škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

25.000 km de disk ve balata değişimi istendi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yunusyilmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar bugün aracımı servise götürdüm disk ve balatanın değişmesi gerektiğini söylediler fren yaparken ses geliyordu

Kullanıcı hatası olduğu için garanti kapsamına girmez diyorlar 25.000 km 2016 eylül çıkışlı bir araba için çok erken değilmi opel marka aracımda 70.000 km değiştirmiştim ben diskleri

Nasıl kullanıcı hatası olabilir

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam balatalar bitmiş ve bunu fark etmemişseniz diskleri yemiştir. normalde 25 bin km'de bir balata değişimi yapılır ama kullanım durumunuza göre daha erken ya da daha geç de bitebilir.

ancak servise tonla para vermeden önce bir ustaya da danışın, daha iyi yol gösterecektir bu konuda. belki diskler bir şekilde çözülürse balatalar pek maddi yük yaratmaz.

Çevrimdışı yunusyilmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
valla boşuna değiştirdik hocam arıza tamamen farklı bir yerden çıktı (ahh eren otomotiv  ahh)

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14175]yunusyilmaz[/MENTION] arıza neden olmuş peki hocam bizimle paylaşmanızda sakınca yoksa

Çevrimdışı ixir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracımda 30bin km de ve balatalardan ses geliyor ancak herhangi bir balata bitmesi söz konusu değil tanığım diğer fabia araçlarda da aynı sorun var. Çok fazla tozlanma yaptığı için oluyor sanırım. Araç üzerinde gelen balata kalitesi sıkıntı var sanırım.

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ixir;651419
Benim aracımda 30bin km de ve balatalardan ses geliyor ancak herhangi bir balata bitmesi söz konusu değil tanığım diğer fabia araçlarda da aynı sorun var. Çok fazla tozlanma yaptığı için oluyor sanırım. Araç üzerinde gelen balata kalitesi sıkıntı var sanırım.

Aynen öyle sıfır ferodo disk balata tak 500km sonra yine oluyor. Kronik bir durum.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önce basınçlı hava sonrasında balata spreyi ile temizleme işe yarayabilir.

Çevrimdışı namikyildirim

• Ordulu
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracım 13 binde 2017 1.0 MPİ . Her frende benden de ses geliyor. Gıcık ediyor beni. Demekki kronikmiş yoksa bende değiştirecektim valla.

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım 2016 model 1.2 TSI DSG. Şu an 51500 km'de ama disk ve balatalardan memnunum. balatalarda her hangi bir ötme vs. yok. Geçen gün lastik değişimi için gittiğim yerde baktırdım. "Abi senin balatalar 10000 km daha götürür dediler" şaşırdım açıkçası. Bu arada yedek parça olarak elimde olsun diye balata seti aldım DELPHI marka. Satıcı ötmeme garantisi verdi. Piyasada Feredo markasının çok sahtesinin olduğunu söyledi.

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adviser;651600
Aracım 2016 model 1.2 TSI DSG. Şu an 51500 km'de ama disk ve balatalardan memnunum. balatalarda her hangi bir ötme vs. yok. Geçen gün lastik değişimi için gittiğim yerde baktırdım. "Abi senin balatalar 10000 km daha götürür dediler" şaşırdım açıkçası. Bu arada yedek parça olarak elimde olsun diye balata seti aldım DELPHI marka. Satıcı ötmeme garantisi verdi. Piyasada Feredo markasının çok sahtesinin olduğunu söyledi.

Doğru  ferodo kadar öten başka balata görmedim. TRW kullanıyorum bunda bile hafif araç artık durmasına yakın ses var.