škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yetkili servislerin farklı parça kullanması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba, aracın 45.000km bakımı için and otoya gittim. iyi bir tecrübe yaşamadım, tavsiye etmiyorum.
bunun dışında bana verdikleri hava ve polen filtrelerini aldım depoya koydum. 30bin km bakımını da aydoğanlarda yaptırmıştım, oradan çıkan polen filtresinin farklı olduğu dikkatimi çekti. aşağıdaki adresten bakabilirsiniz. (alttaki aydoğanların 30binde taktığı üstteki and'ın 15binde taktığı.)

alttaki daha ağır ve daha büyük, (1cm civarı).

yüce otoya mail attım, 1 hafta sonra döndüler, ikisi de vw onaylı ürün diye yanıt aldım. biri ağır ve büyük dedim, bazen geliştirmeler oluyor deyip geçiştirdi. bir standardın olmaması çok yanlış. motor yağını kendim götürdüm, yağ, hava, polen değişimine 450tl para verdim. :mad:

https://i.hizliresim.com/4aQ07L.jpg

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alttaki filtre Mann marka sanırım. Görüntüsünden daha iyi olduğu anlaşılıyor.

Bu durumu And Otomotiv'e sordunuz mu [MENTION=12735]elliyedi[/MENTION]? Oranın servis müdüründen forumda baya kişi memnun çünkü.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Her dönem firma için birçok üretici anlaşma yapar bu yüzden her dönem 0 arabalardaki lasyik markasının farklı olması gibi. Standartları dahilinde olduğu sürece etkileri aynı

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aklıma takılan polen filtrelerinin büyüklüklerinin farklı olması oldu. Önceki aracımda polen filtresini zaman zaman kendim değiştirirdim. Farklı boyutta bir filtrenin araca olması mümkün değildi. Daha ufak filtrenin takılıp sorunsuz çalışabileceği şekilde mi Octavia'lardaki yuva?

Çevrimdışı ibrahimyıldız

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Parça numaralarından ararsanız üstteki parçanın Octavia, Golf7, Passat gibi araçlarda,
https://www.fitinpart.sg/index.php?route=product/product&product_id=285124

Alttaki parçanın ise Polo, Fabia, Rapid gibi araçlarda  
https://www.fitinpart.sg/index.php?route=product/product&product_id=286930

kullanıldığını görürsünüz.
Özetle 15000 de takılan filtre Octavia için üretilmemiş..

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;634349
merhaba, aracın 45.000km bakımı için and otoya gittim. iyi bir tecrübe yaşamadım, tavsiye etmiyorum.
bunun dışında bana verdikleri hava ve polen filtrelerini aldım depoya koydum. 30bin km bakımını da aydoğanlarda yaptırmıştım, oradan çıkan polen filtresinin farklı olduğu dikkatimi çekti. aşağıdaki adresten bakabilirsiniz. (alttaki aydoğanların 30binde taktığı üstteki and'ın 15binde taktığı.)

alttaki daha ağır ve daha büyük, (1cm civarı).

yüce otoya mail attım, 1 hafta sonra döndüler, ikisi de vw onaylı ürün diye yanıt aldım. biri ağır ve büyük dedim, bazen geliştirmeler oluyor deyip geçiştirdi. bir standardın olmaması çok yanlış. motor yağını kendim götürdüm, yağ, hava, polen değişimine 450tl para verdim. :mad:

https://i.hizliresim.com/4aQ07L.jpg

Hocam biri fabia biri octavia filtresi, AND'ı savunmak için demiyorum, şahsen çeşit çeşit mallıkları ile muhattap oldum ama farklı araçtan sökülen parçayı size, sizden söküleni başkasına vermiş olma ihtimalleri var. Eleman yerden aldığı bi parçaı tutup size getirmiştir büyük ihtimal. Çok kafanıza takmayın.

Yüce "Bu sizin aracınızın filtresi değil" demek yerine "İkiside VW onaylı" diyerek yalan söylememiş ama kasten  sizi yanıltmak istemiş. İnsanların markaya olan güvenini kötüye kullanıyorlar.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ön cam değiştirmek için tekrar gittiğimde servis şefi ile görüştüm, fotoğrafı gösterdim, biri karbonlu biri karbonsuz dedi, elimizde yoksa karbonsuz takıyoruz dedi, daha küçük ama dedim, karbonsuz olunca fazla büzüşmüştür diye açıklama yaptı.
motor yağını da eksik koymuşlardı, arabayı da berbat yıkamışlardı. ama şikayetlerimi de dinlediler sağolsunlar. yapıcıydılar. geri dönüşü olmayan hata yapmadıkları için şanslıyım.
 [MENTION=10351]macrostr[/MENTION] inşallah öyle olmuştur. başkasının parçasını verdiler galiba. küçük filtre ile dolaşsaydım herhalde dışarıdan çer çöp içeri girerdi, böyle bir sorun yaşamadım.

galiba aydoğanlara gitsem iyi olacak. orada audi, vw, skoda birarada bakılıyor, ayrıca da bir mercedes servisleri var, el alışkanlığı temiz işçilikten bizimki de faydalansın bari:)

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12735]elliyedi[/MENTION] "karbonsuz olunca fazla büzüşmüştü" vallahi bu adamların bu tip yorumları tam beyin yakıyor :)

Dediğiniz gibi farklı bir filtre olsaydı filtre kapağını açtığınızda içi berbat durumda olurdu.

Çevrimdışı ibrahimyıldız

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam filtrenin büzüşmesi açıklaması işin açıkçası çok saçma geldi. Parça kodları dahi farklı zaten. Kullanılmamış iki filtreyi üstüste koyup baksınlar bakalım ölçüleri farklı mıymış? :D :D
Ölçüleri yakın olup, tolore edilebilir sınırlar içerisinde olabilir. Bundan dolayı içeri çer çöp almamıştır ama, yine de uygun değil hocam..