škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ambition ve Direksiyon Değişimi

dark · 8 · 3014

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dark

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Merhaba,

2017 1.2tsi 86hp aracımın kaporasını verdim ve Cuma günü akşam teslim alacağım.

86hp olması gözümü korkutmuyor, ilk 5000 km bittikten sonra yazılım yaptıracağım. (Jetta ve Golf ile turbo vs aynı)

1. Biraz zaman geçtikten sonra orijinal 16" jant taktıracağım. (Jantların bu hali gerçekten hiç hoşuma gitmedi yıl 2018 yani.)

2. Ancak kafamı kuralayan en büyük sorun çok fonksiyonlu direksiyonun olmayışı. Serviste veya dışarıda butik/özel serviste orijinal çok fonksiyonlu direksiyon takılma ihtimali var mı? Taktırdığımızda radyo frekansı geçişleri vs sağlanır mı?

Birde direksiyon üstünde tuş yok, ancak kadranların orasındaki yol bilgisayarı ekranında geçişleri nasıl yapıyoruz? Sinyal veya silecek koluyla mı?

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Selamlar.

Çevrimdışı Gökhan_55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı konu benim içinde fabiada vardı. Baktım kimse yardımcı olmuyor sattım style aldım:) net bilgi yok diye biliyorum uyar mı uymaz mı anlamında

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dark;633537
Arkadaşlar Merhaba,

2017 1.2tsi 86hp aracımın kaporasını verdim ve Cuma günü akşam teslim alacağım.

86hp olması gözümü korkutmuyor, ilk 5000 km bittikten sonra yazılım yaptıracağım. (Jetta ve Golf ile turbo vs aynı)

1. Biraz zaman geçtikten sonra orijinal 16" jant taktıracağım. (Jantların bu hali gerçekten hiç hoşuma gitmedi yıl 2018 yani.)

2. Ancak kafamı kuralayan en büyük sorun çok fonksiyonlu direksiyonun olmayışı. Serviste veya dışarıda butik/özel serviste orijinal çok fonksiyonlu direksiyon takılma ihtimali var mı? Taktırdığımızda radyo frekansı geçişleri vs sağlanır mı?

Birde direksiyon üstünde tuş yok, ancak kadranların orasındaki yol bilgisayarı ekranında geçişleri nasıl yapıyoruz? Sinyal veya silecek koluyla mı?

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Selamlar.

Benim araba da Ambition bir ara araştırmıştım çok ta önemli bir eksiklik olmadığı için vazgeçtim. Yalnız sadece tuşlarla bitmiyor iş, birde ufak bir kontrol kutusu gibi bir şey var onu da alıp takıyorsunuz.
Direksiyon tuşları ve kontrol ünitesi Aliexpress veya çek sitelerinde satılıyor, montajını siz bile yaparsınız. direksiyonu sağa kırdığınızda arka kısmında bir yuva var o yuvada geçmeli bir bölüm, geçmeyi yerinden kurtarınca airbag çıkıyor, tuş kapaklarını çıkartıp tuşları takabiliyorsunuz. direksiyonu yerinden sökebileceğiniz vidalar da karşınıza çıkıyor aynı zamanda, bu vidaları söküp direksiyonu yerinden çıkartabilir, biraz daha ilerleyip sinyal kolunu söküp, hız sabitleyici bile takarsınız. Sonrada Ender Elektroniğe gider Metin abiyle görüşüp ilgili kodlamaları yaparsınız. 2.yol bütün işi Ender Elektroniğe yaptırır siz de köşede montajı ve kodlamayı izlersiniz, aaa ne kadar da kolaymış dersiniz. Tercih sizin.

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracinizdaki gateway uyumlu olmayabilir bunun içinde fonksiyonel direksiyon yaninda gateway değişimi gerekecek,

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: forjust1day;633559
Aracinizdaki gateway uyumlu olmayabilir bunun içinde fonksiyonel direksiyon yaninda gateway değişimi gerekecek,

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aynen üzerine bastınız. Adı benim aklıma gelmeyen kutucuk "gateway" dı.

Çevrimdışı by_Loopus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İstanbul'dan Dursun Keleşcan ile görüşün. Facebook üzerinden bulabilirsiniz kendisini. Sizin ilacınız orada :)

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yol bilgisayari yetide silecek kolunun ucundaki dugmeden degisiyor. Basili tutuncada sifirliyor. Aynidir sanirim.  86 hp nedir, 1.2tsi 110hp benim arac. Ayni motorda nasil bukadar fark olur. Yazilimla 110 olur heralde sizinkide