škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Direksiyonda oluşan soyulma/tahriş.!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracımın garantisi devam ediyor ama sorun kullanıcı kaynaklı yüzük vs yüzünden kaynaklanmış dediler...Ücretli değişim 3000 TL imiş.
Var mı bir çözüm önerisi olan ?

Canım çok sıkıldı.
Sonuçta sıfırı 100 Bin TL olan bir aracın sahibi niye böyle bir şeyi kendi yapsın ki?

[[/url]

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Açıkçası dış kaynaklı yıpranma gibi duruyor ama başka servise de gösterin derim

Çevrimdışı ibrahimyıldız

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bence de dış kaynaklı soyunma.. Sanki sert bir parça, deri kısma takıla takıla o izi yapmış gibi duruyor.
Kasti olarak yapılmamıştır illaki ama denildiği gibi yüzüğün takılmış olma ihtimali çok yüksek..
Değişime onay verilmez ise,  direksiyonu deri kaplatın... En ucuz çözüm bu olacaktır. İşini bilen bir yer yaparsa çokta güzel olur..
Çıkmacılara bakabilirsiniz..
Veya superskoda, milotec gibi sitelerde 700-800 gibi fiyatlardan başlayan direksiyonu simitleri mevcut..

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ibrahimyıldız;632955
Bence de dış kaynaklı soyunma.. Sanki sert bir parça, deri kısma takıla takıla o izi yapmış gibi duruyor.
Kasti olarak yapılmamıştır illaki ama denildiği gibi yüzüğün takılmış olma ihtimali çok yüksek..
Değişime onay verilmez ise,  direksiyonu deri kaplatın... En ucuz çözüm bu olacaktır. İşini bilen bir yer yaparsa çokta güzel olur..
Çıkmacılara bakabilirsiniz..
Veya superskoda, milotec gibi sitelerde 700-800 gibi fiyatlardan başlayan direksiyonu simitleri mevcut..

Değişim zor gibi onay verilmemiş. Derisine tüküreyim bu kadar salak bir malzeme kullanıp insanı hayal kırıklığına ugratmalarina şaşırdım.
Deri kaplama son kesin çare gibi duruyor.

Çevrimdışı Gökhan_55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Her markadaki deri böyledir. Deri yapısı gereği tırnak izlerine dayanıklı değildir

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu anahtar ya da yüzük izine benziyor. Siz yapmamış olabilirsiniz, ancak aracı teslim ettiğiniz oto yıkamacı, vale vs. yapmış olabilir. Eski aracımda vale elinde 20 anahtarla araç çektiği için çizmişti, tabi ki kabul etmedi hatasını. O gün bugündür valeye asla araba teslim etmiyorum.

Deri kalitesine gelince Skoda bu konuda bence başarılı. Aynı segment diğer araçlara bakınca fark bariz ortaya çıkıyor

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yüzük tırtıklı bir desene sahip ise bunu yapar. tırnak takılması da olabilir. bu sonuçta gayri ihtiyari bir durum. direksiyona deri kaplaması yada direksiyon değişimi yerine tavsiyem direksiyon kılıfı almanız. bu kılıf hem bu tip oluşumların önüne geçer hemde güneşten ve el terlemesinden kaynaklı yıpranmanın. gözle de görmeyeceğiniz içinde aklınıza takılmaz. kılıf direksiyonu rahat kavramanızı da sağlar. ben alıp taktım rahat ettim. şunu da belirteyim kaliteli birşey alın ucuzları kokuyor.

Çevrimdışı slmrkl

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun, önceki aracımda aynı durumla karşılaşmıştım. Araca binerken montun fermuarı sürtmüş aynı çiziklerden olmuştu. En güzeli kaliteli bir kılıf almak. Direksiyon üzerindeki çizikler İlerleyen zamanda biraz kayboluyor veya gözünüz alışıyor.

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;632972
yüzük tırtıklı bir desene sahip ise bunu yapar. tırnak takılması da olabilir. bu sonuçta gayri ihtiyari bir durum. direksiyona deri kaplaması yada direksiyon değişimi yerine tavsiyem direksiyon kılıfı almanız. bu kılıf hem bu tip oluşumların önüne geçer hemde güneşten ve el terlemesinden kaynaklı yıpranmanın. gözle de görmeyeceğiniz içinde aklınıza takılmaz. kılıf direksiyonu rahat kavramanızı da sağlar. ben alıp taktım rahat ettim. şunu da belirteyim kaliteli birşey alın ucuzları kokuyor.

Teşekkürler ilginize ve alakanıza...Var mı özellikle önereceğiniz kullandığınız bir kılıf..?
Alıntı yapılan: slmrkl;633001
Arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun, önceki aracımda aynı durumla karşılaşmıştım. Araca binerken montun fermuarı sürtmüş aynı çiziklerden olmuştu. En güzeli kaliteli bir kılıf almak. Direksiyon üzerindeki çizikler İlerleyen zamanda biraz kayboluyor veya gözünüz alışıyor.

Zamanla alışılıyor amam can sıkıcı bir durum :(
Var mı özellikle önereceğiniz kullandığınız bir kılıf

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben metro mağazasından almıştım. markasını hatırlamıyorum ama düz suni deri. tırtıklı lastik katkılı ve cafcaflı renkleri olanlar kokuyor. 14.90 tl idi. indirim yapmışlardı. aynısından diğere arabaya da taktım. şu an fiyatı nedir bilmiyorum.
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2018, 18:45:24 Gönderen: YEKE »

Çevrimdışı Trakia

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Öncelikle çok geçmiş olsun...

İstanbulda iseniz Ataşehir tarafında Altınuç diye bir oto koltuk kaplama işi yapan yer var.Çok kaliteli deri ve işçilikleri var..

Oraya bir gösterin derim.0 gibi olacak şekilde kaplarlar

Telefonu :  (0216) 572 60 90

http://www.altinuc.com.tr/

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Trakia;633042
Öncelikle çok geçmiş olsun...

İstanbulda iseniz Ataşehir tarafında Altınuç diye bir oto koltuk kaplama işi yapan yer var.Çok kaliteli deri ve işçilikleri var..

Oraya bir gösterin derim.0 gibi olacak şekilde kaplarlar

Telefonu :  (0216) 572 60 90

http://www.altinuc.com.tr/

Teşekür ederim.Sivas'ta yaşıyorum bize çok uzak bakalım nasip yine de :)

Çevrimdışı skodosky

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hilter;632940
Arkadaşlar aracımın garantisi devam ediyor ama sorun kullanıcı kaynaklı yüzük vs yüzünden kaynaklanmış dediler...Ücretli değişim 3000 TL imiş.
Var mı bir çözüm önerisi olan ?

Canım çok sıkıldı.
Sonuçta sıfırı 100 Bin TL olan bir aracın sahibi niye böyle bir şeyi kendi yapsın ki?

[[/url]

Merhaba hikmet ilter kardeşim,dreksiyoncular var sanayilerde,özellikle dreksiyon işi yapıyorlar boya ile aynı orjinali gibi oluyor solan,boyası giden,yıpranan dreksiyonlar, havayastığı onarımı ,torpido onarımı boyamasıda yapıyorlar, ben istanbulda yapan yerler biliyorum,sende bulunduğun ilde oto sanayide araştırmanı tavsiye ederim,galericilerde çok iyi bilir aşınmış dreksiyon,vites topuzunu boyattırıp az kullanılmış yıpranmamış havası verirler araça,araç alacaklar dikkat etmeli dreksiyon vitesten anlaşılmasın diye yorgun araç hile yapılabiliyorlar,hele istanbulda fırıldak galericilerin yaomayacağı hile yok,ama sen hikmet kötü görüntü için yaptır bence,kafana takılmasın diye.

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodosky;633083
Merhaba hikmet ilter kardeşim,dreksiyoncular var sanayilerde,özellikle dreksiyon işi yapıyorlar boya ile aynı orjinali gibi oluyor solan,boyası giden,yıpranan dreksiyonlar, havayastığı onarımı ,torpido onarımı boyamasıda yapıyorlar, ben istanbulda yapan yerler biliyorum,sende bulunduğun ilde oto sanayide araştırmanı tavsiye ederim,galericilerde çok iyi bilir aşınmış dreksiyon,vites topuzunu boyattırıp az kullanılmış yıpranmamış havası verirler araça,araç alacaklar dikkat etmeli dreksiyon vitesten anlaşılmasın diye yorgun araç hile yapılabiliyorlar,hele istanbulda fırıldak galericilerin yaomayacağı hile yok,ama sen hikmet kötü görüntü için yaptır bence,kafana takılmasın diye.

Teşekkür ederim ,araştıracağım....