škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

DSG Vites Topuzu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rapid_Sedan

• Elektronik Mühendisi
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. Aracım 2015 Ağustos çıkışlı Rapid Sedan 1.4 TDI DSG Style. Aracın ilk sahibiyim. Bir şeyi merak ediyorum:
Aracımın vites topuzu ekteki resimlerdeki gibi. Ancak ben bugüne kadar hiçbir Rapid araçta (Sedan / HB) bu topuzdan göremedim, hep o üzerinde DSG yazan topuzlardan var. Acaba bir tek bende mi burum böyle? Ha şu var ki, bu durumdan hiç rahatsız değilim, bu topuz çok daha şık bence. VW'lerin vites topuzları gibi ki bence onlar gayet şık. Sadece merak ettim. İyi forumlar.

« Son Düzenleme: 26 Şubat 2018, 13:24:47 Gönderen: Rapid_Sedan »

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın ilk sahibisiniz değil mi? Ben de bu şekilde bir topuzu hiç görmemiştim.

Çevrimdışı Rapid_Sedan

• Elektronik Mühendisi
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ckeskin;633830
Aracın ilk sahibisiniz değil mi? Ben de bu şekilde bir topuzu hiç görmemiştim.

Evet, aracın ilk sahibiyim. Yukarıda da ekledim bu bilgiyi, teşekkürler.
Gerçekten yolda yaya halinde giderken de tüm Rapid lerin içerisine bakıyorum, hiç böyle bir vites topuzuna rastlamadım. İlginç :confused:

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Vw ve seat grubu dsg lerin vitesi bu yahu bendeki golfün de topuzu bundandı çok şık bence imkanım olsa şuanki 2011 octaviamın kalın dsg topuzunu bununla değiştirmek isterim teoride mümkün mü onu da bilmiyoeum açıkcası

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı fatihmercan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Rapid_Sedan

• Elektronik Mühendisi
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: e.atakan;633994
Vw ve seat grubu dsg lerin vitesi bu yahu bendeki golfün de topuzu bundandı çok şık bence imkanım olsa şuanki 2011 octaviamın kalın dsg topuzunu bununla değiştirmek isterim teoride mümkün mü onu da bilmiyoeum açıkcası

Evet, özellikle VW lerde var bu topuzdan ve çok da hoşuma gidiyordu Rapid i almadan önce. Bana denk gelmesinden ötürü çok memnun olmuştum ve görüyorum ki şu an için sadece bende var :)
Değiştirmek mümkün müdür, ben de bilmiyorum açıkçası.

Alıntı yapılan: fatihmercan;634065
bu jettanın vites topuzu. ilginç

Gerçekten ilginç :confused: Ama yalnızca bende var gibi duruyor şu anda :) İyi ki de böyle denk gelmiş.

Çevrimdışı Rapid_Sedan

• Elektronik Mühendisi
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yok mu benim aracımdaki gibi DSG vites topuzuna rastlayan? Konuyu güncel tutayım, merak ediyorum :)

Çevrimdışı Smtglr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rapid_Sedan;637765
Arkadaşlar yok mu benim aracımdaki gibi DSG vites topuzuna rastlayan? Konuyu güncel tutayım, merak ediyorum :)

Hocam ben ilk defa böyle bişey görüyorum. Bunda bi gariplik var jettanın vites topuzu o. Bence aldığın yerle görüş saçma yani ilerde bi sorun yaşarsan sana bu ürün araca ait değil bunu dışarda yaptırdınız diyebilirler. Ona göre garantiye al işini derim

Çevrimdışı Rapid_Sedan

• Elektronik Mühendisi
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Smtglr;637777
Hocam ben ilk defa böyle bişey görüyorum. Bunda bi gariplik var jettanın vites topuzu o. Bence aldığın yerle görüş saçma yani ilerde bi sorun yaşarsan sana bu ürün araca ait değil bunu dışarda yaptırdınız diyebilirler. Ona göre garantiye al işini derim

Hayır, VW grubundakilerde biliyorsunuz ki DSG yazısı var üzerinde. Bende öyle bir şey yok. Bu tamamen benim araca özgü bir şey, ancak herhalde benim şansıma böyle bir şekilde geldi Çekya'dan. Uyarınız için teşekkürler ama ben sorun olduğunu düşünmüyorum, sanırım o anki üretimle alakalı bir durum bu. Ama başka kimsede var mı benzer durum diye meraktayım açıkçası.

Çevrimdışı Smtglr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rapid_Sedan;637780
Hayır, VW grubundakilerde biliyorsunuz ki DSG yazısı var üzerinde. Bende öyle bir şey yok. Bu tamamen benim araca özgü bir şey, ancak herhalde benim şansıma böyle bir şekilde geldi Çekya'dan. Uyarınız için teşekkürler ama ben sorun olduğunu düşünmüyorum, sanırım o anki üretimle alakalı bir durum bu. Ama başka kimsede var mı benzer durum diye meraktayım açıkçası.

Wallahi ben çekya'dan vrs direksiyon ve vites Topuz'u getirticem. Okadar skoda parçalayan firmalar var bu vitesten orada bile görmedim.