škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 dsg epc(turbo) arızası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kerempcofficial

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sıklıkla epc arızası veren bir yetim var 1.2 dsg bazen sadece musluk yanıyor bazen epc bazen her ikisi motor güç vermiyor epc ye düştüğünde belli bi süre daha devam ediyor ama sonra duruyor turbo değişmesi gerekiyor diyorlar ve çok pahalı 2000 tl ne yapmam lazım

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun 2000 lira fiyat veren yetkili servismidir?

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cihazla bağlanılıp arıza koduna bakıldı mı yoksa ezbere mi teşhis konuldu?

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yok ezbere değil arıza koduna bakılarak tabiiki

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
biri ilgilensin lütfen hiçmi başına gelen yok bu durum

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1,2 tsi lerde buji ve buji kablosu biraz hastalık. Turbo boşaltma valfi de arızalı olabilir.

Çevrimdışı Sinanergun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba 2012 1.2 tsi manuel aracım ve 2 ay önce benimde başıma geldi seyir halindeyken epc yandı ve motor güçten düştü daha sonra stop etti ağır bir şekilde sanayiye geldim ateşleme bobini ve kabloları değişti sorun düzeldi. Ama turbo ile ilgili bir sorun yaşamadım.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sinanergun;633224
merhaba 2012 1.2 tsi manuel aracım ve 2 ay önce benimde başıma geldi seyir halindeyken epc yandı ve motor güçten düştü daha sonra stop etti ağır bir şekilde sanayiye geldim ateşleme bobini ve kabloları değişti sorun düzeldi. Ama turbo ile ilgili bir sorun yaşamadım.

Aynısı başıma gelmişti. Değişen/çıkan parçaları yanıma aldığımda sadece bir kablonun ateşlemeye giren ucunda ve ateşlemenin yuvasında arktan dolayı oksitleme yapmıştı. Temizleyip eski malzemeleri yerine takınca sorunsuz çalıştı. Halen herhangi bir sorun yok. Söktüğüm yeni ateşlemeyi satacağım halen ilan açamadım.:o

Çevrimdışı gbcomp

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende de oluyor şu anda da var 2 yıl önce olmuştu boğaz kelebeği temizlendi düzeldi yine temizlenecek sanırım.