škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arabada yenilik yapanlardan önemli tavsiyeler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar dün arabanın tepe lamba ve bagaj lambalarını beyaz lede çevirdim.Tepe lambasını değiştirmek biraz zahmetli güçbela tırnaklardan kurtarıp ayırdım ledleri takarak kapattım ve tavana yerleştirdim.Ancak daha sonra kontrol edince bir anormallik vardı.Zaten 4 tane önde iki tane arkada fazlasıyla karışık bu tepe lambası işi.Bir yakınımı arayıp onun süperbinden baktık bazı tuşlar farklı.Hatta şöyle önleri yanık arkaları sönük olarak ayatlayamıyordum.Şimdi ilk tavsiyeyi ben yapmak istiyorum.
1-Ledler değiştirirken ampülün yönü bile farkedebiliyor.O yüzden son testleri yapmadan asla zorla söktüğünüz patçaları yerine takmayın.Ben yandım siz yanmayın

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Zaten led lambaların + -  kutbu doğru takılmazsa yanmayacaktır. Normal ampüllerde ise yön farketmeksizin yanar

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı oprdrhvs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bunu bize tam olarak nasıl yapıldığını anlatacak hatta varsa resimlerle biri çıkarmı

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu konuda youtube da farklı markalara ait bir çok uygulama videosu var. Oralardan öğrenebilirsiniz. Çok zor bişey değil. Kredi kartı veya o işi görecek ince  bir aparatla yahut trim sökme aleti ile kırmadan esnetip tırnaklardan kurtarmalısınız. Biraz inceleyince tırnakların nerede olduğu anlaşılabiliyor. Sökünce zaten ampül ortaya çıkıyor. Ben sanayide led ampülleri deneyerek en iyi yananı ve şekil olarak sığanı alıp taktım.  

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı oprdrhvs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
tavan lambalarını dün beyaz led ile değiştirdim. Kapaklarını sökmek cok zor olmadı. Ön tavan lambaları yuvasından kolay cıktı. artı eksi doğru olmazsa lamba yanmıyor zaten. Arka lambaların yuvasından cıkarmak cok zor. Yinede zorlayınca cıktı ve değiştirdim. gayet güzel oldu.

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oprdrhvs;631802
tavan lambalarını dün beyaz led ile değiştirdim. Kapaklarını sökmek cok zor olmadı. Ön tavan lambaları yuvasından kolay cıktı. artı eksi doğru olmazsa lamba yanmıyor zaten. Arka lambaların yuvasından cıkarmak cok zor. Yinede zorlayınca cıktı ve değiştirdim. gayet güzel oldu.

ön tarafı da tıpkı arkada olduğu gibi komple mi çıkardınız.Yani gözlük kabı da içinde

Çevrimdışı oprdrhvs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fikret_55;631818
ön tarafı da tıpkı arkada olduğu gibi komple mi çıkardınız.Yani gözlük kabı da içinde

lambaların olduğu yerdeki çerçeve cıkıyor sadece

Çevrimdışı RoLaN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ampülleri nerden aldınız?sanayide led çifti 30 tl dediler.

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: RoLaN;631925
ampülleri nerden aldınız?sanayide led çifti 30 tl dediler.

4 tanesini 15 tl den aliexpressten aldım

Çevrimdışı srknyxl

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Gün ışığı rengi varken nedir bu ucuz, gece açınca göz alan led merakı anlayamıyorum. Ayak aydınlatmaları dahil herşeyi beyaz lede çeviren bi arkadaşın arabasına binmiştim. Zevk meselesi tabi ama bence bu zevksizlik :D

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srknyxl;631985
Gün ışığı rengi varken nedir bu ucuz, gece açınca göz alan led merakı anlayamıyorum. Ayak aydınlatmaları dahil herşeyi beyaz lede çeviren bi arkadaşın arabasına binmiştim. Zevk meselesi tabi ama bence bu zevksizlik :D

zevklilik sarı renk mi
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2018, 20:46:35 Gönderen: Fikret_55 »

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Araç içi aydınlatmaların led olmasının çok faydasını gördüm. Hem görüntü olarak hem içeriyi daha iyi aydınlatması ile yararı büyük oldu benim için. Zevk meselesi bunlar ama premium araçlar dahil yeni modellerin hemen hemen hepsinde olan bir teknolojiye zevksizlik demek, insanların kendi zevkini ortaya çıkarıyor diye düşünüyorum. Biraz düşüncelere saygılı olmak lazım.
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2018, 16:46:56 Gönderen: fairfight »

Çevrimdışı Biyologmali

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İç ve bagaj lambalarını led yaptım harika oldu. Sarı ampuller çok kötü bence. Kafamı ışığa çevirmediğim sürece gözümü de almıyor

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Biyologmali;632007
İç ve bagaj lambalarını led yaptım harika oldu. Sarı ampuller çok kötü bence. Kafamı ışığa çevirmediğim sürece gözümü de almıyor

lambalar kapalıyken dikkatli bakar mısınız ledlerde bir titreme car mı.Nasıl ifade etsem göz kırpma desek olur belki.Ben arka tepe lambalarında onu gördüm.Lambalar yanmazken arka tepe led ler göz kırpar gibi ışık veriyor bakar mısınız sizde de böyle mi

Çevrimdışı Biyologmali

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fikret_55;632010
lambalar kapalıyken dikkatli bakar mısınız ledlerde bir titreme car mı.Nasıl ifade etsem göz kırpma desek olur belki.Ben arka tepe lambalarında onu gördüm.Lambalar yanmazken arka tepe led ler göz kırpar gibi ışık veriyor bakar mısınız sizde de böyle mi

Hiç dikkat etmedim şimdiye kadar. Hani dikkat çekecek kadar parlak mı yanıyor yoksa sönük mü göz kırpıyor. Bir de ne sıklıkta yapıyor. Bende dikkat edeyim bi akşam karanlıkta