škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

SuperB Kasko

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İlk araba alanlarda kaskoyu ciddi derecede yükselten bir etken de aracın 2. el olup olmadığı. Eğer ilk defa bir araba alıyorsanız ve bu arada 2. el bir araçsa kasko ücreti de 300-400 TL yukarı çıkıyor. Aynı aracı 0 aldığınızda hemen 300-400 TL aşağı iniyor. İlk defa araç alacakların ayrıca aralık ayını seçmelerini tavsiye ederim. Aralık ayında oto firmaları gibi sigorta firmaları da yıl sonu kampanyaları yapıyorlar. Bu şekilde kaskonuz biraz daha düşüyor.

Ayrıca yukarıda kimse bahsetmemiş ama kasko yaptırırken en önemli detaylardan birisi de İhtiyari Mali Sorumluluk limiti. Bu limit başka bir araca zarar verdiğiniz zaman zorunlu trafik sigortasının karşıladığı miktarın üzerinde kalan ve kaskonun ödeyeceği miktarı belirtiyor. Ben fiyat alırken özellikle bayideki sigortacılar fiyat düşük çıksın diye bunu ilk 100.000 TL - 150.000 TL bandında önerdiler. Ben sigorta yaptırırken bunu 500.000 TL olarak aldım. 100'den 500'e çıkartmak için ödenen pirim farkı da aşırı değil en fazla 100 TL civarı oynar ama aklınızda bulunsun o 100 TL allah korusun yanlışlıkla 400.000 TL lik bir araca çarpıp pertine neden olursanız sizi kurtaracak olan tutardır.

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ckeskin;632748
İlk araba alanlarda kaskoyu ciddi derecede yükselten bir etken de aracın 2. el olup olmadığı. Eğer ilk defa bir araba alıyorsanız ve bu arada 2. el bir araçsa kasko ücreti de 300-400 TL yukarı çıkıyor. Aynı aracı 0 aldığınızda hemen 300-400 TL aşağı iniyor. İlk defa araç alacakların ayrıca aralık ayını seçmelerini tavsiye ederim. Aralık ayında oto firmaları gibi sigorta firmaları da yıl sonu kampanyaları yapıyorlar. Bu şekilde kaskonuz biraz daha düşüyor.

Ayrıca yukarıda kimse bahsetmemiş ama kasko yaptırırken en önemli detaylardan birisi de İhtiyari Mali Sorumluluk limiti. Bu limit başka bir araca zarar verdiğiniz zaman zorunlu trafik sigortasının karşıladığı miktarın üzerinde kalan ve kaskonun ödeyeceği miktarı belirtiyor. Ben fiyat alırken özellikle bayideki sigortacılar fiyat düşük çıksın diye bunu ilk 100.000 TL - 150.000 TL bandında önerdiler. Ben sigorta yaptırırken bunu 500.000 TL olarak aldım. 100'den 500'e çıkartmak için ödenen pirim farkı da aşırı değil en fazla 100 TL civarı oynar ama aklınızda bulunsun o 100 TL allah korusun yanlışlıkla 400.000 TL lik bir araca çarpıp pertine neden olursanız sizi kurtaracak olan tutardır.
Bu değerli bilgi için teşekkürler Üstat ben de yıllardır kasko yaptırırım Bu durumun farkındayım ama yukarıda belirtmemiştik diğer üyelerimiz Bu hususa dikkat ederlerse kasko açısından çok iyi olur

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Ümit Kepoğlu

• SuperB
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ckeskin;632748

100 150 mi 50 den fazla oneren yok =)

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ümit Kepoğlu;632763
100 150 mi 50 den fazla oneren yok =)

Onu ben artık kötü niyet sayarım. :) Olmaz olsun öyle sigortacı.

Çevrimdışı MUZKENTLİ

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sigorta acenteleri küçük değişikliklerle fiyatta oynama yapabiliyorlar. Örneğin olası bir ölümlü kazada ( Allah göstermesin) verilecek teminat değişikliğini bile yapabiliyorlar. Üst sınır( 100.000₺) gösterilen teminat ile alt sınır (40.000₺) gösterilen teminat arasında sigorta ücretinde 50 ₺ ile 100 ₺ aradında değişebiliyor.
Kendimden örnek vereyim. Aracı kasım 2017 de sıfır aldım. Sigortacı arkadaş önceki kaskomu devam ettirmeden ilk defa kasko yaptırıyormuş gibi hesapladı ve 1980₺ çıktı. Fakat % 60 hasarsızlık indirimimden sonra 950 ₺ oldu. Teminatı 40.000₺ ye çekti 879₺ le ödedim.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ruhsat sahibinin geçmişi de önemli. Ağır bir kazaya karışırsanız kaskonuz yoksa bile trafik sigortasindan sicilinize işleniyor. Riskli musteriyi kimse kasko yapmak istemiyor.
Superb eşinin adına geçen yıl full kasko %60 indirimle 830 idi. Benim adına olan captivaya full kasko için 1000 tl fiyat aldım ve captivanin parçaları süperbe  gore en az iki kat pahali olmasına rağmen.
Karşı tarafa ödenecek tazminat ve hasar tutarları da fiyatı etkiliyor.

Çevrimdışı turgut220

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kasko yaptırırken fiyatı en çok etkileyen camın serviste değişmesi ve imm (verdiğiniz zarar tutarı karşılığında karşıya ödenen rakam) imm örneğin en düşük 50.000 tl en üst ise sınırsız. lüks bir araca çarptınız pert ettiniz ve kusurlusunuz, araç 300.000 tl, imm 50.000 tl, kasko 50.000 tl ye kadar öder, trafik sigortası ise 36.000 tl öder. Geriye kalan 214.000 tl  tutarı sizden alırlar. Kasko yaptırırken imm sınırsız isteyin. Sigorta aracılık hizmeti veren kişiler poliçelerle çok oynuyorlar. Deprem sel klozunu çıkaran bile gördüm.

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15254]turgut220[/MENTION] hocam, imm'de maalesef gerçekte sınırsız diye bir şey yok. Zaten sigortacılığın mantığına aykırı sınırsız teminat vermek. Çoğu sigorta firmasının sınırsız dediği poliçeyi okuduğunuzda 1.000.000 TL 'ye denk geliyor.

Çevrimdışı turgut220

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ckeskin;632848
[MENTION=15254]turgut220[/MENTION] hocam, imm'de maalesef gerçekte sınırsız diye bir şey yok. Zaten sigortacılığın mantığına aykırı sınırsız teminat vermek. Çoğu sigorta firmasının sınırsız dediği poliçeyi okuduğunuzda 1.000.000 TL 'ye denk geliyor.
Evet sınırsız 1.000.000 tl. Onunda yeteceğini düşünüyorum

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba herkese. Sigorta zamanı geldi çattı. Trafik sigortası 801 tl aksigorta 3 taksit. Kasko skoda eureko full kasko imm 100.000.000 bedelli 9 taksit 2471 tl. Aracim 2017  1.6 tdi dsg style superb. Kasko bedeli 166.000 tl. gözüküyor dedi.

Fikriniz nedir bu konuda? Zira yarına kadar vaktim var.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
[MENTION=15299]erharp32[/MENTION] Bir yere bağımlı olmayın internetten kendiniz firmalardan teklif araştırın unico sigorta vs diğer sayfalardan. Benim geçen yıl temmuz 760 lira ödemiştim trafik sigortası.

Çevrimdışı erhun1988

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hocam trafik zaten sabit en fazla 10 lira falan değişiyor. Kasko içinde firmaları arayıp tek tek sormanız lazım. Kasko.da manevi tazminat, imm ve cam klozu en dikkat edilmesi gerekenler diye düşünüyorum.

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sigorta ve kaskoyu yaptirdim. Aksigorta dan ikisi de. Kasko:IMM sinirsiz, 1 orjinal cam, 1000 tl anahtar, orjinal parca ve yetkili servis. Genişletilmiş kasko klozu 1221 tl.
Sigorta. 938 tl. Devletin belirlediği alt limit teminatlari ve asistan yardim eklettim.

Çevrimdışı by_slmrkl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fth106

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2. Aracım 1550 tl kasko 520 tl sigorta 22 yaş 2016 prestige