škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

BMW X6 Detaylı İç Temizlik, Llumar Kaput Koruma Film ve Nanolex Si3D Uygulamaları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı d.berkay

  • DBY Detailing
  • Genel Moderatör
  • Tam Üye
  • *****
    • İleti: 145
    • Profili Görüntüle
    • http://www.dbydetailing.com
Merhabalar,

Detay stüdyomuzda misafir ettiğimiz beyaz renk BMW X6 aracın detaylı iç temizlik işlemlerini, boya düzeltme uygulamalarını yaptıktan sonra, yüzeyi Nanolex Si3d ile koruma altına aldık. Bu işlemlerin ardından araç sahibinin istekleri doğrultusunda aracın kaputunu Llumar Boya Koruma Filmi ile kaplayarak, aracın ilk günkü kondisyonunu uzun yıllar korumasını temin ettik.

Aracın ön tamponundaki hasarları not ettik. Detaylı temizlik ve polisaj işlemleri bittikten sonra lokal olarak onarımını sağlayacağız.

Araç yıkaması esnasında yüzeydeki zift ve lekeler için Gyeon Tar kullanarak kusursuz temizliği sağlayacağız. Buna ek olarak yüzey temizliğinin olmazsa olmazı kil temizliği için tercihimiz Gyeon Q2M Clay olacak.

Detaylı temizlik ve dip bucak yıkama sonrasında, boyanın durumunu daha detaylı kontrol edebiliriz. Yüzey kontrollerini yaptıktan sonra, aracın iç temizlik işlemlerine başladık. Durum şu şekildeydi :Son derece kirli olan aracın içini temizlemeye başladık. Valet Pro All Purpose Cleaner ve Valet Pro deri fırçası kullanarak yaptığımız 50/50 denemelerinde sonuca ulaştık.İç temizlik uygulamalarına, tavanda Würth Aktiv Araç İçi Temizleme Köpüğü, kumaş taban halısında ise Tornador ile Würth BMF Çok Amaçlı Temizleyici uygulayarak devam ettik.

Yüzeydeki çizikleri Dewalt DWP849x polisaj makinamızda yün ped ve Menzerna HCC400 kullanarak giderdik. Ardından, Rupes LHR15 DA polisaj makinamızda Rupes sarı ped ve Menzerna SFP3800 kullanarak yüzeyi ilk günkü parlaklığa kavuşturduk. Ardından aracın kaputunu Llumar boya koruma filmi ile kaplayarak olası hasarlardan koruduk.

Film uygulamaları bittikten ve içerisindeki solüsyon kuruduktan sonra, aracın kalan kısımlarını düzeltmeye  ve mükemmelleştirmeye devam ettik.Ardından aracın jantlarındaki kusurları gidermeye odaklandık. Spot yün ped ile Menzerna HCC400 kullanarak tüm kusurları giderdik. Ardından Rupes iBrid, sarı ped ve SFP3800 kullanarak aynamsı parlaklığa eriştik.Polisaj işlemleri bittikten sonra, gerekli yüzey hazırlıklarını Nanolex EX ile yaparak, boyalı kısımların tamamını Nanolex Si3D ile koruma altına aldık.Detaylı iç temizliğini tamamladığımız aracın deri aksamının tamamını Gyeon Leather Shield ile koruma altına aldık.

Kusurlarını giderdiğimiz jantları Gyeon Rim ile koruma altına aldıktan sonra, lastikleri Gyeon Tire ile parlattık. Buna ek olarak aracın tüm camlarına Nanolex Glass Urban uygulayarak su iticilik sağladık.

Son detay olarak aracın egzoz çıkışını AutoFinesse Metal Polish kullanarak parlattık.İlk günkü parlaklığını geri getirdiğimiz aracı sahibine teslim ettik.DBY Detailing Sundu
http://www.dbydetailing.com
Facebook.com/DBYDetailing
Twittter.com/dbydetailing
Instagram: dby_detailing