škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

0 KM Mazda CX3 Detaylı Temizlik, Boya Düzeltme ve Gyeon Mohs+ Uygulamaları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı d.berkay

  • DBY Detailing
  • Genel Moderatör
  • Tam Üye
  • *****
    • İleti: 145
    • Profili Görüntüle
    • http://www.dbydetailing.com
Merhabalar,

Uygulama stüdyomuzun konuğu, jet black renginde, 0km bir Mazda CX-3. Bu güzel rengi hak ettiği parlaklığa ve temizliğe ulaştırmak için kolları sıvadık.

Uygulamanın direkt sonuç fotoğraflarının elimizde bulunduğu aracın, yüzey temizliğini Valet Pro Advanced Snow Foam ile yıkayarak yaptık. Ardından Gyeon Iron ile demir tozu ve detaylı jant temizliğini yaptık.

Gyeon Q2M Clay ile kil temizliğini yaptığımız aracın, plastik aksamlarını maskeleyerek polisaj işlemlerine hazır hale getirdik. Aracın sıfır kilometre olmasına karşın, boyasındaki çizikler sebebiyle, aşındırıcı konusundaki tercihlerimizi agresifleştirmek zorunda bıraktı. Bu çiziklerin bayii yıkamaları kaynaklı olduğunu düşünüyoruz.

Dewalt DWP849x Polisaj makinamızda kullandığımız yün ped ve Menzerna HCC400 ikilisi ile boyadaki kusurları düzelttik. Ardından Rupes LHR15 MarkII DA polisaj makinamızda Rupes Yeşil Ped ve Menzerna MCP2500 kullanarak boyayı parlattık. Hologram ve HCC400’ün yün pedle oluşturduğu hafif çizikleri giderdikten sonra, Jet Black renginin derin final parlaklığına ulaşmak için Rupes Sarı Ped ve Menzerna SFP3800 kullanarak polisaj işlemlerini tamamladık.

Aracı Gyeon Prep kullanarak korumaya hazır hale getirdik. Ardından Boyasını Gyeon Mohs+ ile koruma altına aldık.Aracın dodikleri ve tüm dış plastik aksamlarını Gyeon Trim ile uzun süreli koruma altına aldık. Su iticilik sayesinde tüm otomobilde olduğu gibi gelecekte daha az kirlenmesini, UV ışınlarından korunmasını ve kolay temizlenebilmesini sağladık. 
Otomobilin tüm camlarına Gyeon View su itici set uyguladık. Gyeon Rim ile jantlarını korumaya aldıktan sonra, Gyeon Tire ile lastiklerini parlattık.
DBY Detailing Sundu
http://www.dbydetailing.com
Facebook.com/DBYDetailing
Twittter.com/dbydetailing
Instagram: dby_detailing