škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

DBY İstanbul’da – Mercedes C180 Detaylı Bakım ve Gyeon Mohs+ Uygulamaları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı d.berkay

  • DBY Detailing
  • Genel Moderatör
  • Tam Üye
  • *****
    • İleti: 145
    • Profili Görüntüle
    • http://www.dbydetailing.com
Merhabalar,

İstanbul’da yaptığımız uygulamalardan biri ile daha karşınızdayız. Bu seferki konuğumuz, siyah renk Mercedes C180. Aracın detaylı temizlik uygulamalarını ve boya düzeltme işlemlerini yaptıktan sonra, aracı Gyeon Mohs+ ile koruma altına aldık.

Aracı Valet Pro Advanced PH Neutral Snow Foam ile yıkadık, AutoFinesse obliTARate kullanarak zift ve sinek-böcek pisliklerinden yüzeyi arındırdık. Ardından otomobilin tamamını Valet Pro Dragon’s Breath kullanarak demir tozlarından arındırdık. Jant ve detay temizlikleri için Wheel Woolies detay fırçaları kullanarak dip bucak temizlik sağladık.

Yıkama işleminden sonra, Gyeon Q2M Clay kullanarak aracın kil temizliğini gerçekleştirdik.Yüzeyin çizik durumu aşağıdaki gibiydi :Aracın boya düzeltme işlemlerinde Dewal DWP849x polisaj makinamız ve yün ped ile Menzerna HCC400, Rupes LHR15 DA polisaj makinamız ve Rupes yeşil ped ile Menzerna MCP2500 kullandık. Finalde ise, Rupes sarı ped ile Menzerna SFP3800 kullanarak showroom parlaklığı elde ettik.Koruma öncesi yüzey kontrolü ve temizliğini yaptık. Bu aşamada Gyeon Prep kullanarak Gyeon Mohs+’ın tutunacağı mükemmel yüzeyi sağlamış olduk. Gyeon Mohs+ ile aracın boyalı aksamını koruma altına aldık.

 

Aracın jantlarını Gyeon Prep ile tekrar temizledikten sonra, Gyeon Rim uyguladık. Lastiklerini de Gyeon Tire ile parlatarak teslime hazır hale getirdik.

[YOUTUBE]AhfAlXIEGP8[/YOUTUBE]


DBY Detailing Sundu
http://www.dbydetailing.com
Facebook.com/DBYDetailing
Twittter.com/dbydetailing
Instagram: dby_detailing
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2018, 15:13:59 Gönderen: d.berkay »