škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

DBY İstanbul’da – VW Golf 7 Detaylı Bakım ve Nanolex Si3D Uygulamaları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı d.berkay

  • DBY Detailing
  • Genel Moderatör
  • Tam Üye
  • *****
    • İleti: 145
    • Profili Görüntüle
    • http://www.dbydetailing.com
Herkese selamlar,

İstanbul’da yaptığımız uygulamalardan bir diğeri de, mavi renkteki bu Volkswagen Golf 7 idi. Otomobilin detaylı temizliğini, boya düzeltme işlemlerini ve Nanolex Si3D uygulamalarını gerçekleştirdik.

Kısıtlı vakitlerde kusursuz olarak gerçekleştirdiğimiz bu işlemlerden ötürü yıkama esnasında fotoğraf çekemedik. Ancak aracı Valet Pro PH Neutral Snow Foam ile yıkadık. Yüzeydeki ziftleri Valet Pro Tar&Glue Remover ile temizledik, jant ve demirtozu temizliğini Valet Pro Dragon’s Breath ile yaptık. Bu esnada detay ve jant temizlikleri için Wheel Woolies detay fırçaları kullandık.

Gyeon Q2M Clay ile yüzey temizliğini tamamladıktan sonra, plastik aksamları maskeleyerek aracı polisaja hazırladık.Yüzeylerin çizik durumu :

 

Bazı bölgelerde, fırçalı yıkamadan kaynaklı oluşan derin çiziklerin onarımı için zımpara ile lokal müdahale yaptık. 2000-3000 grid zımpara ile yüzeyi aşındırarak eşitledik.Zımparadan sonra Dewalt DWP849x polisaj makinamız ve yün ped ile Menzerna HCC400 uyguladık. Sonrasında Rupes LHR15 DA polisaj makinamız ve Rupes yeşil ped ile Menzerna MCP2500 uygulayarak yüzeyi parlattık.Aynı işlemler, yüzeyde bu tarz derin çizik olan bütün bölgelere lokal olarak uygulandı.Çizik tamirleri ve parlatma sağlandıktan sonra, otomobilin tümüne Rupes LHR15 DA polisaj makinamız ve Rupes sarı ped ile Menzerna SFP3800 uyguladık. Bu sayede aracın ilk günkü parlaklığına kavuşmasını sağladık.

Koruma öncesi yüzey temizliğini Nanolex EX ile sağladık. İşlemleri Nanolex Si3D uygulayarak bitirdik.

 

Final dokunuşu olarak, aracın tüm camlarını Nanolex Glass Urban uygulayarak koruma altına aldık. Jantlara Nanolex Premium Alloy & Paint Sealant uyguladık, lastikleri de Gyeon Tire ile parlatarak, araç sahibine teslime hazır hale getirdik.

 

[YOUTUBE]sI8kR99r5Ok[/YOUTUBE]

DBY Detailing Sundu
http://www.dbydetailing.com
Facebook.com/DBYDetailing
Twittter.com/dbydetailing
Instagram: dby_detailing