škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

DBY İstanbul’da – BMW E36 M3 Detaylı Bakım ve Nanolex Si3D Uygulamaları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı d.berkay

  • DBY Detailing
  • Genel Moderatör
  • Tam Üye
  • *****
    • İleti: 145
    • Profili Görüntüle
    • http://www.dbydetailing.com
Herkese merhabalar,

2015 yılında İstanbul’da yaptığımız uygulamalardan seçtiğimiz bu E36 kasa kodlu BMW M3’ün detaylı temizlik, boya düzeltme, portakal kabuğu onarımı ve Nanolex Si3D uygulamalarını yapmıştık.

Aracı Valet Pro PH Neutral Snow Foam ile kirlerden arındırdık, detay temizliklerinde Wheel Woolies detay fırçaları kullandık. Demirtozu ve jant temizliğini Gyeon Iron ile yaptıktan sonra, kil ve maskeleme işlemlerine başladık.

Gyeon Q2M Clay ile kil temizliği yaptığımız aracın kir durumu :Yüzeylerdeki çizik durumu genel olarak şu şekildeydi :

Yüzeydeki çiziklerin onarımı ve derin parlaklık için Dewalt DWP849x polisaj makinamızda yün ped ve Menzerna HCC400 kullandık.

Aracın kaputundan bir 50/50 :

 Otomobilin sol ön çamurluğu sonradan boyandığı ve vernik katmanında portakal kabuğu görünümü oluştuğu için, zımpara ile bölgesel olarak düzeltme sağladık. 2000 ve 3000 grid zımparaları art arda uyguladık.Polisaj işlemlerini Dewalt DWP849x polisaj makinamızda yün ped ve Menzerna HCC400, Rupes LHR15 DA polisaj makinamızda ise Rupes sarı ped ve Menzerna SFP3800 kullanarak tamamladık.

Yüzeyin polisaj sonrası temizliğini Nanolex EX ile yaptık. İşlemler tamamlandıktan sonra Nanolex Si3D ile aracın boyasını uzun süreli koruma altına aldık.

 

Aracın jantlarını Nanolex Paint&Alloy Sealant ile koruma altına aldık. Lastikler de Gyeon Tire ile parlatıldı.Uygulaması bitmiş bir diğer 3 serisi ile bir araya geldi :)

DBY Detailing Sundu
http://www.dbydetailing.com
Facebook.com/DBYDetailing
Twittter.com/dbydetailing
Instagram: dby_detailing