3,5 TL Febi
6)Motor yağı         120 TL Mobil 1 Esp
7) İşçilik              30-50 TL arası

Toplam 437-457 tl arası değişir 400 ün altına düşmez bu marka parçalarla. Ne marka parça kullandığını sorun bu yazdıklarım piyasanın en iyisi oem servise malzeme üreten firmalar.

Hocam bu marka parçaları istanbul Avrupa yakası nereden temin edebiliriz?

Birde parçaları ve yağı alıp yetkili servise gitsek, sadece işcilik ödeyerek bakım yaptırabilirmiyiz? Sonuçta dsg güncellemeleri vs. Önemlidir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;635887
Tavsiyem parçaları kendin al gidip bir ustaya değiştirt. Aracında ne kullanıldığını bilirsin en azından.Piyasa malı takan bir çok bosch servisi gördüm.

Yorumunuza katılıyorum, benim eski clio ya uyumsuz buji kablosu takmışlar tekrar değiştirmek zorunda kalmıştım.. Bosch serviste kabloyu sanayideki parçacıdan alıp takmışlardı.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: p4ozgur;635919
Hocam bu marka parçaları istanbul Avrupa yakası nereden temin edebiliriz?

Birde parçaları ve yağı alıp yetkili servise gitsek, sadece işcilik ödeyerek bakım yaptırabilirmiyiz? Sonuçta dsg güncellemeleri vs. Önemlidir diye düşünüyorum.

Yetkili servis böyle birşeyi kabul etmez. Bazı servisler yağ getirmenizi kabul edebilir onuda arayıp teyit etmeniz gerekir.

Dsg güncellemesi dediğiniz her 6 ayda bir çıkan birşey değil.Güncelleme olduğunuda sanmıyorum arar şasiden sorarsınız daha sonra isterseniz gidersiniz.

Avrupa yakasında daha önce 2-3 kez maslakta aracımın bakımını yaptırmıştım parçlarıda üçel vw parçacısından almıştım.

Tavsiyem ama bu site (http://www.partvendo.com/) üzerinden almanız.Hem fiyatları görüyorsunuz hemde ürün çeşitlerini.Hoşuna gideni bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz. Çok zorda kalırsanız firmayı arayın onlarda sizi yönlendiriyor:ok:

Çevrimdışı Etimat1101

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam daha 1 ay önce yaptırdım 80.000 bakımını 450 tl tuttu... Ankara aydoğdu wv de.. Ankaralılar için bildirmek istedim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Merol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bosch car servisinde yaptırdım kullanılan malzemeleri de görme fırsatım oldu, hepsi açılmamış kutuda orijinal Bosch du. Belki ağır 120 000 bakımı için giderim servisi. Daha yanaşmam kan emici servislere.