škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Çamurlukta boya hasarı

dawn · 8 · 2039

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dawn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

Bu sabah işe giderken yol kenarında park halindeki bir aracın sürücüsü dikkatsiz bir şekilde kapısını açınca benim sağ ön çamurluğa sürttü. Olay anında hasarı göremediğimiz için kartlarımızı verip ayrıldık. İşyeri otoparkında incelediğimde resimdeki gibi sağ ön çamurluktaki 2 adet sıyrık olduğunu fark ettim. Onarım için nasıl bir yol izlersem daha avantajlı olabileceği konusunda fikirlere ihtiyacım var.

- Sigorta üzerinden yaptırtırsam tramerde görünecek diye çekiniyorum. Çünkü bu kadar küçük bir hasar için tramer kaydı oluşması bence olumlu bir durum değil.
- Kaportacıda yaptırıp parasını karşı taraftan isteyebilirim veya karşı tarafla birlikte kaportacıya gidip orada yaptırabiliriz.
- Autoking mini onarımda 30cm'ye kadar yapılabiliyor, henüz danışmadım ama mini onarımla belki olabilir.

Aracı zaten 2 ay içinde mini onarıma götüreceğimden dolayı olabiliyorsa tek seferde herşeyin yapılması işime gelir. Normalde zaten iki taraflı bu tarz işlerle uğraşmak banim fazla tahammül edebildiğim şeyler değil; defalarca görüşürsün, oraya buraya gidersin, ordan burdan fiyat alırsın, karşı tarafla anlaşamazsın falan derken gereğinden fazla zaman harcanır ve stres yaşanır (geçmişte örneklerini çok yaşadım). Söz konusu hasar ciddi olmadığından dolayı bu işler zaten ekstra külfet olur gibi hissediyorum. Yakın zamanda DSG için servise gideceğim, bakım da yaklaştı, mini onarım vs. derken bir de bu eklenince hem araçsız kalacağım gün sayısı artacak hem de bu iş için koştururken zaten günlük hayatımda bana yetmeyen zamanımdan daha çok çalınmış olacak.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. İnsanlar araba sürerken aynaya bakmıyorlar ki arabadan inince aynaya baksınlar. Bu kaza değil ihmalkarlık.

Bu iş için mini onarımda rötuş yaparlar. Belli olacağını bile sanmıyorum. Ben geçen ay RS Servis'e tamponu bıraktım, çok güzel işçilik çıkarmışlar.

Çevrimdışı fatihmercan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun. bence pasta cila  ile geçer gibi gözüküyor. sonra da üzerine ufak rütuş yapılır. sigortaya gerek bile kalmayabilir.

Çevrimdışı dawn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı yıkadıktan sonra detaylar netleşti. Boya parçacıklar halinde sıyrılmış, özellikle alt kısım. Malesef pasta cilalık iş değil. Neyse autoking'e götürdüm; mini onarımdan 1 hak kullanılarak yama yapılacak.

Yorumlar için teşekkürler.

Çevrimdışı Biyologmali

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Rötüş boyası alarak yapabilirsiniz. Yada usta kaç paraya yapıyorsa alın parasını karşıdan mini onarımdan yaptırın. En azından yapanın cebinden para çıkınca daha dikkatli olur. Geçmiş olsun
« Son Düzenleme: 09 Mart 2018, 15:19:29 Gönderen: Biyologmali »

Çevrimdışı KmL_1453

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ön çamurlukların plastik olduğu söylentisi hakkında bilginiz var mıdır?

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: KmL_1453;636433
Ön çamurlukların plastik olduğu söylentisi hakkında bilginiz var mıdır?

söylenti sahibine üstteki resmi gönderin bence.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun. Bazı sigorta şirketlerinde mini onarım da hasar geçmişine yansıtılıyor.