škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2016 110hp 1.2 Tsi Manuel Octi 30000 Bakimi 1160 TL !!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı NafirKeyh

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaslar,

Oncelikle aracimi yetkili servisten baska yerde bakima sokmak istemedigimi belirtmek isterim. Ama goruyorum ki distribütörumuz pek bizi dusunmuyor. Biz aracimizi nisan ayinda aldik diye neden hic kampanyadan yararlanamiyoruz. Twitterdan da yazdim. Bu fiyata mumkun degil yaptiramam. Bunun mutlaka degismesi kazim.

Eger disarda yaptiracaksam filtrelerin, bujilerin ve yagin tam ismini bilmem ve guvenli bir yerden almam lazim, biliyorsaniz lutfen yazin.

Ayrica aracim 24000 km de, bujiler degisecek mi?

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Filtreleri servisten satın alın. Yağ castrol 5-30 edge LL alın. Birebir servis bskımlı gibi olacak aracınız.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;634760
Filtreleri servisten satın alın. Yağ castrol 5-30 edge LL alın. Birebir servis bskımlı gibi olacak aracınız.

Aynı zamanda garantiden de çıkacaktır. Başka servislerden fiyat isteyin. Muhtemel bujiler ddğişecek

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracımda 1.2 tai 110hp yeti. 45bin bakımı icin 1100 lira fiyat cektiler. Bujiler değişecek diye bu kadar yüksek demiştim ama sizinki 30binde buji değişimi olmaması lazim

Çevrimdışı NafirKeyh

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı rduran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yurtdışı bakım listesinde bujiler 60.000 km'de değişir demesine rağmen, Türkiye'de 2 yılda bir değiştiriyorlar. Filtrelerin tam modellerini mann'ın sitesinden aracınızı seçerek görebilirsiniz. Aracınız DSG olsa iyi niyet garantisi sebebiyle el mahkum yetkili servise gidin derdim ama manuel araç için garanti uzatmanız yok ise yetkili servis boşa masraf.

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Türkiye'de maalesef Renault ve Fiat hariç bütün yetkili servislerin fiyatları bu şekilde. Önceki aracım Honda Civic'ti. Onun yetkili servis bakım ücretlerine kıyasla Skoda daha bile uygun kalıyor.

Çevrimdışı NafirKeyh

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rduran;634772
Yurtdışı bakım listesinde bujiler 60.000 km'de değişir demesine rağmen, Türkiye'de 2 yılda bir değiştiriyorlar. Filtrelerin tam modellerini mann'ın sitesinden aracınızı seçerek görebilirsiniz. Aracınız DSG olsa iyi niyet garantisi sebebiyle el mahkum yetkili servise gidin derdim ama manuel araç için garanti uzatmanız yok ise yetkili servis boşa masraf.

Ne yalan soyleyeyim, bu kadar fahiş fiyatla kaziklanmak istemiyorum. Dsg de yok, icimden servisi terketmek gelmiyor ama caresiz, resmen ben yemedim sen ye.

Mann sitesi dediniz, bulamadım. Tum filtreler mann mi, nereden alabilirim

Çevrimdışı rduran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: NafirKeyh;634783
Ne yalan soyleyeyim, bu kadar fahiş fiyatla kaziklanmak istemiyorum. Dsg de yok, icimden servisi terketmek gelmiyor ama caresiz, resmen ben yemedim sen ye.

Mann sitesi dediniz, bulamadım. Tum filtreler mann mi, nereden alabilirim

catalog.mann-filter.com buradan bakıp filtre kodlarını aratırsanız n11 vs yerlerde bulabilirsiniz. Döneme göre mann ve valeo marka filtreler kullanıyor yetkili servis.

Çevrimdışı NafirKeyh

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Cogu yerde bosch marka filtre var

Peki tum elemanlar mi Bosch?

Hava, yag, polen, yakit?

Ayrica buji var bir de, ne zaman degisir? Hangi marka?

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bosch marka filtre kullanmanızı tavsiye etmem. Ben daha önce Civic bakımı için Bosch servise götürüp komple boş parçayla bakım yaptırmıştım. Daha sonraki bakımda tavsiye üzerine bir Honda özel servise götürdüm. Adamlar filtreleri gözümün önünde değiştirdi. Bosch filtreler kullanılan orijinal yedek parçalara göre tabiri caizse oldukça dandik gözüküyordu. Hele ki hava filtresinin tipi hala aklımda.

Çevrimdışı rduran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: NafirKeyh;634786
Cogu yerde bosch marka filtre var

Peki tum elemanlar mi Bosch?

Hava, yag, polen, yakit?

Ayrica buji var bir de, ne zaman degisir? Hangi marka?

TSI motorda yakıt filtresi değişmiyor. Bosch da alabilirsiniz. Octavia olarak bulamazsanız Golf 7 TSI için olanları da alabilirsiniz. Bujiler orjinalinde NGK marka ngk pzker7a8egs
« Son Düzenleme: 17 Mart 2018, 17:40:40 Gönderen: rduran »

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Buji çift platin diye geçiyor 60bin ömrü varmis bu motorda araştırdığım kadarıyla

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Poleni en azından servisten alın. Karbonlu polen alıyor serviste klima koku yapmıyor. Nissan honda 10binde çağırıyor ve daha pahalı (nissan dizel 10bin- 1100-1200tl arası)

Çevrimdışı NafirKeyh

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Disarda karbonlu diye satiliyor.

Bu model isimlerini vermeni cok iyi oluyor, tesekkurler